Wjechał mazdą w rowerzystkę, kobieta trafiła do szpitala

Wczoraj rano w miejscowości Pokrówka doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w środę rano w Pokrówce w powiecie chełmskim. Policjanci otrzymali informację o potrąceniu rowerzystki.

Mundurowi na miejscu ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Mazda 29-letni chełmianin na prostym odcinku drogi potrącił jadącą w tym samym kierunku 64-letnią rowerzystkę.

Kobieta kierująca jednośladem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku.

(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Gdyby wymóg zachowania bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu jednośladowego był przestrzegany – to do zderzenia, ani wypadku by nie doszło.
  Dlaczego przy wyprzedzaniu traktora/kombajnu/ciężarówki kierujący potrafią zjechać na przeciwny pas, natomiast przy wyprzedzaniu rowerzysty usiłują się wciskać choć ze zwykłego sumowania szerokości wychodzi, że taki manewr jest niemożliwy do wykonania bez zjechania na drugi pas?

  • „Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania”. Z doświadczenia wiem, że rowerzyści bezczelnie blokują ruch zamiast zjechać na pobocze jak są wyprzedzani.

   • Czekaj, niech to zrozumiem. Jadę sobie rowerem jezdnią, ale jakiś samochodziarz chce mnie wyprzedzić to mam zjechać z jezdni na pobocze? xDDDD Jak dla ciebie za trudne jest wyprzedzenie rowerzysty to lepiej nie siadaj za kierownicą żadnego pojazdu.

   • Twoja wypowiedź jest nieprawdą wprowadzasz innych w błąd. Musisz się cofnąć do kursu na prawo jazdy. Egzamin teoretyczny i państwowy zrobiłeś za jajka z fermy rodziców.

 2. W internetach krąży taka infografika pokazująca 4 warianty wyprzedzania rowerzystów przez samochód. I tak, ktoś kto zachowuje odstęp:
  0,5m – nie przestrzega przepisów
  1,0m – przestrzega przepisy
  1,5m – przestrzega przepisy oraz zachowuje ostrożność wobec rowerzystów
  2,0m – wyprzedzania dokonuje rowerzysta

  • Franio tworzy alternatywną wersję gramatyki języka polskiego, w której „przestrzega się” w mianowniku liczby mnogiej (w tym wypadku „przepisy”), a nie w dopełniaczu „przepisów”?

   • Królowa buspasów

    Tak w internetach pisza, nie ma co sie meczyc odmiana, lepiej zeby suweren przynajmniej w mianowniku zapamietal.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja