Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Więcej policjantów na drogach w całym kraju. Trwają policyjne działania „Prędkość”

Od poranka w całym kraju trwają policyjne działania pn. „Prędkość”. Kierowcy mogą spodziewać się w zmożonych kontroli, a także większej ilości patroli policyjnych na drogach.

W środę na drogach w całym kraju kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W działania zaangażowano m.in. policyjne zespoły „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym. Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączy się firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Zwolnij i żyj!

(fot. Policja)

41 komentarzy

 1. To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Chodzi tylko o okradanie kierowców z kasy.

 2. Ha, ha… Apele, apele… Dostosować prędkość do warunków drogowych. Można spróbować, czy to będzie honorowane, czy wedle policmajstrów będzie znaczyło, że należy zawsze zwolnić 😉

 3. X-X-X-X-X---X-X-X

  Kiedy się wezmą za wyprzedzanie i omijanie na pasach, na lubelskich ulicach to codzienność…

 4. no coś strasznego

  Ilekroć czytam komentarze pod artykułami o ludziach, którzy zostali okradzeni bo kliknęli na jakiś link albo podali hasło do konta – to padają epitety i stwierdzenia o braku rozumu.
  To gdzie ten rozum mają biedaki okradani podobno przez Policję?
  Zasada jest prosta: jak ktoś głupi to niech płaci.
  Chociaż wolałbym aby miejsce głupich nie było za kierownicą.

  • Mundry inaczej. Przecie wszyscy wiedzą, nawet dziadek zakała wie, że dobrze widoczny patrol w niebezpiecznym miejscu ma zdecydowanie większy wpływ na bezpieczeństwo niż patrol w tym samym miejscu strzelający z radaru zza węgła lub krzaka. Policja ma też możliwość wnioskowania o zmiany w oznakowaniu dróg jeżeli jest ono po prostu głupie. Ale przecież nigdy tego nie robi tylko jeszcze bardziej w takich miejscach poluje na jeleni. ***** *** i jego policję.

 5. kasy w budżecie mało

 6. Grabią swoich,złodziejski kraj wycisnąć z Polaka ile się da i oddać Ukraińcom.Są jak maszynki do zarabiania kasy a z bezpieczeństwem to mają tyle wspolnego co ja z dziwictwem.