Wakacyjne wyjazdy pod lupą policji i ITD

Policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego łączą siły by wakacyjne wyjazdy były bezpieczne.

Przez całe wakacje będą trwały działania funkcjonariuszy policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego ukierunkowane na zapewnienie jak największego bezpieczeństwa na drogach. Szczególny nacisk zostanie położony na kontrole w jaki sposób podróżują dzieci. Jak zapowiadają funkcjonariusze- Nie będzie taryfy ulgowej, a kierowcy narażający dzieci na niebezpieczeństwo będą karani z całą surowością.

Sprawdzane będą nie tylko zorganizowane przejazdy autokarowe dzieci i młodzieży na wakacje, lecz również wyjazdy rodzinne samochodami osobowymi. Przede wszystkim kontrolowane będzie: sposób przewożenia najmłodszych, czyli zapięte pasy oraz czy podróżują w fotelikach a także stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

O ile kontrole samochodów osobowych będą się odbywały głównie na trasach, to jak zawsze można zgłaszać wyjazdy zorganizowane w celu sprawdzenia autokarów. W tym roku, głównie ze względu na ogromne zainteresowanie takimi kontrolami, będą one przeprowadzane zarówno przez Inspekcję Transportu Drogowego jak i przez policję. – Zdarzało się już kilkukrotnie, że dopiero trzeci z kolei podstawiony pojazd był zdatny przewozić ludzi- tłumaczą funkcjonariusze. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów zalecane jest zgłoszenie takiego wyjazdu.

Funkcjonariusze przyjadą i dosłownie „prześwietlą” pojazd, dokładnie sprawdzając jego stan techniczny, wyposażenie zarówno obowiązkowe jak i zalecane a także trzeźwość kierowców i ich czas pracy. Policjanci będą przeprowadzać kontrole na parkingu przed halą MOSiR przy al. Zygmuntowskich, natomiast inspektorzy na parkingu przed Muzeum Wsi Lubelskiej, czyli przy skansenie.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!