690 680 960

Wbiegła na czerwonym na przejście dla pieszych. Autobus gwałtownie zahamował, pasażerka trafiła do szpitala (foto)

Jedna osoba trafiła do szpitala po tym, jak kierowca autobusu zaczął gwałtownie hamować, aby nie potrącić pieszej, która wbiegła na czerwonym świetle na jezdnię. Są utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w środę po południu na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Jak ustaliliśmy, kierowca autobusu komunikacji miejskiej poruszał się w kierunku Al. Racławickich. W rejonie skrzyżowania z ul. Chopina dostrzegł, jak na przejście dla pieszych, pomimo czerwonego światła, wbiega młoda dziewczyna.

Nie chcą potrącić pieszej, zaczął gwałtownie hamować. Udało mu się uniknąć wypadku, jednak na skutek hamowania jedna z pasażerek upadła na podłogę pojazdu i doznała obrażeń ciała.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz nadzór ruchu MPK. Poszkodowana pasażerka została przetransportowana do szpitala, natomiast piesza oddaliła się z miejsca wypadku.

Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Pas jezdni w kierunku Al. Racławickich jest zablokowany.

(fot. nadesłane / Agata)

15 komentarzy

 1. Jak pierwszeństwo to pierwszeństwo. Nawet na czerwonym.

 2. Po co hamował?

  • Aby nie zniszczyć sobie życia. Prokurator nie odpuściłby kierowcy. Pewnie straciłby prawo jazdy i dostałby wyrok przynajmniej w zawiasach.
   Już jednego kierowcę sąd skazał za potrącenie pieszego, który wbiegł na czerwonym.

 3. Monitoring powinien pozwolić odnaleźć winną tego zdarzenia, jeśli wskutek tego zachowania ktoś doznał uszczerbku to piesza powinna nie być bezkarna, a policja powinna sobie z tym poradzić. Przejazd na czerownym stał się prawie normą to i piesi nie chcą być gorsi, taka narodowa cecha. Kara musi być.

  • Może i znajdą szybko , albo dopiero na przejściu granicznym jak się wojna skończy .

 4. A może powołać nadzór nad nadzorem mpk

 5. Dlatego trzeba było blokować jedną z głównych ulic w godzinach szczytu autobusem? Bo babka w autobusie się przewróciła??? Was juz calkiem popier%^$ło?

  • dlatego, że...

   Widocznie w autobusie nie było jakiegoś „c***a”, który wyniósłby poszkodowaną pasażerkę na chodnik i zmusił kierowcę autobusu aby pojechał dalej…

 6. Widziałem Ptaka Cień

  pewnie śpieszyła się po dary

 7. Na tą stronę wchodzę tylko Adblock, przesadzacie z reklamami nie wystarczy jedna?

 8. W obecnych czasach jazda po Lublinie to czyste szaleństwo. Trzeba mieć oczy dookoła głowy a i to będzie za mało. Jedni pędzą w amoku jak do pożaru (jest ograniczenie do 40 to jedź przepisowo jeden z drugim, a nie jak wariat gnasz na łeb na szyję ) powinny być kamery i drony co kilometr i przejścia dla pieszych jakoś sensownie rozmieszczone a nie jak np w okolicach Chodźki co 100 metrów gdzie ludzie chodzą jak te święte krowy i trzeba naprawdę uważać by kogoś nie potrącić.

 9. Jak się czujesz

  A co nas obchodzą jakieś światła??
  Piesi wzorem rowerzystów mają pierwszeństwo, a paniusia w autobusie niech lepiej się trzyma poręczy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy