690 680 960

Weszli na maszt telefonii komórkowej aby zemścić się na policjantach

Dwaj mężczyźni którzy wczoraj wieczorem postawili na nogi wszystkie służby ratunkowe z Białej Podlaskiej chcieli zemścić się na policjantach. Poszło o mandat.

Jak już informowaliśmy, we wtorek około godziny 19 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o tym, że na maszt przekaźnika telefonii komórkowej w Piszczacu wdrapuje się dwóch mężczyzn. Na miejsce przyjechał patrol policji jednak mężczyźni zakomunikowali zdumionym funkcjonariuszom, że nie zamierzają zejść na ziemię.

Wobec takiego rozwoju wydarzeń, na miejsce wezwano straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policyjnego negocjatora. Jednak pomimo rozmów nie udało się ich przekonać do dobrowolnego opuszczenia masztu. Także strażakom, którzy usiłowali dostać się do mężczyzn próba się nie powiodła, zaś sami mężczyźni weszli jeszcze wyżej.

Dopiero po długich negocjacjach zdecydowali się oni poddać i zejść na dół. Zapadający zmrok i wysokość około 60 metrów sprawiły, że wcześniejsza odwaga mężczyzn nagle się skończyła i sami zaczęli prosić o pomoc w bezpiecznym ściągnięciu ich na ziemię. Na miejsce wezwano więc specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego z lubelskiej straży pożarnej.

Dopiero pomoc przeszkolonych w działaniach alpinistycznych strażaków pomogła zejść obu mężczyznom na ziemię. Zostali oni przekazani załodze karetki pogotowia ratunkowego, jednak oprócz wyziębienia organizmów nie doznali oni żadnych obrażeń. Akcja ratowników została zakończona około godziny 23-ciej.

Jak nas poinformowali ratownicy, mężczyźni zostali przekazani pod opiekę swoich bliskich. Zaś przyczyną ich nietypowego zachowania była chęć zemsty na funkcjonariuszach bialskiej drogówki, za mandat który wystawili jednemu z nich. Mężczyźni stwierdzili że został on niesłusznie wypisany więc w ten sposób chcieli pokazać swój przeciw.

2014-04-30 11:23:54
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Należy obciążyć błaznów kosztami całej akcji ratowniczej!

  2. Dokładnie tak. Zapłacą z 10tysięcy,może więcej to następnym razem im się odechce prostestów.. pajace

  3. musieli być mocno zdesperowani hehe

  4. służby ratownicze w Polsce ponoć są bezpłatne

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy