Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne omijanie przed przejściem dla pieszych

Czytelnik Krzysztof przesłał nam nagranie niebezpiecznej sytuacji drogowej, jaką zarejestrował w Świdniku. Jeden pojazd zatrzymał się aby przepuścić pieszych, drugi zaś ominął go i pojechał dalej.

43 komentarze

 1. Też mam nadzieję, że już tym filmem zainteresowała się policja.
  Przecież tam przechodzili ludzie z dzieckiem.
  Do kierowcy idjoty – TY MATOLE A JAK BYŚ TRAFIŁ TYCH LUDZI. POMYŚL KRETYNIE, TO NIE BOLI!!!!!!!!

  • Przepuszczanie pieszych kiedy mają do przejścia kilka metrów to duże ryzyko. Przecież tu wyraźnie widać, że drugi kierowca zdążył ominąć stojący samochód i zjechać z przejścia, kiedy piesi dopiero na nie weszli.

  • ten „matoł” przejechał zanim ci ludzie w ogóle weszli na przejście to jak miał ich trafić?

  • a czy kodeks drogowy rozgranicza pieszych na tych idacych z dzieckiem z psem czy osoba starsza? chyba nie… wiec po co sie spuszczac o to ze z dzieckiem szli? zreszta powinni bardziej uwazac jak bachorka zabieraja na spacer.

  • Jak już piszesz „idjoty” to konsekwentnie powinno być „kretynje” genjuszu 😉

  • od razu widać że jesteś znawcą, zwróćcie uwagę że samochód który się zatrzymał przed przejściem zrobił to gdy ludzie byli jeszcze daleko od ulicy, być może liczył na stłuczkę i kasę z ubezpieczenia , kiedyś mój koleżka w ten sposób upolował jelenia , a że sam wyklepał to był do przodu , odnośnie kierowcy który ominął tego h.ja to można mu pozazdrościć refleksu zwykle jadąc za kimś obserwujesz co się dzieje z przodu i jeżeli z daleka widać że niema ludzi przy przejściu trudno się domyślić że kierowca przed tobą nagle się zatrzyma , poza tym on już opuszczał przejście gdy ludzie wchodzili , więc zamilcz matole

 2. Dlaczego auto z kamerką zatrzymało się na wcześniejszym skrzyżowaniu jak miało swój pas?

  • TO NIE JEST SKRZYŻOWANIE TYLKO WYJAZD Z MARKETU BARDZO CZĘSTO TAM TRZEBA JECHAĆ PO WOLI ŻEBY WŁĄCZYĆ SIĘ DO RUCHU TUBYLCY TO WIEDZĄ PO ZA TYM TAM JEST PRZECIĘCIE CHODZIKA I ŚCIESZKI ROWEROWEJ WIEC DODATKOWO WARTO SIĘ ZATRZYMAĆ I SPRAWDZIĆ CO SIĘ DZIEJE

 3. powinien się zatrzymac to nie ulega wątpliwości, ale pieszy w polsce ma pierwszenstwo kiedy jest juz na przejsciu a nie jak sie do niego zbliza tak samo jak rowerzysta na przejezdzie dla rowerow, wiec tez trzeba wspomniec o nadgorliwym kierowcy na prawym pasie.

 4. nie będę polemizował o winie ale zwróćcie uwagę że samochód który się zatrzymał przed przejściem zrobił to gdy ludzie byli jeszcze daleko od ulicy, być może liczył na stłuczkę i kasę z ubezpieczenia , kiedyś mój koleżka w ten sposób upolował jelenia , a że sam wyklepał to był do przodu

 5. Las Vegas, para pa pa pa, I’m lovin it

 6. dlaczego Ci piesi lezą po ścieżce rowerowej ????????????!!!!!!!!!!!!!!
  po co są te chodniki obok ścieżek rowerowych jak i tak większość łazi po ścieżkach ???

 7. Kolejny szeryf z kamerką.

 8. Z tego co widać, kierowca hamując uderzył by w tył drugiego pojazdu, zbyt mała odległość zachowana. Zatem manewr wykonał prawidłowo, gdyż uderzenie mogło spowodować wepchnięcie pojazdu poprzedzającego na pieszych.
  Szkoda tylko , że nie zatrzymał się obok , wtedy nie było by problemu 🙂

 9. To jest ściema bo rondo jest już przebudowane a to jest jeszcze stare. Zatem to omijanie musialo być dawno a nie w miniony czwartek.