Wjechał oplem w stado dzików. Cztery zwierzęta nie przeżyły (zdjęcia)

Przez blisko godzinę zablokowana była ul. Poligonowa w Lublinie. Samochód osobowy potrącił cztery dziki. Zwierzęta padły.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 21 na ul. Poligonowej w Lublinie. Samochód osobowy zderzył się tam ze stadem dzików. Na miejscu interweniowała straż miejska, policja oraz nadzór ruchu MPK.

Jak nas poinformowano, kierujący oplem mężczyzna jechał od strony obwodnicy. W pewnym momencie z pobliskich terenów zielonych na jezdnię wbiegły cztery dziki. Kierowcy nie udało się zatrzymać i pojazd potrącił zwierzęta.

Wszystkie cztery, dwa dorosłe i dwa młode, padły na miejscu. Kierowcy nic się nie stało. Wszystko dlatego, że poruszał się z niewielką prędkością. Przez blisko godzinę przejazd w kierunku ul. Willowej był zablokowany. Obecnie ruch odbywa się bez utrudnień.

 

 

(fot. lublin112)

69 komentarzy

 1. Przy drodze kręci się małe stado dzików. Teren otwarty i oświetlony, więc wszystko jest doskonale widoczne. Co robić? Zwolnić i zachować ostrożność, bo być może dziki wbiegną na jezdnie czy nic nie robić i jechać jak gdyby nigdy nic?

  Na przystanku stoi autobus szkolny. Co robić? Zwolnić i zachować ostrożność, bo być może dziecko wybiegnie zza autobusu na jezdnie czy nic nie robić i jechać jak gdyby nigdy nic?

  Przed PdP stoi samochód. Co robić? Zwolnić, zachować ostrożność i nie omijać do czasu upewnienia się, że po PdP nie przechodzą piesi czy nic nie robić i jechać/omijać jak gdyby nigdy nic?

  Pytania oczywiście mocno retoryczne, ale dlaczego nawet w takich sytuacjach pojawiają się u niektórych wątpliwości jak należy się zachować?

  • Na Lublin 112 pojawia się nowy artykuł. Czy Franio powinien go komentować swoimi bezsensownymi wypocinami, czy może powinien zachować ostrożność, której mu brak, zatrzymać się w miejscu, zastygnąć na wieki i nie pisać nic?

 2. Gdzie sa animalsi ?

 3. 4 sztuki mniej, a myśliwi ganiają je po lasach i nie mogą odstrzelic.

 4. Jak patrzę na uszkodzenia auta to się zastanawiam – jak on zabił aż 4 dziki? Auto nie wygląda na jakieś bardzo uszkodzone więc raczej bardzo szybko nie jechał – jak on to zrobił?

  • Pewnie kijem dobijał, albo miał szczelbe w bagażniku, pierw je zaciukal, a potem urwał zderzak żeby wyglądało na potrącenie.

 5. I ciekawe czy gość dostanie odszkodowanie od zarządu dróg czy jak zwykle wypną swoje cztery litery na taką sytuację

 6. Biedne dziki-a tyle razy je widziałam jak radośnie biegały ;(

 7. Kierowcy zapitalają tam, ludzie rozumu torche!!! wolniej ,uważniej, ja pierdziele no ciecie takie jeżdżą, buraki jedne!

  • Powiedział ten, który czeka aż spadnie pierwszy śnieg żeby swoją betą pokręcić bączki na parkingu pod Ikeą…

 8. 4x500zl to 2tys za same ubite dziki.. (jakby ktoś nie wiedział płacą 500zl za zgłoszenie martwego dzika;)

 9. 4 dziki nie żyją, kierowcy zabrano prawo jazdy.

 10. Jak można zabić 4 dziki w tym małe jadąc z niewielką prędkością…w samochodzie do tego małe uszkodzenia…chyba tym dzikom jakieś osoby trzecie pomogły…

 11. To już chyba ostatni komentarz który dodaje jako kierowca opla. Stado się nie kręciło, bo droga jest na nasypie, więc po prostu wskoczyły na ulice ok. 2 m przed maską.

  Jeśli ktoś jest w stanie to przewidzieć – to gratuluję.

  Nie otrzymałem mandatu i nie straciłem prawka.

  Nie było w tym mojej winy. Mogłem się jedynie bardziej rozp*** ale wtedy byłyby komentarze w stylu – jednego mniej.

  Wszystkim, którzy tak gładko komentują ta sytuację, szczerze (biorąc pod uwagę jakoś komentarzy i doświadczenie) – życzę, spotkania z wbiegajacymi na ulice zwierzętami.
  Pozdrawiam. Kierowca Opla

 12. P.s. jechałem 60km/h. Dziki żyły jeszcze przez ok 20 minut weterynarz przyjechał po ok. Godzinie od zdarzenia

 13. Gdzie ten nasyp P.Łukaszu ? Zdjęcie zrobione od przodu samochodu pokazuje otwarty teren z lewej i z prawej strony jak można nie zauważyć czterech dzików ?

  • Jak Ci wybiegną w nocy prosto przed maskę to będziesz zaje***** jeśli wyhamujesz i żadnego nie trącisz. Jak nie miałaś nigdy spotkania ze zwierzyną na drodze to życzę Ci abyś nigdy nie miał.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie