Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Walka z „drifterami” trwa. 1600 zł mandatu dla 22-latka, BMW odjechało na lawecie (zdjęcia)

W trakcie minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie kontynuowali działania pod nazwą „Stop – drift”. Mundurowi zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych, zaś 4 kierujących straciło prawa jazdy.

Lubelscy policjanci kontynuują działania wymierzone w kierujących, którzy notorycznie zakłócają spokój mieszkańcom miasta. W trakcie nocnych patroli szczególną uwagę zwracają na kierowców próbujących rażąco łamać przepisy ruchu drogowego. Co więcej, funkcjonariusze prowadzą pomiary za pomocą sonometru. Chodzi tutaj głównie o kontrolę głośności wydechów.

W wyniku prowadzonych działań policjanci skontrolowali blisko 100 kierujących i ujawnili 81 wykroczeń. W 21 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne, zaś 4 kierowców straciło prawa jazdy.

Jednym z zatrzymanych był kierowca BMW, który próbował „driftować” na parkingu przed sklepem przy ulicy Jana Pawła II. 22-latek został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1600 złotych i 6 punktami karnymi. Dodatkowo stracił dowód rejestracyjny za nadmierny hałas. Na koniec interwencji musiał wezwać sobie lawetę. Jak zapowiadają mundurowi, działania będę kontynuowane.

Walka z „drifterami” trwa. 1600 zł mandatu dla 22-latka, BMW odjechało na lawecie (zdjęcia)

Walka z „drifterami” trwa. 1600 zł mandatu dla 22-latka, BMW odjechało na lawecie (zdjęcia)

Walka z „drifterami” trwa. 1600 zł mandatu dla 22-latka, BMW odjechało na lawecie (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

48 komentarzy

 1. Wystarczy wejść na Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Geoportal i dodać przekroczenie hałasu i nielegalne wyścigi

 2. Zapraszamy na spółdzielczości pracy pod galerią Olimp chamy burczą złomami po nocy.

 3. Bardzo dobra akcja policji szkoda że tak późno mogli by już w czerwcu wyłapać tych bezmózgowców .

 4. Brawo dla Policji, oby to nie była jednorazowa akcja

 5. Panie marszałku wysoka izbo

  Czy można w komentarzach podawać numery samochodów tych idiotów,by ułatwić pracę policji,czy to podpada pod RODO.Dzwoniąc na nr alarmowy nim operator wypyta co i gdzie szrot stoi już w garażu,lub pod blokiem.

  • No tak, na pewno przyjadą szybciej jak wpiszesz tablice tu w komentarzach.
   Kolejny anonimowy donosiciel co mu mięknie rura jak operator 997 pyta o dane zgłaszającego

  • Można, numer rejestracyjny nie jest „Danymi osobowymi” i nie podlega pod RODO (inaczej trzeba by zasłaniać wszystkie tablice rejestracyjne na mieście). Aczkolwiek nei wydaje mi się aby POLICJA zareagowała na taki komentarz (z podanym numerem rejestracyjnym). Więc lepiej zadzwonić i podać operatorowi 112 (lub na najbliższy komisariat policji) więcej szczegółowych namiarów.

 6. Powinni te szroty od razu na Zadębie wywozić

 7. Gdyby był tor…

 8. Tor był ale trzeba było lokum dla paru podmiejskich rodzin i teraz jest jak jest a teraz napływowi się w aglomeracji oswoili i wielmożnym państwu wszystko przeszkadza