690 680 960

Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Bractwa Miłosierdzia w sklepach LSS Społem

W najbliższy piątek i sobotę (25 i 26 marca) w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Bractwo znane jest przede wszystkim z prowadzenia schroniska dla bezdomnych oraz mieszczącej się na ul. Zielonej Kuchni Brata Alberta, w której każda osoba, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej może zjeść darmowy, gorący posiłek.

– W ostatnim czasie oprócz osób ubogich i bezdomnych z jadłodajni korzystają również uchodźcy, którzy uciekając przed wojną próbują odnaleźć się w nowym miejscu. Każdy, kto jest głodny u nas dostanie coś do jedzenia. Zbiórka żywności w sklepach jest dla nas ogromnym wsparciem, gdyż wszystkie zebrane produkty na bieżąco wykorzystujemy do przygotowywania posiłków w Kuchni oraz przekazujemy osobom potrzebującym i borykającym się z trudną sytuacją materialną – mówi Monika Zielińska, prezeska Bractwa Miłosierdzia.

Zebrana podczas zbiórki żywność trafi też do Paczek Brata Alberta, które będą przekazywane przed Świętami Wielkanocnymi osobom korzystającym z jadłodajni.

Każdy może wesprzeć działalność Bractwa i Kuchni Brata Alberta – wystarczy w czasie zakupów włożyć do swojego koszyka konserwę, herbatę, ryż czy inny produkt z długim terminem ważności i przekazać go Wolontariuszom Alberta, którzy w najbliższy piątek i sobotę będą dyżurować w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina. Ten z pozoru niewielki gest jest wyrazem troski o osoby, które z różnych względów żyją w ubóstwie lub na jego skraju bądź znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Termin zbiórki:
25 marca 2022 r. (piątek) w godz. 9:00-15:00
26 marca 2022 r. (sobota) w godz. 8:00 – 14:00

Miejsce: Wybrane sklepy LSS Społem w Lublinie
Ul. Lubartowska BAZAR (tylko sobota)
Ul. Kleeberga 12a
Ul. Radzyńska 29
Ul. Zemborzycka 29
Ul. Herberta 14
Ul. Lotnicza 9 (tylko sobota)
Ul. Narutowicza 38 (tylko sobota)
Ul. Spadochroniarzy 2
Ul. Grażyny 14
Ul. Wallenroda 13
Ul. Chrobrego 6
Ul. Roztocze 12

(fot. Google Street View)

5 komentarzy

 1. było to lata temu, ale do dzisiaj mam niesmak po wizycie u ks. Mazura w tzw. bractwie miłosierdzia. Po śmierci rodziców zawiozłem do siedziby na ul,. Zieloną bardzo dużo nie zniszczonych, wypranych i wyprasowanych ubrań. Tzw. bractwo miało pod opieką wielu bezdomnych ( a ci chyba nie kupują sobie ubrań u Prady ) Do dzisiaj pamiętam minę i słowa ks. Mazura – :”takich łachów on nie potrzebuje, jeśli chcę mogę dać pieniądze.”. Od tamtej pory nie pomagam żadnej złodziejskiej organizacji księżowskiej

 2. … patrząc na szofera od Brata Alberta to tam chyba bidy nie ma … chłop ze 120 kg

 3. To ja podam inny przykład ,zaproponowano warzywa od rolnika ,był jeden warunek ,aby sobie sami wykopali ,zebrali itd .oczywiście odmowa ! Czyli rolniku zbierz ,wydaj pieniądze na transport i jeszcze zadzwigaj na miejsce a oni łaskawie przyjmą .

 4. Gdzie jest kościół katolicki,przecież to bardzo bogata instytucja to niech pomaga.
  Tadzio z torunia i jego imperium też do biedaków nie należą.

 5. Na zbiórki kościelne nawet grosza nie dam a zrobię tak jak oni – BĘDĘ SIĘ MODLIŁ ZA NICH. Jak papież nawet grosza nie da dla Ukrainy tylko im figurkę z gipsu wysłał.

Kursy walut

 • USD 4.2156zł 0.39%
 • GBP 5.2074zł 0.27%
 • EUR 4.5242zł 0.47%
 • CHF 4.6634zł 0.58%

Polub nas