Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 74 doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 22 w miejscowości Zosin w powiecie hrubieszowskim, na drodze krajowej nr 74. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Hrubieszów, OSP KSRG Horodło oraz OSP Strzyżów, policja i zespół ratownictwa medycznego.

Na miejscu ratownicy zastali uszkodzone dwa pojazdy – osobowego forda oraz ciągnik rolniczy, który miał podczepiony agregat ścierniskowy. Poszkodowany mężczyzna podróżujący osobówką został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Droga krajowa nr 74 chwilowo była zablokowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, oświetleniu terenu akcji oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość samochodu osobowego.

Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają hrubieszowscy policjanci. W miejscu zdarzenia przez niemal cztery godziny występowały utrudnienia z przejazdem.

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wbił się fordem w maszynę rolniczą. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

(foto. PSP Hrubieszów asp. Artur Kuśmierczyk)

23 komentarze

 1. dobry kacap to martwy kacap

  Rolnicy jak bmw ta sama liga !!!

  • Zgadzam się ale tylko Ci zadufani, niemyślący i jeszcze może kilka innych określeń by się znalazło. Nie wszyscy powinni trafić do tego samego wora.

 2. Kolejny śpiący gamoń

 3. Gdzie Ci od instynktu samozachowawczego? Jak to jest jechać (czy pędzić) po ciemku w nadziei, że droga jest wolna od przeszkód, innych nieoświetlonych uczestników, dzikich zwierząt, przewróconych drzew itp. ?

 4. Selekcja naturalna? Jak się jedzie „szybciej niż się widzi” to inaczej się to skończyć nie może.

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Nie często się z Tobą zgadzam Franiu, ale tym razem przyznaję, że masz 100% rację.

  • Zgadzam się i mam chyba jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie. Wydaje mi się, że po części do takich sytuacji dochodzi przez postrzeganie jakoby manewr na drodze należałoby wykonać za pierwszym razem, w sposób zdecydowany bo takie parcie na to kładzie społeczeństwo. Bo jak to kierowca ciągnika miałby się zatrzymać a może i zjechać nawet na pobocze żeby mieć pewność co zmieszczenia się w drogę czy wjazd. Z kolei na kierowcy samochodu było by parcie, że powinien wyprzedzić jak najszybciej. Często spotykam w komentarzach taki absurd społeczny, w którym kierujacy zachowujący większą ostrożność w ruchu drogowym odstępujący od innych lekkomyślnych użytkowników określani są jak niedojdy życiowe lub mieszane poprzez inne obraźliwe określenia z błotem. Nawet na samych kursach czy egzaminach jest nacisk żeby parkowanie wykonać za pierwszym razem bo to jakaś ujma poprawić się bądź dokonać korekty. Jasne, że wyprzedzanie nie powinno być robione w sposób nie zdecydowany ale przede wszystkim należy przemyśleć wszystkie aspekty tego manewry i warunki w jakich jest przeprowadzane.

 5. Oczywiście wina każdego byle nie rolnika bo to jakaś nadzwyczajna kasta chroniona przed policję i rząd. Przeprowadziłam sie 2 lata temu na wieś i z rolnikami same problemy. Blokują traktorami i kombajnami drogi że się przejechać obok nie da, hałasują, w okolicy śmierdzi nawozami, wszechobecnie się przez nich kurzy i córka ma alergię. Sąsiadowi założyliśmy sprawę w sądzie za hałas i smrud z obory ale umorzyli bo w tym dzikim kraju nie szanuje się zwykłych dobrych obywateli, matek z dziećmi które chciały zaznać spokojnego życia poza miastem tylko smierdzocych rolników.

 6. Martyna wracaj do miasta bo przepadniesz,zima zabraknie prądu i wifi i co będzie?

 7. traktor ma światła ale agregat podniesiony je zasłania. kto mało jeździ po wioskach ten nie wie jak to wygląda… a rolnika pier…oli czy ty go widzisz bo on jest panem i królem szos u siebie na wsi. polecam wybrać się w tamte okolice podczas kampanii buraczanej

  • True, true… Z pokolenia na pokolenie przekazywane zwyczaje, dziadek jeździł po pijaku bez świateł, ojciec tak jeździł to młody też będzie, przecież sąsiad na sąsiada nie doniesie bo to samo robi.

   • A jak oni wszyscy wsiądą do swoich starych strucli lub nowych mercedesów to po okolicznych wioskach jeżdzą jak po autostradach. Im dalej od miasta tym wieksza dzicz na wioskowych i miedzywioskowych autostradach. Jak sie miejscowa policja nie weźmie za lokalesów to tak pozostanie mimo kolejnego zaostarzenia przepisów .

 8. Kiedyś miałem podobna sytuację ale traktor stał bokiem bo zawracał na jezdni 2 pasmowej w nocy. Samochód porysowany wszyscy cali. Niestety wina w sądzie obarczono mnie gdyż traktor w przepisach nie musi posiadać oświetlenia na urządzeniu jakim jest podnośnik. Także nawet ten siewnik gdyby mnie zabił wina była by moja a to że stał bokiem i wystawał mu sprzęt na cały pas nie brano pod uwagę. Producenci powinni zadbać i rolnicy aby chociaż przykleić na takich maszynach taśmę odblaskową.

  • Panie zgodzę się i chyba czas pomyśleć nad zmianami przez rządzących nad chociażby możliwością mocowania przez rolników na ciągniku koguta. Dobrym pomysłem byłoby nakładanie na rolników obowiązek montażu w sposób nie na stałe dokładanie świateł dodatkowych zasilanych z gniazda oświetlenia takich jak dla przyczep. Niektórzy rolnicy to robią sami ale to raczej z troski o innych i dobry nawyk, którego jeszcze raczej zakrzewionego nie ma.

 9. lokalny gamoń a czasami i rolnik

  Wystarczy odrobinę pomyśleć… Jest w ogólnodostępnej sprzedaży taśma odblaskowa konturowa. Za kilka złotych kupić kilka metrow takiej taśmy, okleić agregat itp i glowa spokojna. Jeśli taki delikwent tego nie zauważży no najwyższa pora zacząć chodzić pieszo…

 10. Ludzie co tu pisac to john deere mial koguta na dachu zóło migajacego jak tego mozna nie zauważyć

Z kraju

Polityka i społeczeństwo