Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ważne ostrzeżenie pogodowe. Opady marznące i śniegu nadchodzą do woj. lubelskiego.

Dzisiaj spodziewane są w regionie opady marznące, lokalnie zaś również opady śniegu. Niebezpieczne będą opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na drogach i chodnikach może być ślisko. Kierowcy i piesi powinny zachować ostrożność.

Dziś na pogodę wpływa układ niżowy o nazwie Benito migrujący znad Morza Norweskiego nad Skandynawię. Najpierw zaznacza front ciepły, a później front chłodny z zachodu na wschód kraju. Spodziewane są opady marznące w woj. lubelskim. Przejściowo znaleźliśmy się w powietrzu arktycznym, ale już od jutra czeka nas wzrost temperatury, gdyż napłynie cieplejsze polarnomorskie.

Piątek przyniesie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie w regionie występują opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C na północy do 1°C na południu regionu. Z uwagi na niewielką różnice ciśnienia – wiatr jest słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków.

Noc z piątku na sobotę przyniesie zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu i mieszane przechodzące od zachodu województwa w opady deszczu. Strefa opadów przejdzie najbliższej nocy z zachodu na wschód woj. lubelskiego. Możliwe także opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na drogach i chodnikach może być ślisko. Kierowcy i piesi powinny zachować ostrożność. Przyrost pokrywy śnieżnej do 2-4 cm. W najchłodniejszej części nocy termometry pokażą od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, początkowo południowo-wschodni, później skręcający na zachodni, północno-zachodni.

Jutrzejszy dzień przyniesie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami zanikające słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Śnieg, który spadnie najbliższej nocy szybko stopnieje. W najcieplejszym momencie dnia będzie 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ostatni dzień weekendu przyniesie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W przyszłym tygodniu czeka nas dalsza dominacja cyrkulacji atlantyckiej, dlatego powrotu zimy termicznej nie będzie. Na termometrach będzie nawet 5°C/8°C. Częściej średnia dobowa ma być typowa dla przedzimia z częstymi opadami ciekłymi, czasem w chłodniejszych masach powietrza śniegu i deszczu ze śniegiem oraz marznące. Przy wzroście poziomego gradientu ciśnienia, możliwy jest okresami wiatr o skali wichury. Spadki temperatury w obszarach przejaśnień i rozpogodzeń nie będą duże.

Do połowy stycznia nie będzie trwałej zimy w Polsce i często znajdziemy się w zasięgu ośrodków niżowych z układami frontalnymi wędrującymi znad Oceanu Atlantyckiego do Europy. Pierwszy miesiąc nowego roku według prognoz modeli europejskich i amerykańskich zapowiada się z temperaturą powyżej normy z częstym przechodzeniem niżów atlantyckich. Ilość opadów powinna być w skali miesięcznej powyżej normy.

Aktualne prognozy pogody i wieści pogodowe ze Świata
Położenie opadów nad Polską zmierzające nad woj. lubelskie

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. No i niech mi ktoś powie że 112 redakcja jest neutralna… Nawet w prognozie parasol musi być poprawny ideologicznie

  • Poważnie? Komuś przeszkadza kolorowa parasolka? Mamy tez na portalu czarne, można poszukać 😉

   • Poważnie. Droga Redakcjo do kogo ta socjotechniczna mowa? Czy Wy myślicie że po tej stronie same ćwierć-inteligenty siedzą? Ach chyba że to faktycznie błąd się wkradł, chochlik, jejku jej. Bądźmy poważni.

  • Od jutra będą publikować w kolorach PiS, poproszę ich o to/

  • Tęcza została zabrana dzieciom jako znak ich radości… A taka parasolka nawet fajna jest bez względu na poglądy, bo właśnie kolorowa, a nie grobowo czarna 🙂

 2. Śnieg w zimie szok

 3. Wy się nie zajmujcie parasolką.
  Kolory jak kolory, boicie się tęczy a nie przeszkadza wam to że codziennie pinokio i cała banda wam tyłki pene truje.

 4. Duduś (nie mylić z panem prezydentem)

  Szanownym przedmówcom przypominam, że tematem rozważań jest zimowa przyszłość regionu, a nie parasolka w kolorach tęczy, która obrażać może jedynie jedną z wielu (w Polsce) matek boskich.

 5. Ucinając spekulacje, wszystko było zaplanowane i uzgodnione, każdy element. Pozdrowienia dla wszystkich wyznawców pis.

 6. Ale to już nie są żarty.Kypiłam dziecku wózek spacerówkę w kolorowe pasy . Ładna wesoła w kolorki jak dla dziecka. Niektórzy pluli na mój widok i wyzywali przeważnie starsi. Kiedy wtrącił się mój mąż został zwyzywany od odmieńców i innych już tu nie będę cytować. Nawet padło ,że powinni nam dziecko odebrać. W tym kraju już nie ma życia z tą dziczą.Ci ludzie w sobie mają nienawiść.

  • Lecz się babo. Kupić trzeba było wózek w swastyki I tłumaczyć potem że to po to aby przyciągać szczęście…

 7. Gj ,lecz się człowieku kolory były ,są i będą . Nikt mnie nie przymusi do ponurości i szarości dlatego tylko że pisświry mają skojarzenia chore.

 8. Paliwo potaniało, to i promocja na LPG+

Z kraju

Polityka i społeczeństwo