690 680 960

Wielka wystawa aut i motocykli zabytkowych na Moto Session 2013 (fotorelacja)

Dzięki inicjatywie Automobilklubu Lubelskiego i Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Dawnych Lubelska Grupa Weterańska „Partyzant”, od wczoraj jest możliwość obejrzenia największej, jak do tej pory wystawy aut zabytkowych w Lublinie.

W hali Targów Lubelskich wystawiono kilkadziesiąt zabytkowych aut i drugie tyle starych motocykli. Auta podzielono na działy; auta przedwojenne do 1945 roku oraz auta powojenne od 1945 roku. Motocykle można było zobaczyć w działach: Lata 20-30-te, Wojna i Armia, Motocykle naszych Ojców-PRL, Na grzyby na ryby.

Wśród zabytkowych aut był parowy pojazd z 1899 roku oraz przedstawiciele takich przedwojennych marek jak: Fiat, Wanderer, Rosengart, Rambler, Brush, BMW, Ford, Oldsmobile, Graham Page, Peugeot, American LaFrance, IFA i Opel.

Z powojennych modeli obejrzeć można było takie marki jak: Wartburga, Skodę, Syrenę, Triumpha, AWZ, MB, Porsche, Chevroleta, Wołgę, Corvette, NSU, BMW, Czajkę, Ferrari, DKW, Fiata, Jaguara, Skota, Zastawę, Poloneza, Warszawę, Volkswagena, Moskwicza, Citroena, Buicka, Volvo, Mercedesa, Peugeota, Pontiaca, Stara, Lincolna, Pirata, Mazdę, PF125p, PF126p, Saaba, ZIM-a, ZAZ-a, MB SL230.

Wystawę motocykli wystylizowano odpowiednio do modelu i zastosowania. Odpowiednia scenografia pomaga przenieść się w czasy przedwojenne lub w okres PRL-u. Wszystko dopracowane jest do ostatniego szczegółu. Pobyt na wystawie umila muzyka z akordeonu.

Takich rarytasów motoryzacyjnych w jednym miejscu Lublin jeszcze nie widział. Święto motoryzacji trwa do niedzieli. Auta można oglądać jeszcze jutro od godz. 10 do 18. Ceny biletów 10zł – normalny, 8zł-ulgowy.

Serdecznie zapraszamy a póki co prezentujemy fotorelację z części sobotnie imprezy.

Więcej zdjęć tutaj: link do galerii na naszym profilu na Facebook’u

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…