Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał fiatem w pieszą, kobieta trafiła do szpitala

Wczoraj wieczorem w miejscowości Dąbrowa doszło do potrącenia pieszej przez pojazd osobowy. Kobieta trafiła do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 21 w miejscowości Dąbrowa w gminie Ludwin w powiecie łęczyńskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25–letni mieszkaniec gminy Ludwin kierujący pojazdem marki Fiat podczas wyjeżdżania ze stacji paliw potrącił 38–letnią pieszą, mieszkankę gminy Ludwin. Kobieta poruszała się prawidłową stroną jezdni w miejscu oświetlonym latarniami, poza terenem zabudowanym. Piesza nie posiadała elementów odblaskowych.

Kobieta została przewieziona do szpitala w Łęcznej na badania. Tam po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. 1. Jeżeli kierujący wyjeżdżał ze stacji paliw, to włączał się do ruchu. I był zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa wszystkim uczestnikom będącym już w ruchu. Nawet tym, którzy poruszali by się niezgodnie z przepisami.
    2. Zdarzenie miało miejsce w obszarze zabudowanym i oświetlonym. Posiadanie elementów odblaskowych, z dwóch powodów nie było w tej sytuacji wymagane. Ale nic nie zaszkodzi podać taką informację.
    Za to nie jest dla zrozumiałe, dlaczego nie podano stanu oświetlenia pojazdu. Ono było, jak zawsze i wszędzie wymagane u pojazdów silnikowych. Oczywiście, gdyby w zdarzeniu brał udział rowerzysta, to stan oświetlenia byłby podany.

  2. ,, Kobieta poruszała się prawidłową stroną jezdni w miejscu oświetlonym latarniami, poza terenem zabudowanym. Piesza nie posiadała elementów odblaskowych. ”
    T.umoku czytanie ze zrozumieniem!