Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wiele osób czekało na to od jesieni. W lasach pojawiają się pierwsze grzyby (zdjęcia)

Na razie są małe i jest ich niewiele. Jednak pasjonaci grzybobrania na tą chwilę czekali wiele miesięcy. Jeżeli sprzyjające warunki będą się utrzymywać, jest szansa na pierwsze większe zbiory.

W lasach naszego regionu pojawiły się pierwsze grzyby. Na razie nie ma co liczyć na większe zbiory, jednak miłośników grzybobrania z pewnością ta informacja ucieszy. Nie brakuje bowiem pasjonatów, którzy każdą wolną chwilę starają się spędzać w lesie w poszukiwaniu grzybów.

Początek maja był suchy a więc grzybnia nie miała warunków do rozwoju. W ostatnich dniach sporo padało, dodatkowo panuje sprzyjająca temperatura, a grzyby oprócz wilgoci potrzebują przede wszystkim właśnie ciepła. Nic więc dziwnego, że pierwsze można już znaleźć pierwsze okazy.

Na razie nasi czytelnicy informują o kurkach i borowikach ceglastoporych. Grzybów nie ma ich jeszcze zbyt wiele, jednak jak ktoś zna las i wie gdzie szukać z pewnością znajdzie pierwsze tegoroczne okazy. Jeżeli sprzyjające warunki będą się utrzymywać, grzybów powinno pojawiać się coraz więcej.

Wiele osób czekało na to od jesieni. W lasach pojawiają się pierwsze grzyby (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Krzysztof)

11 komentarzy

 1. Grzyby, teraz? Chyba, że te niebieskie…

 2. … grzybiarze , czyli najwięksi szkodnicy lasów !

 3. Jakieś dziwne te grzyby na zdj chyba trujące

 4. To miły moment aby napisać o mistrzostwach Lublin 2019 do lat 20 w nogę. To fajny moment aby lubelscy faszyści nie pełnosprytni nacjonaliści zobaczyli jak wyglądają ludzie. Ostatni taki fajny najazd ludzi z całego świata można było zobaczyć na światowych dniach młodzieży we Wrocławiu. Dzie dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata dosłownie okupują miasto, siedzą, leżą, chodzą dosłownie wszędzie. Zorganizowane grupy z flagami. Chciałbym tutaj za apelować do mieszkańców Lublina o bez wględne zgłaszanie na Policje tych lubelskich głupów w czapkach z kaczym dziobem i dresach, A najlepiej aby Policja prewencyjnie zamykała ich profilaktycznie na kilka tygodni.

  • A ty tylko krążysz wśród nich z tubką wazeliny w kieszeni i czekasz, żeby cię któryś ubogacił kulturowo?

   • Ja już to chopie dawno/lata temu robiłem. Zanim Ty nawet nie wiedziałeś że taki stan rzeczy Was dosięgnie. Przypominasz mi trochę tego pastucha z filmu Pawlaka i Kargula, w którym to biegał z kijem i krzyczał ąą… Dlaczego latasz nad moim niebem ! ! ”.

 5. szwagier nie pij tyle

 6. To przecież malutkie kurki.

Z kraju