Świetlny spektakl na Rynku Wielkim w Zamościu. To trzeba zobaczyć!

Na Rynku Wielkim w Zamościu w rytm muzyki rozbłysnęło 200 tysięcy światełek. Świetlisty ogród jest elementem Świątecznego wystroju Starego Miasta. Świetlny spektakl uświetni przybycie Św. Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia.

1 grudnia Zamość zaskoczył mieszkańców oraz turystów zupełnie nowym, oryginalnym pomysłem na świąteczne dekoracje. Oprócz choinki i tradycyjnych iluminacji, na zamojskim rynku pojawił się jedyny w swoim rodzaju multimedialny Ogród Wyobraźni. Każdy jego element został szczegółowo zaprojektowany w taki sposób, aby pobudzał wyobraźnię i nawiązywał charakterem do stylu architektury ogrodowej.

Na kompozycję ogrodu o wymiarach ok. 80m x 30m będzie się składa aż 200 tysięcy punktów świetlnych. Spacerując wśród świetlistych tuneli, migoczących roślin i rozświetlonych krzewów będzie można posłuchać znanych utworów muzyki klasycznej. Wśród nich zabrzmi m.in.: Kanon D-dur Johanna Pachelbela, Walc nr II Dmitrija Szostakowicza czy Muzyka Sztucznych ogni Georga Friedricha Haendla.

 

2017-12-02 09:31:34
(fot. wideo Ryszard Molas)

19 komentarzy

 1. Do kiedy będzie można oglądać to widowisko?

 2. Wow, aleeeeeee czad:)

 3. Majo rozmach w tym Zamościu.

 4. Coś co już dawno widziałam w Warszawie … a tu WOW w Zamościu. Poza tym, może to i robi wrażenie ale raczej na ludziach, którzy nigdzie nie byli i g … widzieli. Niech się gawiedź cieszy 🙂

  • Robi wrażenie na każdym kto potrafi się cieszyć życiem i otaczającym go światem. Tylko ludzie z ogromnymi kompleksami są takimi malkontentami jak Alla. Osobiście z uwagi na charakter pracy jeżdżę po świecie i wiele widziałem i jakoś potrafi mnie zachwycić czyjaś iniciatywa zwłaszcza że takie drobiazgi robią całą magię świat.

   • Romualdzie – znajdziesz szkiełko na ulicy i też będziesz cieszyć jak głupi? Zwracam uwagę na to, ze taka illuminacja jest zaściankowa i nie robi wrażenia. Świadczy tylko o tym, że brakuje ludzi z wyobraźnią którzy potrafiliby zrobić coś co faktycznie byłoby ciekawe na skalę krajową.
    A o co do kompleksów to własnie Zamość pokazał jak zakompleksionym masteczkiem jest. Nastawiali światełek aby zwrócić uwagę – to już nic innego w Zamościu nie ma? Naprawdę chcecie się chwalić kilkoma ledami? To dla wzmocnienia efektu jeszcze gołe tancereczki, to na cały świat będziecie sławni.

    • zgadzam się z Alla.Przypominają mi się czasy dzieciństwa,lata 90,kiedy dla nas wielką atrakcją był neon,chyba misia Pandy,na Wileńskiej (chyba gofiarnii).Potrafię zrozumieć dzieciaki,ale dorosłych jarających się lampkami nie bardzo:) choć zdecydowanie lepiej jak świecą w nocy,bo w dzień to kupa złomu i nic więcej

    • Alla, po pierwszym Twoim wpisie myślałem, że żartujesz lub po prostu się zgrywasz. Niestety, Ty napisałaś to poważnie. Powiedz mi, skąd biorą się tacy ludzie jak Ty? Ludzie, którym nigdy nie dogodzisz i są zawsze frustratami? Co musiano by zrobić takiego abyś powiedziała że to to? Jestem pewny, że każdy Twój pomysł można by zastąpić czymś innym i lepszym, rozumiesz mnie? Daruj sobie więc wszelkie komentarze, bo poprzez nie urażasz tych wszystkich, którym podoba się coś w co włożono wiele trudu, wysiłku i pieniędzy, a przecież „milczenie jest złotem „…
     Nie jestem z Zamościa i nie mam nic wspólnego z tym projektem ale doceniam to co zrobiono. Brawo, super pomysł.

 5. Kiedy to ??

 6. Coś pięknego, gratuluję pomysłu. Serce się raduje tym co kochają piękno. Brawo 🙂

 7. Województwo Lubelskie

  Cieszcie sie bo jest ślicznie a potem płaczcie i płaćcie bo jednak za prąd ktoś musi ponieść koszty a kto PODATNICY

  • Tak najlepiej to wyłączyć wszystkie latarnie w mieście i żyć jak w buszu. Polacy zawsze znajdą problem… Nie ma oświetlenia źle. Jest pięknie ozdobione źle bo za dużo bo za mało. Za zimno, za gorąco. A ktoś kto jest taki światowy i i tyle widział powinien zauważyć również jaka jest mentalność ludzi w innych państwach- nie ma ciągłego narzekania na wszystko.

 8. A mi i moim dzieciom się podoba. A jak ktoś jest burak to nim będzie zawsze. Super pomysł

 9. Jednak Zamość to klasa! Byłem kilkukrotnie i to bardzo ładne miasto. Rynek jest super. W lecie ogrodki imprezy. Cos pięknego. Duzo ładniej niz w Lublinie. Bardziej bym porównał do Krakowa

 10. nie jestem z Zamościa ale potwierdzam słowa Ola poprzednika piękne miasto ,łatwo krytykować , brawo za pomysł miernoty na forum zawsze zwrócą uwagę parę ledów ? a zrób to sama chętnie i ja pokrytykuję amatorko

 11. hehe przywiezli instalacja z WILANOWA! 🙂 byłem widziałem rok czy dwa temu w Warszawie przy pałacu wilanowskim, dokladnie ta sama instalacja.
  Redakcja zapomniała podac szczegóły w jakie dni i o której godzinie iluminacja jest wyswietlana.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport