690 680 960

Wiaty z grillami i ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Roztoczańska gmina rozwija się dla turystów

Sześć nowych wiat wyposażonych w ławki i stoły, a także miejsca do grillowania i na ognisko, zostało ustawionych na terenie gminy Susiec na Roztoczu. Turyści oraz mieszkańcy mogą z nich już korzystać.

W ostatnich dniach w gminie Susiec oddane zostały do użytku kolejne inwestycje mające na celu rozwój turystyki. Poszczególne projekty realizowane były przez działające na terenie gminy stowarzyszenia, część z nich uzyskało też dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”. Powstała infrastruktura ma służyć również mieszkańcom.

W miejscowościach: Maziły, Zawadki, Łuszczacz, Ciotusza Nowa i Paary zbudowane zostały drewniane wiaty z ławkami, wyposażone w miejsce do grillowania i rozpalenia ogniska. W Suścu powstał zaś nowy obiekt infrastruktury turystycznej w postaci ścieżki edukacyjno-przyrodniczo-spacerowej wraz z drewniana kładką. Ma ona podnieść atrakcyjność turystyczną tego obszaru. Z kolei obok Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suścu ustawiono drewnianą wiatę wraz z ławkami stołem i koszami na śmieci. Cały pobliski teren utwardzono zaś kostka brukową.

W przyszłym roku wiaty turystyczne zostaną też ustawione przy Centralnym Szlaku Rowerowym Roztocza Kraśnik – Zwierzyniec – Hrebenne. Ich budowę sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu pn. „RoweLove Roztocze – razem pomimo granic”. Mają służyć do odpoczynku i sprawić, aby szlak rowerowy stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla użytkowników.

Wiat ma powstać dziewięć. Zlokalizowane zostaną w miejscowościach: Zastawie w gminie Goraj, Wywłoczka i przy Stawach Echo w gminie Zwierzyniec, Górecko Kościelne i Pardysówka w gminie Józefów, Oseredek i Łosiniec w gminie Susiec, Bełżec i Siedliska w gminie Lubycza Królewska. Obiekty te mają mieć drewnianą konstrukcję, przy każdej z nich znajdą się tablice informacyjne, na których znajdą się mapy i plansze, obok staną też kosze na śmieci.

(fot. Zbigniew Naklicki)

2 komentarze

  1. Franek z Podlasia

    Dobry gospodarz to i się dzieje i robi się coś 🙂 brawo p.Naklicki. gospodarz na 6. Dużo pan odbudowal ta gminę po nieszczęsnym poprzedniku…

  2. Teraz tylko trzeba będzie pilnować owych miejsc przed pseudo turystami bydła z 500+

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas