Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wieczór autorski Grzegorza Kalinowskiego

Historia kryminalna, walka wywiadów oraz przemysł lotniczy przedwojennej Polski – takie wątki zebrane w jedną całość to przepis na bestselerową powieść. Gdy dodamy do tego lekkie pióro i okrasimy humorem wyjdzie nam „Śledztwo ostatniej szansy” Grzegorza Kalinowskiego.

Lublin
2018-12-05, 18:30

Mieszkańcy Lubelszczyzny będą mieli okazję spotkać się z tym wyjątkowym autorem już w przyszłym tygodniu. Grzegorz Kalinowski zgodził się przyjąć zaproszenie Navcom Systems Fly i opowiedzieć o swojej pracy i kulisach pisania wyjątkowej książki osadzonej w realiach przedwojennej Polski.

„Śledztwo ostatniej szansy” jest drugą częścią opowieści o przygodach podkomisarza Karola Strasburgera. Warszawa rok 1931; to czas katastrof lotniczych, zdrady oficera sztabu generalnego i upadku słynnego kabaretu Qui Pro Quo. Podkomisarz Kornel Strasburger z Brygady Specjalnej warszawskiej policji przeżywa kryzys. Nie układa mu się w życiu osobistym, jeszcze gorzej jest w zawodowym – jemu i jego ludziom grozi zesłanie na prowincję. Wtedy otrzymują sprawę ostatniej szansy. Brygada Specjalna ma pomóc wywiadowi w rozbiciu siatki szpiegowskiej.

Kto odpowiada za zamachy na wybitnych polskich konstruktorów? Kolejni zdrajcy w sztabie generalnym? Gospodarze modnych salonów? Żydowscy komuniści, z których Sowieci stworzyli oddział dywersyjny? By rozwiązać tę sprawę Strasburger, musi niejednokrotnie przekraczać granice prawa, poznać największe tajemnice wywiadu, poznać historię własnej rodziny i ludzi bardziej tajemniczych niż chasydzi.

Grzegorz Kalinowski jest polskim historykiem, utalentowanym pisarzem oraz dziennikarzem sportowym. Jest autorem m.in. książek sensacyjnych oraz biografii sportowców. Urodził się w 1966 roku. Skończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien czas uczył w szkole, jednak wkrótce rozpoczął pracę w mediach. Był m.in. korespondentem wojennym podczas konfliktu w dawnej Jugosławii, a następnie wieloletnim komentatorem sportowym. Relacjonował wiele spotkań piłkarskich, w tym prestiżowe imprezy takie jak mecze finałowe Ligi Mistrzów czy Pucharu Polski. Obecnie zawodowo zajmuje się pisarstwem.

Navcom Systems Fly jest działającą w Świdniku nowoczesną akademią lotniczą kształcącą na wysokim poziomie chętnych do uzyskania licencji pilota turystycznego PPL(A). Szkoła jest siostrzaną spółką Navcom Systems, przedsiębiorstwa zajmującego się naprawami śmigłowców oraz małych statków powietrznych. Obie spółki od lat aktywnie angażują się zarówno w życie społeczności lokalnej jak i promocję historii lotnictwa. Tak właśnie zrodziła się współpraca z Grzegorzem Kalinowskim, który w swojej najnowszej powieści porusza właśnie tematykę przemysłu lotniczego w II Rzeczpospolitej.

Organizatorzy zachęcają do pojawienia się w strojach z czasów przedwojennej Polski.

Miejsce: Restauracja „Księżycowa”, ul. Księżycowa 2, Lublin
Czas: godz. 18.30

Jeden komentarz

  1. Kawały opowiada ten komisarz?

Z kraju