Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Zamościu posadzą „elektryczny las”. Miasto zostało wyróżnione w ekologicznym konkursie

Nie udało się zwyciężyć, jednak dzięki zebranym elektroodpadom, miasto otrzymało 136 drzew do zasadzenia. W Zamościu mieszkańcy oddali do utylizacji ponad 13 ton elektrycznych śmieci.

Rozstrzygnięty został program „Polska Stolica Recyklingu”, którego główną ideą jest wzrost świadomości ekologicznej oraz propagowanie właściwych postaw na rzecz selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tym razem o tytuł walczyło 80 miast z całego kraju. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu: czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odbiorów domowych i z firm; zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie Eko – Pikników.

Wydarzenie skierowane było nie tylko do miast, lecz również do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich. Jak wyjaśnia Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko, w ten sposób postanowiono zaangażować uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Ostatecznie „Polską Stolicą Recyklingu” zostały Siedlce, gdzie zebrano 52 692 kilogramów elektrycznych śmieci.

Wśród wyróżnionych miast znalazł się m.in. Zamość, w którym to mieszkańcy oddali do utylizacji ponad 13 ton elektrycznych śmieci. Miasto otrzymało dyplom oraz 136 drzew do zasadzenia. Jak wyjaśnia Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko, ma to nastąpić wiosną, a cała akcja odbędzie się wspólnie z mieszkańcami. W ten sposób powstanie „elektryczny las”, który ma przypominać, jak ważne jest przekazywanie elektrośmieci do recyklingu.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

8 komentarzy

  1. Ale te drzewa chyba nie zostaną posadzone na tym pięknym placu widocznym na zdjęciu?

  2. Cenna, wychowawcza inicjatywa, ale nagroda w ilości 136 drzew to bardzo pachnie malizną.

  3. Niech posadzą więcej kamer , bo bezpieczeństwo leży w tym mieście .
    Sadzenie czegokolwiek innego przez miasto w tym momencie jest głupotą

  4. 136 drzew o wartości 136 złotych, w szkółce, za zawracanie d..y, zużyte paliwo oraz poświęcony czas? Słuszna nazwa czyli wszystko co elektryczne jest sto razy droższe od normalnych zakupów.

  5. Sto trzydzieści sześć drzewek to jakieś sto trzydzieści sześć zł trzynaście ton elektrośmieci to jakieś trzynaście tysięcy można było za te pieniądze las posadzić.

  6. Niedobrze się robi już od tej pseudo ekologii człowiek rozpali w piecu i zacznie się bardziej dymić już straż miejska bo pali śmieci a na wojnie na Ukrainie setki tysięcy ton paliwa się spala chemikalia najgorsze i Europa chce nadal interesy robić z Rosją szczyt hipokryzji precz z unią europejską .

  7. Student? Co studiuje, chyba głupotę. Oczywiście każda akcją związana z ochroną środowiska ma sens.

Wiadomości z info112