Kierowca audi przepuszczał pieszą, wjechała w niego kierująca citroenem. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia

Wczoraj w Łukowie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca citroenem wjechała w audi, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszą.

We wtorek przed południem w Łukowie na ul. Piłsudskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca audi zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszą. Po chwili w tył pojazdu uderzył citroen kierowany przez 30-latkę z Łukowa.

Uderzone w tył audi wjechało na przejście, ale dzięki sprytowi i przytomności umysłu piesza zdążyła odskoczyć przed autem i uciekła na chodnik.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała, karetkami zostali przewiezieni do szpitala. Po badaniach okazało się, że są to niegroźne obrażenia – ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów policjanci zatrzymali 30-latce prawo jazdy. Wkrótce jej sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Kobiecie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

2018-04-18 09:21:08
(fot. Policja Łuków)

49 komentarzy

 1. „…ale dzięki sprytowi i przytomności umysłu piesza zdążyła odskoczyć przed autem…” – mogła stać jak kloc i tak włos z głowy by jej nie spadł.

 2. Pewnie jazda telefonem przeszkodziła jej w rozmwawianiu przez samochód

  • Dzisiaj z rana (z tego co zauważyłem) co druga kierowczyni paplała przez telefon przy uchu. Ale nie oceniajmy od razu negatywnie takich osób. Być może one ratowały świat przed katastrofą. To się nazywa stan wyższej konieczności. Podobnie jak pędzenie przez miasto z powodu rozwolnienia.

 3. kierowca audi powinien dostac mandat za nieuzasadnione zatrzymanie , piesza nie byla jeszcze na jezdni za taki manewr oblewa sie egzamin na prawo jazdy

  • bzdura.

  • Tak. Jedynym sposobem, aby pieszy mógł przejść to wejście na jezdnię przed samochód…Jak jedzie sznurek samochodów to ma stać pół godziny, bo żaden nie może się zatrzymać.

   • Bzdury wygadujesz. Istnieje szereg możliwości przedostania się na druga stronę, tak żeby nie przeszkadzać Królom Dróg.
    Można zrobić podkop pod jezdnią. Można zamówić taksówkę i nią dostać się na drugą stronę jezdni. Widzisz drzewa przy jedni – można na lianie przedostać się na drugą stronę – jak Tarzan. Można się wystrzelić z armaty cyrkowej na druga stronę.

  • Uzasadnione. I to uzasadnione z dwóch powodów.

   1. Żeby umożliwić pieszej przejście przed jezdnię. Kierowca prawidłowo ocenił, że za chwilę piesza znajdzie się na PdP i będzie musiał jej ustąpić na nim pierwszeństwa.
   Gdyby piesza nie weszła na jezdnię (pozostała na chodniku) – nie musiał by tego robić. Ale skąd kierowca miał wiedzieć co zrobi piesza? Czy wejdzie, czy nie – tego nie wiedział. Dlatego bezpiecznie założył, że piesza zdecyduje się na wejście.
   Gdyby kierowca postanowił przejechać, a piesza jednak by weszła na jezdnię – kierowca byłby winny potrącenia (byłby winny co nie oznacza, że piesza nie mogłaby dostać mandatu za nieostrożne wejście na jezdnię).

   2. Żeby nie narażać pieszego na potrącenie (zarówno będących na PdP oraz dopiero wchodzących na PdP).

   „Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem [PdP, PdR] jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.”

  • Oblewa się egzamin jeżeli zaparkuje się pojazd zbyt blisko PdP. Nie można parkować pojazdów w odległości mniejszej niż 10 metrów od PdP – bo to ogranicza widoczność na PdP.
   Zatrzymanie się przed PdP, żeby umożliwić pieszemu przejście jest działaniem prawidłowym i pożądanym.
   Za nie zatrzymanie się przed PdP oblewa się egzamin jeżeli istniałoby ryzyko potrącenia pieszego.

  • Jazda rowerem po chodniku to wykroczenie.
   Nie zatrzymanie się na STOPie czy zielonej strzałce to wykroczenie.
   Wyprzedzanie/omijanie na PdP to wykroczenie.
   Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to wykroczenie.
   Nieprawidłowe korzystanie z telefonu podczas kierowania pojazdu to jest wykroczenie.
   Nie wpuszczenie autobusu z przystanku na jezdnię to wykroczenie.
   Uruchomiony silnik na postoju ponad minutę to wykroczenie.
   Nieprawidłowe parkowanie (w tym na chodniku) to wykroczenie.

   Ale

   Zatrzymanie się przed PdP, żeby „nie potrącić” pieszego na PdP – NIE JEST wykroczeniem.

   • Autobus wyjeżdżający z zatoki wcale nie ma pierwszeństwa

    • To przecztaj sobie art 18 PoRD. JEST OBOWIĄZANY ZMNIEJSZYĆ PRĘDKOŚĆ, A NAWET ZATRZYMAĆ POJAZD.

    • Pisałem o „obowiązku” wpuszczenia autobusu.
     Nigdzie o żadnym pierwszeństwie nie pisałem.

     Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu auto-busem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

     • Doprecyzuj jeszcze art. 18 punt „b” . Może ktoś nie zapamiętał tych art. z kursu na PJ, a to im odświeży pamięć .

  • wewr oddaj prawko zanim kogoś zabijesz

  • hahaahahaahahaha wewr, ale ty błazen jesteś. pieszy ma być na jezdni? hahaha. pieszy ma być w obrębie przejścia, a to liczy się od znaku jakbyś chciał wiedzieć, a ten zazwyczaj ustawiony jest metr od jezdni, kiedy pani była przy krawężniku była zatem już na przejściu i kierowca ma obowiązek przepuszczenia jeżeli a) nie wymaga to gwałtownego hamowania b) za sobą nie masz na zderzaku drugiego auta. w tym przypadku zarówno a, jak i b było spełnione.

   • Brednie. Brednie. Brednie.
    Nieźle trzeba się wysilić, żeby tyle bzdur umieścić w tak krótkim tekście.
    Nic się zupełnie nie zgadza się . Aż szkoda to komentować.

    „przejście dla pieszych – powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi”

    „jezdnia – część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów; określenie to nie dotyczy torowisk wydzielonych z jezdni”

    z tych dwóch definicji wynika gdzie jest PdP – położenie znaków nie ma zupełnie nic do tego

    jeżeli na zderzaku siedzi Ci poganiacz – to na przejeździe kolejowym też wjedziesz pod pociąg?

    • Przy przejściu dla pieszych zapomniałeś jeszcze dodać „…powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów, torowiska lub pasa startowego”

  • „kierowca audi powinien dostac mandat za nieuzasadnione zatrzymanie , piesza nie byla jeszcze na jezdni za taki manewr oblewa sie egzamin na prawo jazdy”

   Świetnie. Udaj się więc na najbliższy komisariat, pokaż nagranie i zawnioskuj o ukaranie kierowcy audi.

   Tylko uważaj, żeby potem nie zostać oskarżony o zabójstwo policjanta. Gliniarz, który to usłyszy może umrzeć ze śmiechu.

  • wewr dla bezpieczeństwa ludzi poruszających sie po mieście oddaj prawo jazdy dla bezpieczeństwa mnie i mojej rodziny błagam

 4. łot babsko wlazło przed ałdi w TDI

 5. Kierowca zatrzymał audi praktycznie w miejscu. Hamować też trzeba umieć. Przynajmniej mógł jeszcze dotoczyć się do przejścia gdzie jeszcze był zapas min. 2 metrów. Tych metrów zabrakło kierującej 30 latce.

  • I powinien jeździć (jako pasażer) sprawczyni kolizji by tłumaczyć jej:
   -co oznacza znak PdP i, że w takich miejscach nalezy zachować szczególną ostrożność (bo piesi przechodzą, bo samochody się zatrzymują, że nie można omijać/wyprzedzać)
   -jaki należy zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu

   Ale nie bój się. Przejdzie jeszcze raz kurs, zda egzamin na PJ za 10 razem i może będzie już o takich drobiazgach na drodze pamiętać.

  • a ty widzisz tam hamowanie ? bo ja tak średnio jak samochód nawet po uderzeniu dalej się TOCZY!

 6. A po kiego grzyba on się zatrzymywał przed tymi pasami skoro piesza dopiero się zbliżała, zobaczył spódniczkę?? Przez tą „uprzejmość” tylko się rozzuchwala pieszych i masa tragedii tylko z tego wynika, trzeba było spojrzeć w lusterko wsteczne i włączyć wyobraźnię a nie na spódniczkę!

  • 1. Bo przepisy i kultura drogowa mu to nakazują.
   2. Piesi stojący godzinami przed PdP rozzuchwalają natomiast kierowców. To przepisy ustalają kolejność przejścia/przejazdu a nie poziom zuchwałości.
   3. ” trzeba było spojrzeć w lusterko wsteczne” – a na drogę, znaki drogowe (PdP) i poprzedzające pojazdy nie trzeba się przyglądać? Ani pierwszy kierowca nie zawinił. Ani piesza. Ci zachowali się bardzo prawidłowo.
   4. PJ utracił oraz kolizję spowodował 2 kierujący.
   5. Na czerwonym też się nie zatrzymujesz dla bezpieczeństwa?

   Nie uda Ci się odwrócić kota ogonem.

 7. Chyba makijaż , zero spowolnienia do uderzenia.

 8. Widze ze wiekszosc forumowiczow obwinia o wszystko kierowce audi no i slusznie, ja tez nie znosze tych kierowcow ktorzy zatrzymuja sie przejsciem, a najgorzej jak taki kierowca przepuszcza jakas babcie ktora porusza sie o lasce, ?toz to przeciez ku…wicy mozna dostac, zanim taka baba zdazy przejsc na druga strone, to ja bym do Dysa zdazyl dojechac i wrocic, a po drodze trzy browarki wypic hehehe
  A dla pani z Citroena wyrazy uznania ze nie byla powolniakiem i ze ma gleboko wyjechane na przejscia dla pieszych. Tak trzymac, hehehe Oducza sie dziady pieszych przepuszczac.

 9. Z całym szacunkiem piękne panie, albo rozmowa przez telefon, albo makijaż , lub kierowanie pojazdem , wiem , trudno wybrać. Szerokiej drogi.

 10. Mam nadzieję,że wszyscy obwiniający kierowcę Audi nie mają jeszcze prawa jazdy.
  P.S.
  Przypominam, że prawo jazdy znalezione w czipsach nie upoważnia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 11. Z takim orientem nie siada się za fajerę. Definitywnie było w telefonie/aucie grzebane. Jak się jedzie za kimś to świat i ruch drogowy nie kończy się na tyle poprzedzającego nas auta. Kierowca musi myśleć tez za drugiego. Przypuszczać jak ten może się zachować i w ten oto magiczny i tajny sposób unikać w miarę możliwości zdarzeń drogowych. Lol

  • Mój szfagier w aŁdi z 3 promilami ma lepszy refleks niż ta księżniczka, która uważa, że inni powinni robić jej miejsca na drodze.
   Ile to razy odprowadzaliśmy szfagra pod boki do jego 20-leniej srebrnej A4 po sam nie mógł ustać na nogach. A dojechać bezpiecznie do siebie na wieś zawsze dawał radę.

 12. „Uprzejmy” idiota z Audi sam jest sobie winien, ze musiał pójść do domu na piechotę i przez najbliższy czas będzie korzystał z roweru, a nie z samochodu. Jechało wszystkiego 3 samochody, więc piesza nie czekałaby dłużej na możliwość bezpiecznego przejścia niż 10 sekund. Tyle można poczekać. „Uprzejmemu” idiocie również powinno się zatrzymać uprawnienia za zatrzymanie się w odległości poniżej 10 metrów od przejścia.

  • Logika „pogromców pieszych”:

   > duży ruch/ulica zakorkowana – „nie powinno się wpuszczać pieszych na przejścia, bo to tylko wydłuża korki i czas przejazdu – w końcu każdemu się śpieszy i nikt nikomu nie płaci za przepuszczanie pieszych”
   > mały ruch/pusta ulica – „nie powinno się wpuszczać pieszych na przejścia, bo przecież przy niewielkim natężeniu ruchu pieszy może sobie poczekać, aż nic nie będzie jechać”

   A jeśli na serio uważasz, że kierowca audi powinien dostać mandat, to udaj się na najbliższy komisariat, pokaż nagranie i zawnioskuj o jego ukaranie. Na co czekasz?

 13. Tym którzy obwiniają kierowce audi życze gorąco, z całego serca jak najszybszej utraty prawa jazdy. Nie dla tego że źle życzę ludziom,wręcz przeciwnie, ludziom zawsze życzę dobrze dlatego mam nadzieję że stracicie uprawnienia zanim ludzi pozabijacie.

 14. Jednej idiotki mniej na drodze ☺
  Brawo Policja!

 15. Ja tu nie widze żadnego gwałtownego zatrzymywania się przez kierowce audi,normalnie się zatrzymał i kierujący za nim również zatrzymał by się bez problemu o ile by patrzył na drogę …ale tu widać ze kierowczyni pojazdu jadącego za audi ,ewidentnie nie patrzyla na drogę przed sobą ,bo była zapewne zajęta czymś „ważniejszym „

 16. k..rwa, weź tu wyjedź na drogę, to ci jakaś fejsbukowa dama przyp***li.
  przecież ona nawet nie hamowała !!!
  to co w tedy robiła ???

 17. Od momentu ZATRZYMANIA Audi było jakieś 2 sekundy do uderzenia. Czyli światła stopu musiały się palić kolejne kilka sekund. Przy odległości, jaka jest widoczna na filmie, o ile ma się uwagę na drodze, a nie na fejsbuniu, czy makijażu, nie ma bata, to bez stresu dało się zatrzymać. Bardzo dobrze, że paniusi zabiorą to prawko. Tym razem się udało.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online