Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Wigilię spraw urzędowych praktycznie nigdzie nie załatwisz. Większość urzędników w regionie odbiera dzień wolny

W niektórych miastach urzędy są całkowicie zamknięte, w innych można załatwić jedynie niektóre sprawy lub złożyć korespondencję. Urzędnicy wybrali Wigilię jako dzień wolny za drugi dzień świąt.

W czwartek 24 grudnia, który jest normalnym dniem pracy, większość urzędów będzie zamknięta lub też wprowadzone będą znaczne ograniczenia w ich funkcjonowaniu. Wszystko dlatego, że urzędnicy odbierają wolne za drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Przypada ono w sobotę, to zaś oznacza, że zgodnie z prawem, pracownikom przysługuje za to dzień wolny.

W Urzędzie Miasta Lublin prowadzona jest tylko rejestracja zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Taka sama sytuacja występuje w Zamościu. W Urzędzie Miasta Biała Podlaska czwartek jest całkowicie dniem wolnym od pracy. Podobnie też w Chełmie, gdzie wyjątkiem jest Straż Miejska, która pełni służbę dyżurną. Drzwi urzędów zamknięte są w Łęcznej i w Parczewie.

W Kraśniku wolne mają zarówno pracownicy Urzędu Miasta i Urzędu Stanu Cywilnego, jak również Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można jednak złożyć korespondencję, do godz. 15:30 przyjmuje ją dyżurny Straży Miejskiej w siedzibie Straży przy ul. Lubelskiej 84.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. nie lubię żuka

    a inspirator coś dzisiaj otworzy ?

  2. Te nieroby mają cały rok wolny

    • Dokładnie tak jak piszesz czy mają wolne czy nie niewielka różnica, szkoda tylko kasy podatników na utrzymanie tej całej sitwy gdzie w urzędach tak ciężko trzeba pracować ,tyrają w pocie czoła całe rodziny, ich kolesie.

Z kraju