Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

W woj. lubelskim już sypie śnieg. Pogarszają się warunki do jazdy na drogach (zdjęcia)

Od godzin porannych w regionie występują lokalnie intensywne opady śniegu. Obecnie białym puchem pokrywa się południowa część województwa lubelskiego. Na drogach krajowych pojawiły się już pierwsze pługi i solarki.

Od godzin porannych w województwie lubelskim warunki pogodowe są coraz trudniejsze. Na południu regionu zaczyna padać intensywny śnieg. Na drogach krajowych pracuje już sprzęt przeciwgołoledziowy i odśnieżający. Zapowiada się trudny dzień dla kierowców. W swoich planach podróży warto wziąć pod uwagę zmieniające się warunki do jazdy na drogach.

We wtorek Polska znajdzie się w zasięgu układów niskiego ciśnienia, jakie ulokowały się nad przeważającą częścią Europy. Szczególnie jeden z nich o imieniu Olivier najbardziej wpłynie na pogodę w regionach zachodnich, środkowych, południowych oraz wschodnich, przynosząc słabe i umiarkowane opady śniegu w formie wielkoskalowej. Więcej rozpogodzeń związanych z adwekcją suchszego powietrza arktycznego prognozowanych jest w pozostałych regionach kraju.

W wielu miejscach w woj. lubelskim należy się liczyć z występowaniem całodobowego mrozu. Wyjątkiem mogą być tu województwa północne, północno-zachodnie i przejściowo południowe. W naszym województwie opady śniegu o większym natężeniu będą obejmowały głównie południową część regionu i będą się nasilać z biegiem godzin. Śniegu nie zbraknie również w Lublinie. W ciągu 24 godzin lokalnie prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10-15 cm. Lokalnie może dojść nawet do poważnych utrudnień komunikacyjnych w woj. lubelskim.

W woj. lubelskim już sypie śnieg. Pogarszają się warunki do jazdy na drogach (zdjęcia)

fot. GDDKiA

 

W woj. lubelskim już sypie śnieg. Pogarszają się warunki do jazdy na drogach (zdjęcia)

fot. GDDKiA

 

16 komentarzy

 1. nastąpi wysyp „miszczów”

 2. już wczoraj padał

 3. Andrzejek paróweczka

  Alby wojewódzkie i krajowe były w weekend czarne bo nie będe miał jak noc do chłopaka dojechać..

 4. Całe szczęście że nie rządzi tfusk bo by partia ryżego szwaba oddała piaskarki i pługi niemcą pod rozkazem unii i nie było by czym odśnieżać.

 5. Paraliż dziś wieczorem ,zobaczyta.

 6. „Obecnie białych puchem pokrywa się południowa część województwa lubelskiego. Na drogach krajowych pojawiły się już pierwsze pługi i solarki. ”

  Pierwsze solarki powinny pojawić się PRZED opadem pierwszego śniegu, nie po.

 7. Fafelka (okrągła)

  W woj. lubelskim już sypie śnieg i… dobrze. Kurzyć się nie będzie, największe brudy zakryje, a co najważniejsze, będzie się działooo…

 8. Służby wojskowej wam trzeba

  Paraliż? Jaki paraliż, chyba tylko nóg że strachu, tych marnych kierowców, co im trzeba opon zimowych, do jazdy w zimie. Ja już 30 lat mam tylko letnie, zmieniam co 7 lat i nigdy problemów. A teraz same takie zniewiesciałe melepety, co muszą mieć apap noc, bo zwykły łykają tylko w dzień i jak serek dzień po terminie, to wyrzuci, bo tak napisał producent.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo