Wyprzedził na skrzyżowaniu dwa pojazdy. W tym nieoznakowany radiowóz

Kolejny kierowca ignorujący przepisy ruchu drogowego stracił uprawnienia do kierowania. 24-letniemu kierowcy fiata zabrakło wyobraźni, mi.n. podczas wyprzedzania pojazdów na skrzyżowaniu.

W środę policjanci z ryckiej drogówki podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem na drodze krajowej nr 48 zarejestrowali wyczyny kierowcy dostawczego fiata.

– Przed radiowozem poruszał się samochód marki Audi, którego kierujący na oznakowanym skrzyżowaniu wykonywał prawidłowo manewr skrętu w lewo. W tym czasie jadący za radiowozem fiat ducato rozpoczął manewr wyprzedzania. Kierowca Audi, który częściowo znajdował się już na drugim pasie drogi widząc wyprzedzający go samochód zdążył się zatrzymać. Na szczęście ta reakcja wystarczyła, aby uniknąć zderzenia – relacjonuje zdarzenie mł. asp. Katarzyna Szewczuk z ryckiej Policji.

 

 

Policjanci zatrzymali kierowcę fiata do kontroli drogowej. Za rażące naruszenie przepisów funkcjonariusze drogówki zatrzymali 24-latkowi uprawnienia do kierowania. Odpowie on też przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja.

2017-08-10 19:09:08
(fot. wideo Policja Ryki)

41 komentarzy

 1. Nie na darmo większość firm ubezpieczeniowych ma zwyżkę na OC ,dla „kierowców” do 25 lat .Statystyki wypadkowe mówią same za siebie.Zastanawiam się co zamiast szarych komórek ma taki „kierowca” …zapewne sieczkę i trociny

 2. A jeżeli kierowca fiata by uderzył w audi podczas tego wyprzedzania to za spowodowanie wypadku był by odpowiedzialny kierowca właśnie tego audi który niby poprawnie wykonywał manewr skrętu w lewo. Dura lex sed lex

  • Lepiej się doucz, a później pisz.

   • Tu Cie niestety zasmuce że to nie ja muszę się douczać. Taka jest niestety prawda. Kierowca który w takim przypadku wyprzedza może jedynie dostać mandat za wykroczenie (wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu) a ten który skręca, niby niewinny, jest sprawca kolizji. Możesz to potwierdzić u policjanta z drogówki.

    • Miko prosze poczytaj uwaznie całośc ze szczególnym wbiciem do głowy pkt 8.2

     • Ciągle się mylisz. Tak samo jak nie możesz skręcać w lewo kiedy jesteś wyprzedzany. Wbij sobie do głowy że gdy zmieniasz kierunek ruchu to NIE MASZ PIERWSZEŃSTWA i też masz zachować szczególną ostrożność. Nawet jak jedziesz jednokierunkową, a ktoś tnie pod prąd,wyprzedza na skrzyżowaniu, pasach itp.

     • @Bart. To łamiący przepisy, który wyprzedza na skrzyżowaniu, podwójnej ciągłej lub jadący pod prąd, zwolniony jest z zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa prawidłowo poruszającym się pojazdom? Chyba tylko ze względu na ułomność umysłu, bo w przepisach nie ma takiego zapisu. Dalej interpretuj po swojemu prawo a nie wypłacisz się do końca życia.

   • … ale nie tylko łacinę, a przede wszystkim lex ita…

   • Ty się kolego doucz. Skręcając w lewo nie masz pierwszeństwa.

 3. Ale zaraz zaraz, czy na skrzyżowaniu wolno wyprzedzać z prawej strony, jeżeli nie ma pasa do skrętu w lewo? Policjanci również popełnili wykroczenie, 300 zł i 5 pkt.

  • to wyprzedzanie z prawej strony to była jedyna szansa nie wjechania w d…e temu audi 😉

  • Zrobili to, żeby ściągnąć z drogi pirata drogowego, więc są usprawiedliwieni.

  • Przecież podjeli interwencję , inaczej jechali na bombach — pojąłeś już ciołku !

  • można wyprzedzać z prawej strony pojazd skręcający w lewo. Zrób kurs na prawo jazdy a jak masz to lepiej zdaj do najbliższego wydz. komunikacji

   • A wg Ciebie to policja ma scigac pirata drogowego z przepisowa dozwolona prędkością. policja ma prawo w sytuacji tego wymagającej

  • Gdzie ty tam widzisz wyprzedzanie? Omijają pojazd, który się zatrzymał do sygnalizowanego skrętu w lewo z jego prawej strony. Od kiedy jest to zabronione?

 4. co dzień widzę takich bydlaków w pracy, najczęściej są to właśnie kierowcy busów na wiejskich drogach, kiedyś jak zwróciłem takiemu uwagę to mnie wyśmiał że powinienem uważać jak skręcam na skrzyżowaniu..

  • było mu gazem po oczach przejechać, studzi temperament i chęć do dalszej wymiany poglądów takim gamoniom momentalnie, potwierdzam, działa

 5. Miko napisał cytuję „A jeżeli kierowca fiata by uderzył w audi podczas tego wyprzedzania to za spowodowanie wypadku był by odpowiedzialny kierowca właśnie tego audi który niby poprawnie wykonywał manewr skrętu w lewo.”… zadając to pytanie ,potwierdzasz tylko że podobnie jak ten z białego busa ,mózgu nie posiadasz

 6. No to młodzian ma po robocie. Jak się spręży, to się jeszcze załapie na zbiór jesiennych malin…

  • Nie ma obowiązku powiadamiania pracodawcy, że pracownik stracił uprawnienia. Zapewne będzie jezdził dalej bez kwitów, by roboty nie stracić. Po takim numerze jaki odwalił jest to więcej niż prawdopodobne.

 7. Brawo On !!!!!!!!!

 8. Sposób na polowanie – zoom min x18… i weź człowieku uwierz w pomiar.

 9. niestety Miko ma rację , smutna prawda nie jest ważne kto porusza się nieprawidłowo , wążne kto przyczynił się do kolizji i nie upewnił się czy jest wyprzedzany nawet w miejscu niedozwolonym , przykład rower jedzie lewą stroną
  z bocznej drogi wyjżdźa auto i jest bum rower popełnia wykroczenie i mandat , a auto ma udzielić pierszeństwa wszystkim poruszającym się w obie strony nawet tym po prąd

  • Toś tampon błysnął intelektem. „.. nie jest ważne kto porusza się nieprawidłowo..” To może przepisy są niekonieczne?

 10. Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. – w tym artykule nie ma wzmianki o ustąpieniu pierwszeństwa pojazdowi który mnie właśnie wyprzedza….

 11. Dla januszy
  kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ruch-pojazdow/wyprzedzanie
  Proponuję dokładnie przeczytać i spróbować zrozumieć a nie interpretować po swojemu, Zwłaszcza
  pkt 5 i pkt 7 ppkt 3, Tampon to już w ogóle swoją mądrością przebił wszystkich …”nie jest ważne kto porusza się nieprawidłowo..”

  • Uważaj bo możesz się mocno zdziwić. Policja i sądy też tak interpretują ten zapis. Masz ustąpić wszystkim zmieniając kierunek nie zależnie od tego czy poruszają się prawidłowo czy nie prawidłowo.

 12. dobrze ,niech łapią więcej takich wyczynowców ,a nie tylko „szaleńców” na obwodnicy jadacych 150 -bo to trochę jakby pójść na łatwiznę 😉

 13. Najszybsze auto na polskich drogach?
  Biały bus.

 14. Czytam komentarze i sam nie wierzę jacy to kierowcy jeżdżą. Wygląda na to, że skręcający w lewo nawet na oznakowanym skrzyżowaniu zawsze będzie winny i ma ustępować pierwszeństwa wszystkim. Może jeszcze ze względów bezpieczeństwa powinien opuścić pojazd??

  • Tylko się nie zdziw kiedyś jak zostaniesz sprawcą kolizji. Zmieniasz kierunek jazdy, musisz zachować szczególną ostrożność i puścić wszystko co jedzie, nawet barana który Cię wyprzedza. Niestety takie mamy przepisy w Polsce, porąbane ale jednak przepisy.

   • To nie przepisy są porąbane tylko ich dowolna interpretacja zależna od zasobności portfela. Najlepiej w ogóle wprowadzić przepis zakazujący skrętu w lewo. Ile to problemów Januszom drogowym rozwiąże.

  • Od kiedy masz prawko kolego i ile km rocznie robisz? Nawet nie wiesz jakie są cuda na polskich drogach

 15. Przecież nic się nie stało…

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Jeśli uważasz, że nic się nie stało… wsiądź za kółko, zachowaj sie tak samo i doprowadź do tego, że się jednak stanie.
   A potem płacz w obie garście i narzekaj, że policja cie krzywdzi mandatem, a ratownicy ustawili cię w kolejce do „lekarza”.

 16. Czyli nie zachowali odpowiedniej odległości? Powinni się zatrzymać za tym audi.

  • Nie przyszło ci do głowy , że funkcjonariusz widział w lusterku, co miglanc za nim wyczynia, dlatego takie jego zachowanie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach