Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

W weekend w Bychawie będą królowały pierogi. MAMY DLA WAS ZAPROSZENIA

Tradycyjne już Mistrzostwa Świata w Zjadaniu Pierogów, liczne pokazy, warsztaty i konkursy, tysiące pierogów na licznych stoiskach a także występy zarówno lokalnych zespołów jak też znanych gwiazd muzyki. Wszystko już w najbliższy weekend podczas XVII Ogólnopolskiego Festynu „W krainie pierogów”.

31 komentarzy

  1. Pierogi z mięsem:
    Farsz 1 kg dobrego mięsa z łopatki lub szynki. Doprawiamy vegeta sola pieprzem usmażoną cebulkę na smalczyku dodajemy do farszu mięso pożądanie wyrabiamy rzucając tak aby było ubite. Dodajemy pól szklanki wody.
    Ciasto:
    Dwie szkl maki przesianej
    Dwie szczypty soli
    Kubek cieplej wody
    Wyrabiamy tak aby bylo mwga miękkie ciasto walkujemy wykrawamy kolka i lepimy!!!!

  2. To jest serwis czy książka kucharska?

  3. Wystarczy się wybrać na imprezę i poderwać jakąś samiczke hahahah ona już poczęstuje pierogiem 😀

  4. Pierogi z wątróbką i pieczarkami

    Ciasto:
    2 szklanki mąki,
    większe pół szklanki wody,
    1 jajko.

    Nadzienie:
    40 dag wątróbek,
    10 dag pieczarek,
    ćwiartka cebuli,
    1 łyżka masła lub margaryny do podsmażenia wątróbek,
    sól i pieprz do smaku,
    łyżeczka zrumienionej na sucho tartej bułki,
    kawałek masła lub margaryny do polania pierogów.

    Wątróbki umyć, osuszyć. Pieczarki, pokroić na plasterki. Cebulę drobno posiekać, następnie udusić na maśle lub margarynie do momentu zeszklenia. Dodać pieczarki i dalej dusić, do zrumienienia. Rozgrzać masło i wyłożyć wątróbki, podsmażyć, wystudzić. Uduszone pieczarki z cebulką i podsmażone wątróbki zmielić w maszynce do mielenia mięsa. Dodać tartą bułkę, sól i pieprz do smaku. Wszystko razem wymieszać, do uzyskania jednolitej masy. Zagnieść ciasto, rozwałkować, wykroić krążki lub kwadraciki, rozłożyć nadzienie, zlepić pierogi i ugotować. Na koniec posypać pierożki zrumienioną bułką i polać gorącym masłem.

    Smacznego!;)

  5. Ja poroponuje pierogi z orzeszkiem może być ziemny solony laskowy pistacja wedle uznania trzeba wyrobić z nich taką pastę (coś w stylu masło orzechowe) I na zwykłym cieście jak do zwykłych pierogów smakują super Pozdrawiam 😉

  6. Jakubowski Sławomir

    Mój przepis jest prosty wsiadamy w samochód pezyherzdzam do Bychawy do mamy i robimy razem Z kapustą mięsem A najlepsze to z grzybów podgrzybki cebulka pieprz sól jajko i cała nasza miłość rodzina

  7. Leniwe pierogi to znakomita potrawa, ale musimy ją przygotować starannie, aby odkryła przed nami wszystkie swoje walory smakowe.

    Wstajemy gdzieś koło południa, potem kawka, ewentualnie piwko. Kładziemy się, żeby poleżeć,
    po upływie około pół godziny wstajemy, żeby się położyć.

    Następnie lekkie śniadanko. Wszystko bez pośpiechu, bo się leniwe nie udadzą. Zapalamy papieroska, potem kawka. Zamyślamy się na jakieś 20 minut, idziemy przejrzeć się w lustrze – jest dobrze.

    Wychodzimy na balkon zaczerpnąć powietrza, z pół godzinki przyglądamy się ulicy i przechodniom. Wracamy do mieszkania, przeglądamy czasopisma z ubiegłych tygodni.

    Kładziemy się na momencik i wspominamy ostatnie wakacje.
    Zaglądamy do kuchni i wkładamy brudne naczynia do zlewu, ale bez pośpiechu. Patrzymy na zegarek; jeżeli nie ma jeszcze szesnastej, powtarzamy dotychczasowe czynności.

    W przeciwnym przypadku otwieramy lodówkę i wyciągamy
    z zamrażalnika gotowe już leniwe pierogi, które kupiliśmy
    w zeszłym tygodniu.
    Zalewamy wodą i stawiamy na ogniu.

    Nie ma obawy, żeby się nie udały !

  8. Składniki:

    Na ciasto
    ok. 400 g mąki pszennej
    200 g rozmrożonego szpinaku
    1 duże jajko
    szczypta soli
    2 łyżki oleju
    Na farsz
    400 g mrożonego szpinaku
    2 ząbki czosnku
    3 łyżki sera mascarpone
    2 łyżki startego parmezanu
    sól i pieprz do smaku.
    Przygotowanie:
    Rozmrożony szpinak zmiksować blenderem na gładką papkę.
    Mąkę przesiać na stolnicę. Zrobić dołek, wsypać sól i wbić jajko. Dodać szpinak i olej, zagniatać ciasto, aż wszystkie składniki dobrze się połączą. Jeśli ciasto jest zbyt twarde, można dodać odrobinę ciepłej wody.
    Wyrabiać przez około 5 minut, po czym uformować z ciasta kulę i przykryć ją ściereczką. Odstawić na około godzinę.

    W tym czasie przygotować farsz: szpinak umieścić w garnku i rozmrozić na średnim ogniu. Dodać czosnek przeciśnięty przez praskę, doprawić solą i pieprzem. Następnie wymieszać z serkiem mascarpone i parmezanem. Odstawić do czasu przygotowania pierogów.

    Ciasto rozwałkować na cienkie płaty, wykrawać z nich koła. Na środku każdego nakładać łyżeczkę farszu. Dokładnie sklejać pierogi.

    W dużym garnku zagotować wodę z niewielką ilością soli. Wrzucać pierogi na wrzątek, lekko zamieszać drewnianą łyżką i gotować przez około 5-7 minut od czasu, aż wypłyną na wierzch.

    Podawać z jogurtem naturalnym lub podsmażoną cebulką.
    Doskonale smakują również z farszem z mięsa lub ruskim.
    Smacznego!

  9. Byłem kilka razy w Bychawie i jedyne co jest pewne to to że z roku na rok jest więcej fastfoodów…. Pierogi trzeba wyszukać żeby smakowały nie mówiąc o zachwycaniu smakiem. Płacisz wchodzisz i w zasadzie jeden wielki kiermasz fastfood z kilkoma budkami pierogowymi….. NIE POLECAM

  10. Bychawski Pieróg

    Składniki (na około 60 szt. pierogów): Tak aby wystarczyło dla każdej szczęśliwej mamy w Bychawie bo przecież już dzisiaj święto naszych kochanych mam.
    500 g mąki pszennej (np. poznańska typ 500)
    50 g miękkiego masła najlepiej nie biedronkowego
    2 żółtka ( Oczywiście z kurzych jajek jednak mile widziane strusie ;D )
    1 całe jajko
    ok. 250 ml wody ( nie gazowanej aby pierożki się nikomu nie odbijały )
    1 łyżeczka soli ( nie pomylić z cukrem bo będzie na słodko ;D )
    Farsz : Pieczarki, kurki lub mieszane grzyby leśne oczyścić, posiekać i przesmażyć z cebulką. Dusić na małym ogniu, aż całkowicie odparuje płyn, doprawić solą i pieprzem. Ostudzić, wymieszać z jajkiem.Gwarnatowana pewność dobrego smaku i uśmiechu ze strony osoby którą skosztuję owe pierożki ;D

Z kraju