Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wiadomo, kto zagra na tegorocznych Juwenaliach Politechniki Lubelskiej 2024. Dziś poznaliśmy artystów

Dzisiaj poznaliśmy szczegóły i program tegorocznych Juwenaliów 2024 w Lublinie. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiono wszystkich artystów, którzy wystąpią na koncertach, na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej.

Środowe spotkanie z dziennikarzami rozpoczęła Aleksandra Fuks, która jest jednym z koordynatorów Juwenaliów Politechniki Lubelskiej 2024.

– Witam wszystkich zebranych tutaj gości i jest mi niezmiernie miło, że tak licznie przybyliście na naszą konferencję prasową dotyczącą Juwenaliów Politechniki Lubelskiej 2024. Mam zaszczyt również przywitać rektora Politechniki Lubelskiej profesora doktora habilitowanego inżyniera Zbigniewa Patera oraz przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej Adama Leśniaka, głównego organizatora juwenaliów Politechniki Lubelskiej 2024 – rozpoczęła spotkanie Aleksandra Fuks.

Następnie głos zabrał rektor Politechniki Lubelskiej.

– Rozpocząłem studia dość dawno temu w 1985 roku, to były zupełnie inne czasy, nie było Juwenaliów, natomiast były otrzęsiny. Dość hucznie obchodzone i pamiętam, że w 1985 roku, kiedy to ja byłem obiektem, między innymi tych otrzęsin, występ miał zespół Dżem z niezapomnianym Ryszardem Riedlem. Natomiast takie imprezy kulturalne pomiędzy naszymi uczelniami realizowane były głównie w formie dyskotek, które wtedy były modne. U nas one odbywały się na stołówce, na przykład na UMCS-ie, w chatce Żaka, oprócz tego dość mocno współrealizowaliśmy na boiskach sportowych, także tutaj ta rywalizacja była bardzo, bardzo widoczna. Zazdroszczę wam tych możliwości, które macie dzisiaj, ale to jest normalne i idziemy z duchem czasu i mamy aspiracje do tego, żeby wydarzenia, które organizujemy, to w Lublinie były najlepsze w skali kraju – powiedział rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater.

Wydarzenia towarzyszące Juwenaliom Politechniki Lubelskiej

O wydarzeniach towarzyszącym Juwenaliom Politechniki Lubelskiej opowiedział inż. Adam Leśniak Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

– Zaczynając od wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Juwenaliów Politechniki Lubelskiej 2024 pierwszy i już najdłuższe wydarzenie, które jest co roku co roku ma miejsce, jest to „Przegląd Kapel Studenckich”, który miał miejsce w tym roku 4 kwietnia w Klubie Studenckim Kazik, czyli na Politechnice Lubelskiej. Tak naprawdę zespoły z całej Polski mogły zapisać się i wziąć udział w tym wydarzeniu, zgłosić  swoje swoje uczestnictwo. My wybieraliśmy sześć zespołów, które mogły przyjechać do Klubu Studenckiego Kazik na Politechnikę Lubelską i wziąć udział w tym wydarzeniu. W tegorocznej edycji Przeglądu Kapel Studenckich zwycięzcą został zespół Antyrefleks, który będzie miał okazję wystąpić na Juwenaliach Politechniki Lubelskiej, dokładnie 11 maja. Kolejnym z wydarzeń, które będą miały miejsce już dzisiaj, czyli 10 kwietnia, jest to „Malowanie z Winem”, które będzie miało miejsce na Wydziale Budownictwa i Architektury. Jest ono organizowane dzięki pomocy studentów z tego wydziału i ma ono miejsce dzisiaj. Dzisiaj jeszcze się można na to wydarzenie zapisywać. No i kolejne wydarzenie, na którym tutaj nie będę się jakkolwiek rozwodził, ponieważ sama nazwa powie wszystko, jest to „Wielkie Grillowanie”. Mogę tylko dodać, że ono będzie miało miejsce 12 kwietnia na kwadracie Politechniki Lubelskiej, także serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby – mówił inż. Adam Leśniak.

Juwenalia na sportowo

Kolejnym wydarzeniem są „Juwenalia na sportowo”. Zespoły mogą zapisywać się, aby wziąć udział w turnieju piłki nożnej oraz w trakcie tego wydarzenia będzie można jeszcze wziąć udział w przeciąganiu liny.

– Będą do wygrania nagrody i to wydarzenie jest organizowane przy współpracy z klubem z siłownią Endorfina. Kolejne wydarzenie, jest to gra terenowa, która będzie miała miejsce 18 kwietnia. Tutaj drużyny będą miały na Politechnice Lubelskiej zorganizowane takie miejsca, w których będą musiały spełnić jakieś zadania. To będzie miało miejsce 18 kwietnia. Kolejnym takim większym wydarzeniem towarzyszącym na tegorocznej edycji juwenaliów będą to igrzyska piwne, które w zeszłym roku były organizowane przez jeden dzień, w tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej. Igrzyska piwne będą dwudniowe, nie wiem czy pan rektor o tym wiedział, będą one miały miejsce również na Politechnice Lubelskiej przed budynkiem administracji. Będą tutaj różne zawody – relacjonował inż. Adam Leśniak.

PRL Party i bilety na wydarzenia

Kolejne wydarzenie, które będzie miało miejsce, jest jest to PRL party 25 kwietnia w Klubie Studenckim Kazik.

– Tutaj będzie mógł każdy miał możliwość przyjścia. Bardzo byśmy byli zadowoleni jeżeli osoby, by się przebrały w jakieś stroje w stylu właśnie PRL-u i jednym z ostatnich wydarzeń jest to juwenaliowy Before, który będzie miał miejsce 8 maja w Klubie Serce. Kolejnym ważnym tematem są tegoroczne bilety, które zostały wprowadzone po raz pierwszy na naszych Juwenaliach.  O godzinie 10.00 wystartowała trzecia pula biletów, którą można nabyć na platformie eBilet, są do zakupienia bilety ulgowe i karnety ulgowe i bilety normalne. Bilety ulgowe i karnety ulgowe przysługują studentom z każdej uczelni, pod warunkiem posiadania ważnej legitymacji studenckiej, dodatkowo pracownicy Politechniki Lubelskiej również mogą zakupić bilet ulgowy, tylko też wymóg jest posiadania legitymacji, żeby później okazać ją przy sprawdzaniu biletów. Dodatkowo bilety ulgowe są skierowane również dla uczniów szkół średnich, tylko że uczniowie również szkół średnich muszą posiadać ze sobą ważną legitymację uczniowską. Tak naprawdę kolejnym jeszcze ważnym tematem, jeżeli chodzi o bilety, są to karnety, które będą wymieniane na opaski trzy dni przed wydarzeniem całych Juwenalió, czyli przed 10 maja. Od 7 maja będzie można wymieniać karnety na na opaski – wyjaśniał organizator.

Bilety na koncerty znajdziecie tutaj 

Ważna prośba dotycząca koncertów, lista zespołów

Organizatorzy prosili o to, żeby na koncerty przybywać wcześniej z racji uniknięcia kolejek i żeby też uniknąć sytuacji, w której chcemy pójść na jakiegoś artysta, a niestety przez kolejki nie będziemy mogli.

– 11 maja pierwsze pierwszym zespołem, który zagra będzie to oczywiście tak już wcześniej powiedziałem, zespół który zajął pierwsze miejsce na tegorocznej edycji „Przeglądu Kapel Studenckich”, czyli zespół Antyrefleks. Kolejnym artystą, który wystąpi w sobotę 11 maja na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej będzie to Paluch, następnie będzie Otsochodzi i już ogłoszony Pro8l3m. I tutaj troszeczkę zastopuje i bardzo bym prosił magnificencję rektora o zapowiedź ostatniej gwiazdy, zapowiedź ostatniej sobotniej gwiazdy – dodał inż. Adam Leśniak.

– Proszę państwa będzie to zespół, który występował równolegle z Dżemem, o którym wcześniej mówiłem, a więc zespół mojej młodości, którego przeboje do dnia dzisiejszego są aktualne, oczywiście zespół nadal jest znakomitej formie chodzi o Lady Pank – wyjaśnił prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater Rektor Politechniki Lubelskiej.

– Sobotę całą już znamy, przechodząc do piątku, czyli do 10 maja, zespołem, który jest już ogłoszony będzie to zespół Polska Wersja i zespół Kwiat Jabłoni, również następnym ogłoszonym jest to Łydka Grubasa i ostatnimi dwoma artystami, którzy wystąpią w piątek 10 maja na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej będzie to raper Szpaku oraz White 2115, który w sumie już mogę powiedzieć, dzisiaj wyjdzie jego pierwszy solowy utwór, który znajdzie się na jego albumie. To są wszyscy wykonawcy, którzy wystąpią na tegorocznej edycji Juwenaliów Politechniki Lubelskiej 2024 i chciałbym wszystkich w tym momencie zaprosić do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu – zakończył inż. Adam Leśniak organizator Juwenaliów 2024, Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Wiadomo, kto zagra na tegorocznych Juwenaliach Politechniki Lubelskiej 2024. Dziś poznaliśmy artystów

Bilety na koncerty znajdziecie tutaj 

Portal lublin112.pl jest ich patronem medialnym wydarzenia 

11 komentarzy

 1. Z tego wszystkiego to tylko Łydka Grubasa coś warta. No może Lady Pank jeszcze, ze względów sentymentalnych.

 2. Lubelskie Juwenalia 2024 zagrają :
  – Schola Adoi
  – ZENEK (król)
  – BOYS

  Otwarcie tworzy nabożeństwo publiczne
  Atrakcje :
  – Inscenizacja ukrzyżowania osoby LGBT
  – Łapanie pijanego kierowcy
  – Zabawa w zagrodę
  I wiele wiele innych..

 3. to wszystko cytaty były, że 10 razy powtórzone „tak naprawdę”?

 4. Najważniejsze to skuć się na amebę i skosić jakieś młode zboże. Podrygi pajaców w rajtuzach i wystepy jakichś cebulakowych kapel to nie dla mnie.

 5. Jprd… jedyne sensowne wydarzenie biletowane a dyskowpolu na felinie i cały ten spend za darmo plepsy idą…

 6. Jak zwykle zagrają jacyś zempol mistrze których słuchać się nie daje jednym słowem zenada

 7. PRL PARTY, to mieliśmy przez ostanie 8 lat rządów pisu, także ja podziękuję.

 8. Nie zapomnijcie sz0sz0nuf zaprosić za darmo 😉 poliaki niech płaco…

Dodaj komentarz