Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na widok punktu kontrolnego skręcił w pola. Pod cebulą miał worki z papierosami

Warte ponad 200 tys. zł papierosy znaleźli funkcjonariusze celno- skarbowi z Lublina w samochodzie dostawczym poruszającym się krajową 12 w powiecie świdnickim. Kierowca usiłował uniknąć kontroli.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Dorohucza funkcjonariusze celno – skarbowi z Lublina prowadzili rutynowe działania. W tym celu utworzony został punkt kontrolny. W pewnym momencie dostrzegli, że jeden z kierowców na ich widok zaczął hamować a następnie zjechał w jedną z bocznych dróg, próbując ominąć punkt kontrolny.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto i ruszyli na poszukiwania. Po niedługim czasie udało się odnaleźć auto. Okazało się, że kierowca miał powód, aby uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. W części ładunkowej opla znajdowało się blisko 15 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda zapakowana była do czarnych worków foliowych i przykryta workami z cebulą.

Poproszony o wyjaśnienia 34-letni kierowca przyznał się do nielegalnego towaru, ale odmówił składania szczegółowych wyjaśnień. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego i będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Razem z wartymi ponad 200 tys. zł papierosami funkcjonariusze zajęli też samochód, który będzie stanowił dowód w toczącym się postępowaniu. Sprawą zajmuje się Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie.

46

47

(fot. nadesłane – Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)
2017-05-19 17:11:57

4 komentarze

  1. Ktoś go sprzedał, czekali na niego

  2. Tam często stoją