Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

O włos od potrącenia pieszej na przejściu na ul. Kruczkowskiego

Wczoraj w rejonie skrzyżowania ul. Kruczkowskiego z ul. Dunikowskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca fiata o mało nie potrącił pieszej przechodzącej przez przejście.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Dunikowskiego z ul. Kruczkowskiego. Jeden z kierowców zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. Jadący z naprzeciwka kierowca fiata prawdopodobnie nie zauważył pieszej. W ostatniej chwili zdążył jeszcze odbić w prawo, tak aby jej nie potrącić.

Jak nam napisał nasz czytelnik, w wakacje brak jest w tym miejscu osoby przeprowadzającej pieszych. Na co dzień na przejściu tym pracuje „przeprowadzacz”, ze względu na to, iż jest ono bardzo uczęszczane i znajduje się w pobliżu szkoły oraz szpitala.

 

2017-07-07 13:10:50
(wideo nadesłane Krzysztof)

21 komentarzy

 1. Ewidentna wina kierowcy, ale kobieta tez idzie na pewniaka i nie patrzy czy cośnie jeedzie.

  • Jakby szła na pewniaka i nie patrzyła, to już by tam leżała pod tym samochodem i „witała się z gąską”

   • jak by szła to by się nic nie stało
    ale to wyglądało jak na tych ruskich filmikach
    normalnie biegła przed samochodem .

    • Stefanek rozumiem, że można nie potrafić czytać ze zrozumieniem, ale oglądać film też? Piesza zauważyła, że auto nie zwalnia, więc przyśpieszyła, aby zdążyć przejść przed nim. Jak zobaczyła, że auto obija właśnie w stronę, w która ona zaczyna biec, to się zatrzymała.

     Jeszcze jakiś hejt na pieszą?

 2. Droga redakcjo, przprowadzacz to osoba przeprowadzajaca dzieci oraz osoby o widocznej ograniczonej sprawnosci ruchowej, wiec komentarz dot. tej sytuacji w odniesieniu do przeprowadzacza jest bezzasadny

 3. On kuwa nadwfunał na to przejście , a kobita była już przy końcu —- ślepy to niech siedzi w domu baran

 4. swieta krowa zamiast podniesc lape do gory i dac sygnal ze przechodzi to idzie jak po chodniku. Potem musze sie martwic ze mi lakier porysuje albo zderzak m pakietowy polamie. Jak jestes przy przejsciu to masz sie zatrzymac i dopiero mozesz wejsc na przejscie swieta krowo , tylko narabisz komus nastepnym razem problemu. Wiesz ile kosztuje detailing samochodu : polerka , woskowanie , rozne powloki ? moje e60 535d jest zadbane i nie chce mi sie latac po lakiernikach bo puknolem jakas swieta krowe

  • Ty masz jakas glowe zjechana zygac sie chce czytajac twoje komentarze i wychwalanie swojego zloma ciesz sie ze na mnie nie trafiles pajacu

  • PRZECIEŻ ON JUŻ BYŁA PRAWIE PRZY KRAWĘŻNIKU PAŁO. JAK JESTEŚ ŚLEPY TO SIEDŻ W DOMU RAZEM SE SWOIM ZŁOMEM JEŁOPIE INTERNETOWY

  • Aaron Fleischman

   No, bimmer, daj spokój! TYLKO PODNIEŚĆ RĘKĘ??? Ja myślałem, że pieszy powinien najpierw wysłać poleconym priorytetem na Twój adres podanie ze wskazaniem dokładnego miejsca i godziny, gdzie chciałby skorzystać z przejścia dla pieszych, uiścić opłatę co najmniej 300 zł, a w załączniku umieścić kserokopię dowodu osobistego i aktu urodzenia, no i poczekać do 30 dni na odpowiedź.

   Inaczej z pieszymi nie można. Za bardzo się rozpanoszą.

 5. zacząłbym od sprawdzenia czy kierowca volvo ma uprawnienia do kierowania ruchem! przez swoje głupie i bezsensowne zatrzymanie zmusił innych kierowców do zatrzymania. Ma pierwszeństwo przed zbliżającym się do przejścia pieszym i nie powinien się zatrzymywać, a pieszy MA czekać aż będzie wolna i bezpieczna przestrzeń do przejścia na drugą stronę.

  • Aaron Fleischman

   Jeśli pieszy musiałby czekać, aż „będzie wolna i bezpieczna przestrzeń”, to przejścia dla pieszych w ogóle nie byłyby potrzebne. Tak jak Ty piszesz, to sobie można przechodzić wszędzie i przejście dla pieszych jest zupełnie zbędne.

   Kolejny idiota, który kompletnie nie rozumie, po co i w jakim celu zostały stworzone przejścia dla pieszych.

   • kolejny idiota, który nie zna przepisów! stąd u nas tyle wypadków na przejściach.

 6. Bimmer to małolat. Bmw ma z kiosku co mama mu kupila pod choinkę. Glupoty takie pisze aż się srac chce. Jak się kierowca z jednej strony zatrzymuje to powinien to samo drugi z przeciwnej zrobic. W tym przypadku bus”dostawczak” i osobowka. Jak dla mnie po mandacie powinni kierowcy dostać.co do pieszego to powinien mieć ograniczone zaufanie do kierowców bo życie pokazuje że nie wszyscy kierowcy uważnie jeżdżą.

 7. Oczywiście kierowca powinien uważać, tu jechał za szybko. Ale: 1. Ta kobieta biegła przez przejście nie rozglądając się. 2. Na tym zakręcie naprawdę jest taki moment, kiedy pieszego nie widać, samochód jedzie po łuku, jest pod kątem do pasów i może się zdarzyć, że pieszy zostanie zasłonięty przez ten fragment auta
  pomiędzy szybą przednią a szybą w drzwiach kierowcy, takie „martwe pole”. Wtedy naprawdę nie widać. Jeżdżę tamtędy, znam ten zakręt. Zawsze zwalniam właśnie z tego powodu, że nie widzę całego przejścia na wprost przedniej szyby, tylko pod kątem

  • Aaron Fleischman

   „Zawsze zwalniam właśnie z tego powodu, że nie widzę całego przejścia na wprost przedniej szyby, tylko pod kątem”

   Dokładnie tak trzeba. Jeśli zasłania Ci słupek w aucie i przez to nie widzisz, to jest Twój problem, a nie pieszego. Bardzo dobrze, że chociaż Ty to rozumiesz.

  • kobieta była już na przejściu,a kierowca miał obowiązek jej ustąpić i martwe pole to żadne usprawiedliwienie, tyle w temacie

 8. Darzenie sprowokował „uprzejmy” idiota, albo jak kto woli potencjalny morderca w Volvo hamując bez uzasadnienia, co jest wykroczeniem, i zmuszając piesza do wejścia na jezdnię, zamiast pozwolić jej poczekać i bezpiecznie przejść. Do tego nie dał szans kierowcy busa na wyhamowanie i tenże popełnił wykroczenie. Na jego miejscu zatrzymałbym się i obiłbym mordercy ryja. Ofiara też pewnie chętnie by swoje dołożyła.

  • Aaron Fleischman

   Opowiedz to, co napisałeś policjantowi. Bezterminowy pobyt w pensjonacie w Tworkach gwarantowany.

 9. Aaron Fleischman

  Bezmózg w Seicento myślał, że sobie „śmignie” przed pieszą, która była już na przejściu, więc miał BEZWZGLĘDNY obowiązek się zatrzymać i ją przepuścić.

 10. Nikt nie zauważył, że kierowca niebieskiego forda w tej sytuacji też powinien zatrzymać się przed przejściem.

Wiadomości z info112