690 680 960

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Niemcach pod Lublinem. „Putin zaatakował nie tylko samą Ukrainę ale zaatakował cały naród ukraiński” (wideo)

W sobotę rano w Porcie Lotniczym Lublin wylądował rządowy samolot z premierem Mateuszem Morawieckim na pokładzie. Szef rządu udał się do Niemiec pod Lublinem, gdzie wizytował składnicę Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W sobotę rano do Niemiec pod Lublinem przybył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wizytował składnicę Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

– Ukraińcy walczący dzisiaj z Rosjanami o swoją suwerenność walczą także o nasze bezpieczeństwo. Na Ukrainie, na tamtych fortyfikacjach rozgrywają się dzisiaj losy całej Europy. Putin zaatakował nie tylko samą Ukrainę ale zaatakował cały naród ukraiński. Rosja wykorzystuje dzieci i kobiety jako żywe tarcze – to zbrodnia przeciw ludzkości – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przekazał, że aby Ukraińcy mogli się bronić, aby ci dzielni ludzie mogli stawiać opór Rosji, to jednocześnie potrzebna jest pomoc. Przede wszystkim pomoc humanitarna. Ta pomoc humanitarna różnego rodzaju trafia do nich przede wszystkim z Polski.

– My jako rząd organizujemy tę pomoc, zarówno poprzez zbiórki różnego rodzaju środków z całego kraju, kupując różne towary, najbardziej potrzebne tam na Ukrainie. Jesteśmy organizatorami tej akcji w skali ogólnoeuropejskiej. Do nas trafiają kolejne transporty, które my po uzgodnieniu z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, które cały czas działa, przekazujemy do miast lub osób, które najbardziej tego potrzebują – przekazał Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował również, aby pomagać z głębi serca, ale pomagać z głową, ponieważ pomoc trafia tam, gdzie musi trafiać. Gdzie jest ona najbardziej potrzebna. To przede wszystkim leki, antybiotyki, środki opatrunkowe, środki higieniczne, ale także żywność.

– Otwieramy dziś w Polsce nasza granicę, nasze domy, nasze serca w czasie, kiedy tam w Rosji i na Ukrainie dzieją się rzeczy naprawdę okropne. Kiedy Rosjanie zaatakowali naród ukraiński i kiedy tam rozgrywają się dzisiaj losy Europy – dodał Mateusz Morawiecki.

(fot. wideo KPRM)

26 komentarzy

 1. A pinokio ograbił cały naród polski z pieniędzy.

  • Istotnie, drań. Okroił o 1/3 zasiłek pogrzebowy, zabrał OFE bo to nie nasze pieniądze, wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn, rewaloryzacja emerytur o 3zł, niewolnicza praca za 5zł/h,

 2. Wyślijcie swojego błazna ryżego zdrajcę do przyjaciela putina może się dogadają.

  • Tyle razy się dogadywali to i teraz by się dogadali, misiaczki i żółwiki. Tylko dla nas nic dobrego to nie wróżyłoby.

  • szkoda ze propaganda (taka sama jak w rosji) tvpis przesłania ci swiat, bo moze zobaczylbys z kim piss sie układa.

 3. Powinien robić coś takiego w obecnej, napiętej sytuacji? Studnie głębinowe też zaczniecie odwiedzać w ramach wsparcia ludności?

 4. To nie Niemce 🙂 ale ….. moja jednostka 🙂

 5. Rząd apeluje żeby nie rozpowszechniać danych na temat rozmieszczenia wojska a tu taka akcja: powiemy wszystkim i pokażemy gdzie trzymamy rezerwy strategiczne. Tragedia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Gra Miejska – Unia Lubelska
Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie