Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

W wyniku burzy miejscowość została odcięta od świata. Zalane budynki i uszkodzone drogi (zdjęcia)

Zalana została miejscowość Wierzchowiska Pierwsze w powiecie janowskim. Oberwanie chmury sprawiło, że woda z całej okolicy spływała do położonej w obniżeniu terenu wsi. Sytuacja jest bardzo poważna.

47 komentarzy

 1. Ano jak widać te urzędy niepotrzebne, bo i tak nie pilnują

 2. Mieszkam niespełna 15km od nawałnicy. Alerty przychodziły cały zeszły tydzień. Dziś nic. Wolska w runie !!

 3. Komentarze pełowcow poniżej krytyki.

 4. Mają pecha, że do następnych wyborów jeszcze kilka miesięcy i pies z kulawą noga (czytaj Kruk) o pomoc dla nich nie zadba.

 5. Tylko tym najbiedniejszym powinni pomóc ze wspólnej kasy – ci bogatsi i tak nie będą głosować na partię

  • Jakie „pomóc ze wspólnej kasy”? Dlaczego niby z mojej kasy (podatków) mają być opłacani ludzie niepotrafiący zabezpieczyć się na takie przypadki? Wystarczy, ze utrzymuję watahę darmozjadów z Wiejskiej. Słyszałeś o czymś takim jak ubezpieczenia? Jak mnie wku..rzają te brednie, że rząd pomoże, wypłaci, itd. OK jak mamy powódź stulecia pomoc jest potrzebna i jestem za, ale po zjawiskach niewykraczających poza normalne dla naszego klimatu? Bez jaj! Od tego są ubezpieczenia, a człowiek przezorny z nich korzysta. Jak jeździsz autem bez zapasu i złapiesz „gumę” to też liczysz, że jakaś służba państwowa ci ją przywiezie i koło wymieni? Trzeba przewidywać konsekwencje swoich decyzji. Jeżeli podejmujesz ryzyko nieubezpieczania nieruchomości lub ograniczasz zakres ubezpieczenia „bo składka za droga” to nie możesz oczekiwać, że inni będą się składać na to by Ci pokryć ewentualne straty.

 6. No jak to Po zawsze poniżej krytyki. zamiast cokolwiek robić potrafią tylko pier…ić jaki to pis zły. idioci na nich głosują nikt inny, jak nie wysprzedają polski to nie robią nić tylko patrzą jak zaszkodzić. i nie szkodniki nie głosowałem za pisem. ale wasza inteligencja i tak nie pojmie tego jak to możliwe. Ludzie przeżywają dramat woda zabiera i niszczy wszystko co zdobyli pracą a taka umysłowa ameba niemieckiej partii w Polsce tylko widzi pis.
  to już jest obsesja, ale właśnie dlatego to pis wygrywa wybory, po prostu partia PO i ich wyborcy to zwykłe głupki. a inne partie niestety tego bandytyzmu w polskiej polityce nie potrafią pokonać. WSTYD mi że żyje w jednym kraju z takimi życiowymi zerami, którzy zamiast patrzeć jak pomóc ludziom, szukają tylko gdzie tu można winę pisu wcisnąć.
  Ludzie nawet papier toaletowy wie że trzeba się rozwijać, czemu elektoratowi PO tak trudno to zrozumieć.

  • Jesteś taki głupi sam z sibie czy czy za to płacą ?? Co ma PO do zalania terenów na którym od zawsze rządzą misiewicze z piSS, które nie mają pojęcia o niczym poza przykazami z góry ??? Zrozum, od paru lat rządzi w tym kraju piSS, dawna opozycja oskarżająca wówczas wszystkich o wszystko. Dziś role się odmieniły, a takie porażki Wolski to dopiero początek. A że wasi piSSiewicze mają was gdzieś, to widać po wyborach… Bo pani co coś tam coś potrafi dziś w Lubelskiem jest już tylko na plakatach…

   • Przecież ci napisał, że nie głosował na pis to po jakiego wuja do nie się fajdasz w majty dzieciaku…

  • @PRZEśmiewca Widzisz, poruszyłeś właśnie ten grunt, który jest tak grząski, że ta platformiano-kodowsko-sld’owska hydra sama w nim grzęźnie. Ten grunt jest już tak wypchany g…em, że śmierdzą na odległość gdziekolwiek się ruszą. I tak samo jest z ich wyborczym pospólstwem, ciemnogrodem, który lgnie jak muchy wiadomo do czego. Jak coś zaczyna śmierdzieć, to raczej powinno się to omijać szerokim łukiem.

   Cóż, wyznają jedną zasadę: „co by nie robił dobrego pis, to i tak będę przeciw”!

   A ich wyborcy? A wyborcy wraz z ich pupilkami ma już tak wyprany umysł, dodatkowo sterowana z zewnątrz, że sięgnęli totalnego dna. W zasadzie jedyne co potrafią, to właśnie to, co już napisałeś. Ujadają jak zarzynane ciele, że słychać jedno wielkie pii….. Ja też nie przepadam za PIS’em, ale tu nie ma żadnej opcji wyboru. Żadnej alternatywy!! Co tu i kogo wybierać? Nawet i tutaj widać efekty co po niektórych komentarzach.
   Osobiście będę im kibicować, a nawet głosować, aby tylko tych prostaków nie dopuścić do rządów. Wystarczy tego bagna. I szkoda mi tu Kukiza, który akurat najbardziej mi pasuje ze swoimi poglądami, a nie jakieś wiosny czy inne twory.

   Jak trzeba mieć już spaprany umysł, żeby głosować na tę wręcz gangsterkę, która zrujnowała wszystko do cna? Cóż, swój za swojego zawsze będzie trzymał sztamę. Ciężko przełknąć taką pigułę, gdzie po 8 latach skończyło się koryto. Przykrócili swawole i gangsterkę. Sprzedają się niemcom, ruskim, liżą d…sko na lewo i prawo. Schulz, Timmermans niezła ferajna! Nie ma nic gorszego jak takie upodlanie się!

   Jednym słowem, zgraja konfidentów, którzy nic nie potrafią oprócz wylewania żalów jak przedszkolak do mamusi jak to im źle. Jeszcze perfidnie wkręcili w swoje tryby nauczycieli, którzy też wykazali się inteligencją i pokazali co są warci. Odnoszę wrażenie, że ci ludzie mają jednak coś z psychiką, to takie już HCPS.

   Ale tak własnie działa też propaganda. Pełno płatnych m.in. ruskich troli w mediach, którzy skrzętnie wypełniają swoje zadania. Nie ma nic prostszego dla zainteresowanego „państwa”, jak wewnętrzny konflikt. Łatwy łup. To taka współczesna Targowica. A błazen Grzesio. kompromituje się na każdym kroku. I mam osobiście dużo więcej szacunku do Jarka niż do tego warcholstwa i ich impertynencji. To jest już tak nudne, że porzygać się jedynie można.

   I tak jak piszesz: jeden wielki WSTYD i HAŃBA.

 7. to wina Szydło , zawsze tylko Tusk winny ?

 8. Wolak, co ja ci mogę powiedzieć, tam się ludzie topią a wy PeOwcy jedynie co to winę nie wiadomo kogo widzicie tak wysłali chmury, pokazaliście co potraficie, rozsprzedaliście co dało się wysprzedać, nie uważam że PISiaki są najlepsi, bo nie głosowałem na nich i nie zamierzam, na POPIS głosować, bo są bałwanami, ale jednak to mniejsze zło, polacy będą wracać z imigracji?? a no tak T(f)usk już nie długo, nikt wam tyle nie dał co on wam naobiecywał. i zamiast szukać polityki lepiej pomyśl jak tym ludziom pomóc, bo czy to wyborcy PIS czy PO tak samo ich gospodarstwa są pod wodą, żywioł nikogo nie oszczędza, i miejcie chociaż tyle honoru, że wstrzymajcie się od tych durnych komentarzy. no chyba że polecicie do bruukseli podonosić, ale no tak liska macie w szeregach

  • Uwierz mi że w tym rejonie jest strach powiedzieć że głosowało się na kogoś innego niż z piSS. Nie mieszaj mnie z peło, bo to takie samo dno jak piSS. Niestety przekleństwem tego kraju jest kościół który od lat drenuje nasz budżet i ogłupia ludzi od małego. A jak się stanie taka katastrofa, to jest pierwszy ale po kolejne daniny. Jako iż jest to rejon bardzo słuchający księdza, to niech on im pomoże tak jak mówi na kogo mają głosować. Pomagać im nie zamierzam, bo to miejsce jest regularnie zalewane i powinni się ubezpieczyć lub przenieść ,,na górę”. Pozatym jest WOT który w takich sytuacjach miał pomagać.

   • Widzisz jakim jesteś hipokrytą i obłudnikiem. Piszesz „Nie mieszaj mnie z peło”, ale dwie literki „s” z przyjemnością dostawiasz? Ciekawe kto cie nasłał i dla kogo trolujesz? I nie mieszaj prosty człowieku Kościoła, bo tylko pogrążasz się w swoim dyletanctwie i ignoranctwie. Wynieś się do Korei Płn., bo chyba tam ci będzie najlepiej. Po co tu gnijesz i męczysz się?

  • @PRZEśmiewca O jakim honorze Ty piszesz?? To są liberałowie, dla których najważniejsza jest własna korzyść bez względu jakimi metodami to osiągną. „PO trupach do celu” – myśl przewodnia.

 9. SZ.p, WOLAK.POPIERAM twoją wypowiedz.niejestem wrogiem kościoła.kościół a właściwie jego opiekunowie czyli kśięża zawszemówią o pomocy bliżniemu,ale nigdy niesłyszałem żeby ksiądz dał z własnej kieszeni,z niedzielnej tacy drugiemu bliżniemu pomoc finansową.jak już coś to składka jest zbierana na koniec Mszy ŚW.

  • Dokładnie, coś tu jest nie tak, tak jak dziś. A w Janowie Lubelskim straż jeździ długimi objazdami do potrzebujących z Wierzchowisk, bo coraz mniej liczna grupka wyznawców paraduje przez centrum jakby nic się nie stało. Klepiąc bezmyślnie wierszyki, ale weź się nie pokaż, to później Ciebie palcami będą wskazywać.

  • Bo słyszysz tylko to, co chcesz słyszeć jak ta cała POpulistyczna hołota. Ty i ten Wolak wrzucacie wszystkich do jednego kotła. W takim razie ty też jesteś złodziejem, bo przecież Polacy są znani z tego, że są dobrymi złodziejami, tak?