Zobacz moment potrącenia rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala

Wczoraj w Radzyniu Podlaskim doszło do potrącenia rowerzysty na przejeździe dla rowerów. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

 

 

Więcej o wypadku przeczytacie tutajPoruszał się przejazdem dla rowerów, wjechał w niego kierowca toyoty

2018-05-21 19:13:18
(fot. wideo Policja Radzyń Podlaski)

48 komentarzy

 1. Ja jednak hamuje kiedy widze ze samochod jest blisko. Troche wyobrazni i mozna uniknac kuku … tu pozdrawiam pana z Poczty Polskiej ktory wymusil na mnie hamowanie uwaga „z piskiem opon” … tak, na rowerze tez mozna taki efekt uzyskac

 2. wygląda jak wymuszenie

  • albo próba samobójcza 😉

  • to wygląda jak próba samobójcza…jak można ruszyć rowerem jak samochód jes 3 metry od przejścia????????!!!!!!!!!!

   • Dyrdymałko Eustachy

    Jak można ruszyć…? Wielu pieszych zajętych pisaniem sms – ów, wchodzi na przejście nie oglądąjąc się na boki, przecież mają zielone i pierwszeństwo.
    Ten pedalista ( nie mylić z pedałami) też tak działał – teraz przemyśli sprawę instynktu samozachowawczego

 3. Kurcze! Znowu nie wyłączyłem piekarnika

  OOO już przejazd dla rowerów. Dużo samochodów ale jak mnie zuważą to się zatrzymają. Przecież mam pierszeństwo. Dobra przechodzę. O….Ku..aaaaaa Kto mnie potrącił. Aaaaaaa gdzie Pogotowie.Przecież miałem pierszeństwo.

  • Akurat tu, rowerzysta pierwszeństwa nie miał.

   • Miał jak najbardziej pierwszeństwo. Policja była na miejscu i stwierdziła winę kierowcy toyoty.

    • Stwierdziła tak zapewne, nie mając wglądu w nagranie z monitoringu.
     Ciekawe, czy w chwili obecnej, także dokonaliby takiego osądu.

    • QWERTY ma choć raz rację:
     Art. 17.
     1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub ZATRZYMANIU SIĘ NIEWYNIKAJĄCYM Z WARUNKÓW lub przepisów ruchu drogowego oraz…

     Do tego:
     2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

     Gdyby jechał – miałby pierwszeństwo, ale on się zatrzymał, a jego zatrzymanie nie wynikało z warunków ani przepisów ruchu drogowego. Ergo – był włączającym się do ruchu i miał zasr_any obowiązek ustąpić wszystkim uczestniczącym już w tym ruchu.

 4. święte krowy. Jedna ekipa przy stawach druga na Wyszyńskiego

 5. Wygląda jakby się specjalnie wpier….jeszcze kaptur założył…..kretyn

 6. Wygląda jakby chciał popełnić samobójstwo.

 7. Przecież to ewidentne wymuszenie przez rowerzystę!
  Kierowca miałby ciepło, gdyby nie monitoring.
  Proszę o informację, jak zakończyło się postępowanie patrolu na miejscu.
  Na miejscu kierowcy pojazdu, mając takie nagranie, pokusiłabym się o wizytę w sądzie i próbę uzyskania zadośćuczynienia za utracone nerwy i odszkodowania za uszkodzony pojazd.

  • Policja będąc na miejscu potwierdziła całkowitą winę kierowcy toyoty. Rowerzysta dostanie odszkodowanie za uszkodzony rower, utratę zdrowia i nerwy.

   Osobiście uważam, że kierowca toyoty powinien na jakiś czas pożegnać się z prawem jazdy.

   • Spokojnie, to co stwierdziła policja to jeszcze nie wyrok.

   • Patrząc na to nagranie, dalej piszesz, że zabrałbyś kierowcy PJ?
    Mam nadzieję, że nie wykonujesz zawodu zaufania publicznego.

   • Osobiście uważam, że policja nie miała pełnego obrazu sytuacji (a ty po obejrzeniu filmu masz).
    Szczęście w nieszczęściu sprawca wypadku został na tyle poszkodowany, że poszkodowanemu kierującemu nie zaproponowali mandatu (co zamknęłoby mu drogę do ubiegania się o cokolwiek). Zakładam, że po zapoznaniu się z materiałem filmowym mandat/sprawę karną zaproponują jednak rowerzyście.

    Osobiście uważam, że na jakiś czas powinieneś pożegnać się z kartą rowerową.

 8. Jan nierzetelny

  Samobójca jak nic. Prosto w samochód. To pewnie próba wyłudzenia odszkodowania.

  • Też tak myślę. Dodajmy, że skuteczna. ;Niestety, niechroniony uczestnik ruchu ma prawo być idiotą, a kierowca pojazdu mechanicznego musi ten idiotyzm antycypować. Jeżeli jednak chodzi o odpowiedzialność karną, to moim zdaniem ten delikwent włączał się do ruchu (dwie stopy na ziemi), więc nie może być traktowany jako rowerzysta zbliżający się do przejazdu dla rowerów.

   • Otóż to – głos rozsądku pośród otępiałego pustostanu. Rowerzysta zatrzymał się, a więc „zrezygnował” ze swojego pierwszeństwa schodząc do pozycji najniższej z możliwych pośród uczestników ruchu… do kategorii osób dopiero się do tego ruchu włączających.

  • Aaron Fleischman

   Usiłowanie zabójstwa jak nic. Prosto w rowerzystę.

 9. Dodam jeszcze dwa spostrzeżenia.
  Na nagraniu widać, że pojazdy poruszają się w kierunku przejścia z obu kierunków, więc rowerzysta MUSIAŁ któryś z nich widzieć (chyba, że ma bardzo zaawansowaną jaskrę). Po dokonaniu oceny, że pojazdy są w ruchu w jego kierunku, wykonuje manewr wtargnięcia na przejazd, nie pozostawiając możliwości manewru kierowcy pojazdu znajdującego się bliżej niego. Ktoś zarzuci kierowcy, że poruszał się z nadmierną prędkością? Proszę spojrzeć, w jakim miejscu szerokości przejścia zatrzymał się pojazd. Przecież to zatrzymanie prawie w miejscu (3-5m?).

  • Nic to – zatrzymał się (rowerzysta), a więc włączał się do ruchu. Bronisz kierowcy, ale zabierasz się za to od d…py strony. Kierowca MIAŁ PIERWSZEŃSTWO przed włączającym się do ruchu rowerzystą. KONIEC KROPKA, KONIEC DURNEJ DYSKUSJI.

   • Podobnych głupot nie słyszałem od dawna…

    Rowerzysta znajdujący się na przejeździe dla rowerów ma pierwszeństwo. Skoro został na nim potrącony to sprawa jest ewidentna, co ustaliła będąca na miejscu policja. A czy wjechał tam odpychając się nogami, lub czym innym, to nie ma żadnego znaczenia.

    • *Miałby, gdyby nie włączył się dosłownie przed chwilą do ruchu.

    • A co do głupot.
     Wyjeżdżasz samochodem z podporządkowanej.
     Jadący z głównej zatrzymał się (choć nie widzisz ku temu powodów) – co robisz – czekasz, bo przecież ma pierwszeństwo, czy jedziesz, bo przecież po zatrzymaniu nie jest już uczestnikiem RUCHU?

     Ja w takiej sytuacji jadę.
     W razie czego mam kamerę.

     Ty sobie stój do chwili aż tamten skończy gadać przez telefon/drapać się po jajkach/zastanawiać się kto ma pierwszeństwo/myśleć o niebieskich migdałach (niepotrzebne skreślić).

    • Aaron Fleischman

     Pełna zgoda. Kubuś wyjątkowo pie*oli jak potłuczony. Wyszłoby mu na dobre, gdyby zamiast mówić co wie, wiedział, co mówi.

     • Kubuś w przeciwieństwie do Ciebie zna przepisy. A te są bezlitosne… jak się zatrzymasz to się potem włączasz do ruchu i nawet jak jesteś na drodze z pierwszeństwem, to nie jesteś włączając się do ruchu uczestnikiem ruchu. Gość nawet nóg na pedały jeszcze nie postawił, a wcześniej stał i czekał (najwyraźniej na to, aż samochody nadjadą).

      Nadto – włączając się do ruchu masz zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ… tutaj widać, że szczególną ostrożność zachował jedynie kierujący Toyotą (przed przejazdem zwolnił, być może ratując w ten sposób życie rowerzyście), zombie na dwóch kółkach nawet nie popatrzyło w kierunku pojazdów, które już UCZESTNICZYŁY W RUCHU (a nie do ruchu się dopiero włączały).

  • Mógł widzieć nawet i pociąg pospieszny w Puławach. Ludzie uświadomcie sobie że ona miał pierwszeństwo a nie dyrdymały piszecie w komentarzach, więc jak mógł wtargnąć na przejazd? W tym wypadku kierowca powinien się zatrzymać i ustąpić mu pierwszeństwa proste jak konstrukcja cepa. Dla przykładu podam analogiczną sytuację jedziemy samochodem przez wieś to nie sprawdzamy czy z każdej posesji nie wyjeżdża pojazd tylko śmiało jedziemy prosto bo jak ktoś będzie wyjeżdżał to wyjedzie dopiero jak będzie wolna droga. Tu sytuacja jest analogiczna rowerzysta jedzie drogą z pierwszeństwem więc to pozostali uczestnicy ruchu powinni mu tego pierwszeństwa ustąpić. Jak mu życia i zdrowia nie szkoda trudno jego wybór ja bym nie wjechał ale do odważnych świat należy. Ja wiem że zaraz się znajdą tacy którzy napiszą że cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo, ale na drodze powinny obowiązywać zasady ruchu drogowego a nie zasada większy może więcej.Tutaj w 100% wina kierowcy samochodu.

   • Gdyby rowerzysta jeszcze jechał, a nie ruszał to tak.
    Jak dopiero ruszał, to właśnie z uczestnika ruchu z pierwszeństwem zdegradował się do „włączającego się do ruchu” – takiego samego „włączającego się do ruchu” co ten cofający z własnej zagrody, z takim samym zas_ranym obowiązkiem ustąpienia WSZYSTKIM uczestniczącym już w ruchu 🙂

    Przykro mi, takie są, nieznane tobie bliżej, zasady ruchu drogowego, na które się biedny ignorancie powołujesz.

    • Aaron Fleischman

     Jeśli jesteś na drodze z pierwszeństwem przejazdu (a taką drogą jest DDR), to możesz się zatrzymać, jechać do przodu, do tyłu, a nawet w bok, a i tak dalej masz pierwszeństwo przed tymi, którzy znajdują się na drodze podporządkowanej.

     Sytuacja, której uczepiłeś się jak pijany płotu i na którą bezrozumnie i bezrefleksyjnie się powołujesz celem wybronienia drogowego śmiecia i niedoszłego zabójcy ma zastosowanie wtedy, kiedy OBA pojazdy poruszają się drogą z pierwszeństwem przejazdu i jeden z nich się zatrzyma. Wtedy, owszem, ten, który się zatrzymał i chce ponownie ruszyć, włącza się do ruchu i ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom znajdującym się jednak NA TEJ SAMEJ DRODZE Z PIERWSZEŃSTWEM PRZEJAZDU.

     Ale absolutnie nie dotyczy to sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze skrzyżowaniem drogi z pierwszeństwem z drogą podporządkowaną. Pojazdy jadące drogą z pierwszeństwem tego pierwszeństwa nie tracą NIGDY.

     Dlatego też Twoja interpretacja nie została wzięta tu pod uwagę przez drogówkę i cała odpowiedzialność za to zdarzenia spadła na łachudrę w burakowozie.

     • „Pojazdy jadące drogą z pierwszeństwem tego pierwszeństwa nie tracą NIGDY.”
      Ciekawe, ciekawe. 🙂
      To wjedź w kierującego ruchem policjanta na skrzyżowaniu, bo jechałeś drogą z pierwszeństwem przejazdu…

 10. Kim trzeba byc zeby bronic tego samobójcy?I co za idiota dał takie prawo rowerzystom?Chyba ktos chce ich wytłuc!Moze jeszcze ścieżki przez tory kolejowe lub na pasach startowych wszystkich pl lotnisk!!!Piesi tez nie lepsi;oczywiscie wiekszosc jeszcze mysli,ale wyobraźcie sobie sytuacje :pieszy dochodzi do przejścia i sprintem na pasy ,bo autobus mu ucieka z przystanku!!!Idioci!!!

 11. Czyżby zaczynały się u nas takie jak w krajach radzieckich – wymuszenia odszkodowań? Na szczęście są kamery, więc obejdzie się smakiem…

 12. Aaron Fleischman

  Widać, że prosty przepis, iż rowerzysta ma na DDR bezwzględne pierwszeństwo i trzeba mu tego pierwszeństwa ustąpić jest wciąż zbyt trudny dla niektórych kierowców. Trzeba ich jak najszybciej wyeliminować z ruchu.

 13. Aaron Fleischman

  Jeśli jesteś na drodze z pierwszeństwem przejazdu (a taką drogą jest DDR), to możesz się zatrzymać, jechać do przodu, do tyłu, a nawet w bok, a i tak dalej masz pierwszeństwo przed tymi, którzy znajdują się na drodze podporządkowanej.

  Sytuacja, której uczepiłeś się jak pijany płotu i na którą bezrozumnie i bezrefleksyjnie się powołujesz celem wybronienia drogowego śmiecia i niedoszłego zabójcy ma zastosowanie wtedy, kiedy OBA pojazdy poruszają się drogą z pierwszeństwem przejazdu i jeden z nich się zatrzyma. Wtedy, owszem, ten, który się zatrzymał i chce ponownie ruszyć, włącza się do ruchu i ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom znajdującym się jednak NA TEJ SAMEJ DRODZE Z PIERWSZEŃSTWEM PRZEJAZDU.

  Ale absolutnie nie dotyczy to sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze skrzyżowaniem drogi z pierwszeństwem z drogą podporządkowaną. Pojazdy jadące drogą z pierwszeństwem tego pierwszeństwa nie tracą NIGDY.

  Dlatego też Twoja interpretacja nie została wzięta tu pod uwagę przez drogówkę i cała odpowiedzialność za to zdarzenia spadła na łachudrę w burakowozie.

 14. „Franioi inni na forum napisli że wszędzie mam pierszeństwo, mogę jeździć rowerem jak chcę a więc :
  KAMIKADZE.
  I a masz ty głupi kierowco, powinieneś przepychać samochód przez przejście a nie przejeżdżać, bo mam rower.”

 15. Dyrdymałko Eustachy

  Zostawcie dywagacje typu: miał nie miał pierwszeństwo.
  I co z tego, że miał pierwszeństwo jak nie maił na tyle rozsądku, że widząc samochód kilka metrów przed przejazdem dla rowerów, wpier…lił się komuś tuż przed maskę i wylądował w szpitalu.
  Dobrze, że nie na cmentarzu.

 16. Problem polega na tym,że ścieżki powinny być „PRZY” a nie „PRZEZ” ulice.Jak ktoś wymyślił takie prawo to są efekty;

 17. Co z tego,że rowerzysta miał pierwszeństwo,niech myśli troszeczkę i nie wjeżdża wprost pod samochód.Wiadomo,że i tak będzie poszkodowany bardziej niż samochód.Rowerzyści dbajcie o swoje bezpieczeństwo,nikt za was tego nie zrobi……

 18. osądzajcie rowerzystę a nie kierowcę toyoty, przecież to on mu wjechał przed maskę, nie miał czasu na reakcję kerowco nie daj się walcz z nim, bo nie jesteś tu winny, a policja niech się wypcha jak myśli że to ty jesteś winny

 19. Wymuszenie odszkodowanie przez rowerzystę, tak to powinno być traktowane

 20. wiem, że to złe ale napiszę to, jak się tak przejeżdża przez przejście, to dobrze mu tak, że go trafił, oczywiście życzę mu żeby nic się nie stało, ale kara zasłużona.przecież ten idiota stoi i wjeżdża na przejście przed samym pojazdem… tam w ogóle jest przejazd? nie widać, żeby był

 21. Wgląda jak samobójca , rusza wprost pod auto. Podobnie wyglądają wymuszenia od ubezpieczycieli.

 22. Przestańcie się już kompromitować. Rowerzysta był na przejeździe? BYŁ!
  Będąc już na przejeździe ma pierwszeństwo? MA!

  Nie ma znaczenia jak tam się znalazł, nieważne czy odpychał się nogami, czy zwolnił czy przystanął, czy zrzuciło go UFO. Będąc na przejeździe ma pierwszeństwo przed autami.

  No to o czym tu dyskutować? Gdyby kierowca toyoty zwolnił przed pasami to i zdążyłby się zatrzymać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7619zł 0.21%
  • GBP 4.8439zł 0.29%
  • EUR 4.2929zł 0.02%
  • CHF 3.8066zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  13 stycznia po raz 27. zagra Orkiestra Świątecznej Pomocy [PROGRAM]
  Nie wiesz, co robić w ten weekend? Podpowiadamy!
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.