Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wierzbica: Kolejny wypadek w rolnictwie, prasa urwała mężczyźnie rękę

Do kolejnego wypadku podczas prac polowych doszło wczoraj w powiecie krasnostawskim. Rolnik w czasie prasowania słomy stracił rękę.

Do wypadku doszło w środę po południu w miejscowości Wierzbica w gminie Rudnik. Jeden z rolników za pomocą prasy belował słomę pozostałą na polu. W pewnym momencie maszyna do belowania odmówiła posłuszeństwa. Mężczyzna wysiadł z ciągnika i dostrzegł, że doszło do zablokowania się słomy w prasie.

Wtedy postanowił samodzielnie odblokować maszynę. Nie wyłączył jednak napędu i gdy włożył rękę do środka prasa ponownie zaczęła pracować urywając 37-latkowi lewą rękę.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano rannego rolnika do szpitala w Lublinie. Trwa teraz ustalanie szczegółowych okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. Z szacunkiem dla faceta, ale jakim trzeba być idiotą żeby przepychać podłączoną prasę??????????????????????To każde dziecko wie, że maszynę się wyłącza.

 2. Szybkiego powrotu do zdrowia Piotrku …

 3. wierzbica ? to tam gdzie słusznie [] pomnik morderców moich dziadków ? a rolnikowi współczuję .

 4. Rutyna i bezmyślność….

 5. Z moich źródełek info że rączka amputowana przy łokciu.
  No sory memory głupota nie popłaca.
  Współczuje i życzę powrotu do zdrowia i nie załamywania się, dobrze że ręka a nie całe życie.

 6. Dla tak młodego człowieka i to jeszcze ciężko pracującego rolnika to tragedia.Wszystkie złośliwe komentarze są ohydne i nie na miejscu.Szczerze współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia Panie Piotrze …………

 7. Tragedia dla rolnika tak samo jak i dla innych.. Dla fryzjerki, nauczyciela czy kasjera bylaby taka sama. Zal mi czlowieka, ale sam sobie winien. Ludzie opamietajcie sie! Zanim wkladacie lapska w jakas maszyne WYLACZCIE silniki!!!!

  • Porównywanie możliwości pracy przez nauczyciela,kasjera i rolnika o jednej ręce to normalna ignorancja.kgx-nie masz chyba zielonego pojęcia o pracy w żadnym z tych zawodów…………

 8. A nie był przypadkiem „PROCENTOWY” bo jakby nie był to by myślał a tu zero myślenia i zero mózgu.Szok że głupota ludźmi rządzi nie mysla a potem ups kaleka

 9. do nelon69 sam masz zero mozgu i myslenia lemingu!!!!!!!!!!!!!!! znam czlowieka bo to moj sasiad a ty jak nie znasz nie wiesz o co chodzi to dziub na sztorc