Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Werbkowice: Nietrzeźwy pieszy przechodził przez jezdnię, potrącił go volkswagen

W miniony weekend w Werbkowicach doszło do potrącenia pieszego. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy i przechodził przez jezdnię poza obszarem zabudowanym bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych.

Do zdarzenia doszło w Werbkowicach w powiecie hrubieszowskim. Jak ustalili policjanci 30-letni kierowca pojazdu marki Volkswagen Passat jadący w kierunku Zamościa, po manewrze wymijania innego pojazdu, nagle zauważył mężczyznę, który wtargnął na jezdnię wprost pod koła jego auta. Kierujący nie zdążył już wykonać żadnego manewru w celu uniknięcia potrącenia mężczyzny.

Mundurowi ustalili, że pieszy poruszał się w kierunku stacji paliw w Werbkowicach i szedł prawidłowa stroną jezdni. W pewnym momencie mężczyzna chciał przejść na drugą stronę.

– Mężczyzna stwierdził, że został oślepiony przez jadący od strony Werbkowic pojazd i dlatego nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu. 59-latek wpadł wprost pod koła auta. Pieszy pomimo, że znajdował się po zmroku poza obszarem zabudowanym, nie posiadał elementów odblaskowych. Jak się okazało 59-latek z gminy Werbkowice był nietrzeźwy i miał 1,2 promile alkoholu w organizmie. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Wkrótce pieszy odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji.

2017-05-22 12:41:59
(fot. ilustr. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Bezrobotny Alkoholik

  szedł sie zatankować

  • Grabarz - członek (rozmiar europejski) oczywiście niezależnego związku zawodowego grabarzy parafialnych

   No i se doszedł do Szpitala – niech się cieszy, że nie na cmentarz.
   Czyli, miał szczęście w nieszczęściu.

 2. W gminie Milejów starszy facet skuterem jeżdzi podejrzewam że na podwójnym gazie bardzo duże stwarza zagrożenie dla kierujacych mało tego nie patrzy czy zielone czy czerwone no to dalej gazu[roboty drogowe]pytam gdzie ta policja?

  • miejsce konfidentów powinno być na cmentarzu

  • A ja, agentka towarzyska, pytam dlaczego o tym tu piszesz, zamiast zadzwonić na policję?!
   Jakiś mało rozgarnięty jesteś.

 3. Niech pijak spoczywa w pokoju.