690 680 960

Ważna informacja dla kierowców. Utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina

W najbliższy piątek oraz sobotę kierowcy przemieszczający się ulicami Lublina muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Poniżej znajdziecie ważne informacje na ten temat.

Lubelska Masa Krytyczna

W dniu 30 sierpnia 2019 r. w godz. 18:00 – 19:30 ulicami naszego miasta odbędzie się przejazd rowerzystów w ramach Lubelskiej Masy Krytycznej. Miejsce zbiórki uczestników godz. 18:00 na Placu Czechowicza.

Trasa przejazdu: wyjazd z Placu Czechowicza – ul. Kościuszki – ul. Peowiaków – ul. Kołłątaja – ul. 3 Maja – ul. Żołnierzy Niepodległej – ul. Spokojna – ul. Tramecourta – ul. Wieniawska – al. Racławickie – ul. Sowińskiego – ul. Radziszewskiego – ul. Akademicka – ul. Skłodowskiej Curie – ul. Lipowa – ul. Narutowicza – ul. Nadbystrzycka – ul. Janowska – BikePark (koniec). Przebieg zgromadzenia zostanie zabezpieczony przez policję i straż miejską.

Remont sieci ciepłowniczej

Także 30 sierpnia od godziny 8:00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. Jana Pawła II na chodniku po stronie południowej, na odcinku od ul. Filaretów do przejścia dla pieszych z sygnalizacją przez ul. Jana Pawła II. Prace potrwają około 1 miesiąca.

W najbliższy piątek od godziny 18:00 zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia do skrętu w prawo z ul. Filaretów w ul. Jana Pawła II przy stacji paliw AMIC Energy. Prace potrwają do dnia 1 września 2019 r. do godz. 4:00. Prowadzone prace będą związane z rewitalizacją kanału ciepłowniczego.

V Lubelski Rajd Rowerowy Lublin

W dniu 31 sierpnia odbędzie się V Lubelski Rajd Rowerowy Lublin – Bystrzyca – Zawieprzyce – Kijany – Lublin. Rozpoczęcie rajdu na Placu Zamkowym w Lublinie o godz. 8.30. Przejazd kolumny rowerzystów trasą: al. Tysiąclecia, Rondo Dmowskiego, Lwowska, Rondo Berbeckiego, ul. Koryznowej, ul. Trześniowska, ul. Wrzosowa, ul. Grodzickiego, ul. Pliszczyńska, granica miasta Lublin, droga powiatowa nr 2224L Kolonia Pliszczyn, w prawo droga gminna nr 106099L przy cmentarzu parafialnym do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego (planowany postój 20 min. w godz. 10.00 – 10.20).

Wznowienie rajdu – peleton wraca do drogi gminnej 106099L, droga powiatowa 2224L Łysaków, Sobianowice, gdzie skręca w lewo w drogę powiatową 2223L, następnie w prawo w drogę powiatową nr 1564L do miejscowości Bystrzyca – przy kościele Wniebowzięcia NMP planowany jest 20 min. postój w godz. 11.00 – 11.20. Kolejny etap rajdu droga powiatowa nr 1564L do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 829, gdzie skręca w prawo i przez miejscowość Spiczyn dojeżdża do miejscowości Kijany Kościelne, przy kościele św. Anny postój 20 min. w godz. 12.00 – 12.20. Wznowienie rajdu w prawo w drogę powiatową nr 2004L do drogi powiatowej nr 1565L, rajd skręca w lewo do skrzyżowania z drogą gminną nr 105100L i drogą gminną 105100L dociera do miejscowości Zawieprzyce, drogą powiatową nr 1564L dojeżdża do głównego wjazdu do parku dworskiego w Zawieprzycach, gdzie odbywa się 50 min. postój połączony z posiłkiem w godz. 12.50 -13.40. Droga powrotna prowadzi z Zawieprzyc drogą powiatową nr 1564 L do miejscowości Charlęż, w lewo do miejscowości Sobianowice, drogą powiatową nr nr 2223L, w lewo w boczną drogę prowadzącą do zadaszenia turystycznego przy rzece Bystrzyca obok mostu, gdzie planowany jest 20 min. postój w godz. 14.30 – 14,50.

Wznowienie rajdu z drogi powiatowej nr 2223L skręca w lewo w drogę powiatową nr 2224L przez ul. Pliszczyńską dociera do zabytkowej bramy przy skrzyżowaniu z ul. Grodzickiego w Jakubowicach Murowanych, gdzie planowany jest postój 20 min. w godz. 15.30 – 15.50. Wznowienie jazdy Lublin ul. Grodzickiego, ul. Wrzosowa, u!. Trześniowska, ul. Koryznowej, Rondo Berbeckiego, ul. Lwowska, Rondo Dmowskiego, wjazd na ścieżkę rowerową wzdłuż al. Tysiąclecia po stronie Zamku wjazd na Plac Zamkowy gdzie znajduje się meta. Przejazd ok. 100 osób odbędzie się w kolumnie. Zabezpieczenie ruchu kołowego na trasie przejazdu zapewnią służby policyjne.

Lubelska Pielgrzymka Piesza do Wąwolnicy

W dniu 31 sierpnia ulicami Lublina przejdzie zorganizowana grupa uczestników Lubelskiej Pielgrzymki Pieszej do Wąwolnicy. W związku z przejściem pielgrzymów wystąpią utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. I za te utrudnienia płacimy że swoich podatków.

  • W jaki sposób? Pielgrzymi zresztą też płacą podatki, może to akurat z ich?

   • Rowerzyści. Nie dość że korzystają z infrastruktury za którą płacą kierowcy to jeszcze utrudniają ruch i rozjeżdżają pieszych na chodnikach.

 2. Mi to nie przeszkadza, przeszkadzaja mi barany „pedalisci” jadacy srodkiem ulicy

  • Dlaczego akurat pedaliści?
   Motocykliści, czy kierujący samochodami jadący środkiem ulicy Ci nie przeszkadzają?
   Spośród wszystkich pojazdów na drodze najmniej miejsca zajmują właśnie rowerzyści. Z reguły poruszają się oni także najbliżej prawej krawędzi jezdni, a przypadki odstępstwa od tego nie potwierdzają reguły. Jeżeli stan jedni pozwala na jazdę bliżej prawej strony, a pomimo tego rowerzysta porusza się zbyt blisko środka to są sytuacje do bezdyskusyjnego zamandatowania.
   Oczywiście te nakazu nie obowiązują w obrębie skrzyżowania, ani przy skręcie rowerzysty w lewo poza skrzyżowaniami.

   • Samochody nie utrudniają ruchu. Rowery tak.

    • Spójrz na pierwszą lepszą zakorkowaną ulicę. Ile tam widzisz rowerów?

    • Jest zupełnie odwrotnie niż piszesz. Wyprzedzenie lub ominięcie jednośladu (roweru lub motocykla) jest łatwiejsze niż samochodu, bo gdy pojazdem wyprzedzającym/omijającym jest także jednoślad to nawet nie jest wymagana zmiany pasa ruchu. Dwa jednoślady potrafią się zmieścić na 1 pasie.
     Popełniasz błąd, bo postrzegasz ruchu drogowy tylko z punktu widzenia kierowania samochodem. A są inne środki transportu.

  • Nie dodałeś, że rowerzyści przestają ci przeszkadzać, gdy sam jedziesz na rowerze. Bo przecież sam na siebie nie będziesz się złościć w sytuacji, gdy omijasz dziurę od długości 200 metrów przy krawężniku.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli