690 680 960

Więcej policji w Kazimierzu Dolnym. Dodatkowy patrol ma zadbać o porządek w miasteczku

Wraz z coraz większą liczbą turystów przyjeżdżających do Kazimierza Dolnego wracają coroczne problemy związane m.in. z parkowaniem gdzie popadnie, czy też łamaniem przepisów przez kierowców. Tego typu praktyki będą starali się ukrócić dodatkowi policjanci, którzy pojawią się w miasteczku.

Sezon turystyczny w Kazimierzu Dolnym rozpoczyna się na dobre. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda sprzyja spacerom, do miasteczka ściągają już tysiące turystów. Oblegane są kawiarniane ogródki na rynku, sporo osób widać na Górze Trzech Krzyży, na wzgórzu zamkowym, czy też w licznych wąwozach.

Jak zawsze problemem stają się pozostawiane w każdym możliwym miejscu samochody. Parkowanie w miejscach niedozwolonych, zastawianie wyjazdów, czy też bram do posesji, od lat jest główną bolączką miasteczka. Wielu kierowców nie dość, że ignoruje znaki drogowe, to jeszcze pozostawia swoje pojazdy w każdym możliwym miejscu utrudniając poruszanie się pieszym. Były też przypadki całkowitego zablokowania ruchu poprzez nieprawidłowo zaparkowane auta.

W Kazimierzu Dolnym funkcjonuje co prawda posterunek policji, jednak przy takich tłumach turystów kilku funkcjonariuszy nie jest w stanie sobie poradzić z zapewnieniem ładu i porządku. Dlatego też Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym zawarł z Komendą Powiatową Policji w Puławach porozumienie w sprawie skierowania do miasteczka dodatkowych funkcjonariuszy. Patrol pieszy, w ramach służby ponadnormatywnej, będzie przemieszczał się tylko po ścisłym centrum, gdzie występują największe problemy z niedozwolonym parkowaniem i łamaniem przepisów przez kierowców.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

8 komentarzy

 1. Ciekawe skąd wezmą tych Policjantów bo z tego co wiem to w Puławach czasem jeździ jeden patrol bo ludzi nie ma albo siedzą na zwolnieniach bo już się zaczął sezon….

 2. Cyganki przegonią czy Eee tam?

 3. Taki ładny parking, a zastawiony parasolkami.
  Na Rynku Małym wiedzą jak najlepiej wykorzystać plac w mieście.
  Inne zabytkowe miasta powinny się uczyć.

 4. Zajęli by się lepiej menelstwem. To wstyd aby w takim miasteczku w samym centrum trzeba było oglądać takie śmieci.

  • Nie można usunąć śmiecia jeżeli nie zagraża bezpieczeństwu, ani nie stoi w miejscu oznaczonym, że pojazd może zostać odholowany.
   Nie każdy kto parkuje samochodem na rynku jest od razu menelem. Może jest tylko burakiem albo leniem. Albo szkoda mu płacić za parking. Nie znasz. Nie oceniaj.

 5. Oglądam na Polsacie serial ‚W rytmie serca” wynika z niego, że Kazimierz to zaraz po Sandomierzu jedno z najniebezpieczniejszych miast w Polsce. Sandomierz ma swojego nieustraszonego księdza w Kazimierzu niech chociaż będzie ten dodatkowy patrol.

 6. Tak na pewno ponadnormatyw to załatwi…..

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ