Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Wiśle coraz więcej wody. Pogotowie przeciwpowodziowe w kolejnych gminach naszego regionu

Już we wszystkich nadwiślańskich gminach województwa lubelskiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy. Jest jednak nadzieja, że sytuacja zacznie się normować.

Już w całym naszym regionie Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy. Na wodowskazie w Annopolu poziom wody wynosi 538 cm i w ciągu ostatniej doby wzrósł o 26 cm. W Puławach rzeka ma 502 cm, tutaj przybyło 43 cm. Z kolei w Dęblinie Wisła osiągnęła 418 cm podnosząc się o 37 cm.

W związku z tym wojewoda lubelski Lech Sprawka ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla kolejnego terenu. Tym razem chodzi o powiat rycki, miasto Dęblin i gminę Stężyca. Wczoraj podobna decyzja została wydana dla dla trzech powiatów: kraśnickiego, opolskiego i puławskiego. Chodzi dokładnie o gminy: Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Puławy, Kazimierz Dolny i Janowiec oraz miasta: Józefów nad Wisłą i Puławy.

Jak wyjaśniają hydrolodzy, dzisiaj szczyt fali wezbraniowej przechodzi właśnie przez nasz region. Oznacza to, że w następnych dniach poziom Wisły powinien zacząć się obniżać. Tym samym rzeka raczej nie osiągnie stanu alarmowego. Jak do tej pory nie ma informacji, aby istniało zagrożenie zalania terenów zamieszkałych.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Niektorzy aby ręce zacierają i na to Czekaja,, nie jeden tak mówi na powiślu,,
    Nowe domu pobudowali za nasze pieniądze!! Wogole szkoda słów!!! Tereny zalewowe to wydelegować a nie kasę dawać a oni dalej czekają na to i dalej za darmo.remonty i nowe wszystko.

  2. Jak tam Jinisów?

  3. @Faan , co to za belkot !!?
    Nie sil sie , albo pisz zrozumiale , PO POLSKIEMU !

Z kraju

Polityka i społeczeństwo