690 680 960

W tym roku zawodnicy klubu sportowego MKS „Sygnał” skorzystają z nowego zaplecza sportowego (zdjęcia)

Jak informuje Miasto Lublin, jeszcze w tym roku zawodnicy klubu sportowego MKS „Sygnał” skorzystają z nowoczesnego, rozbudowanego zaplecza sportowego przy stadionie na ul. Zemborzyckiej. Koszt miejskiej inwestycji opiewa na ponad 2,7 mln złotych. Prace mają zakończyć się w listopadzie.

Remont szatni, przebudowa budynku

W ramach prowadzonej przy ul. Zemborzyckiej inwestycji wykonano remont istniejącego budynku szatniowego o pow. 236 m2 oraz jego kompleksową rozbudowę. Od strony zachodniej budynku wyburzono schody i platformę z murkiem oraz dobudowano w tym miejscu dwukondygnacyjną nową część, dzięki czemu zwiększono powierzchnię użytkową zaplecza o blisko 230 m2. Istniejące szatnie, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze przeszły generalny remont wraz z pełną wymianą infrastruktury i tynków, instalacji oraz malowaniem.

Nowe pomieszczenia gospodarcze

W nowo wybudowanej części w przyziemiu znalazły się dwa nowe pomieszczenia gospodarcze oraz trzy ogólnodostępne toalety, zaś na wyższej kondygnacji – pokój sędziów, trzy szatnie i natryski. Cały budynek po rozbudowie otrzymał ocieplenie ścian zewnętrznych, pokrycie dachowe, izolację pionową fundamentów, nowe schody i opaski z kostki brukowej. Inwestycja zakładała również wykonanie robót sanitarnych, instalacji ciepłej i zimnej wody, elektrycznej, centralnego ogrzewania, wentylacji i teletechnicznej.

W tym roku zawodnicy klubu sportowego MKS „Sygnał” skorzystają z nowego zaplecza sportowego (zdjęcia)

fot. UM Lublin

– Na Dziesiątej finalizujemy rozbudowę budynku szatniowego na stadionie „Sygnał”. Aktualnie wewnątrz obiektu wykonawca realizuje prace wykończeniowe. Budynek na zewnątrz jest już gotowy, elewację zdobią klubowe, bordowo-biało-niebieskie barwy. Dzięki tej inwestycji poprawią się warunki uprawiania sportu dla zawodników, a także uczniów VI LO oraz mieszkańców dzielnicy. Jednym z naszych priorytetów jest rozbudowa miejskiej infrastruktury sportowej zarówno tej przyszkolnej, jak i ogólnodostępnej oraz zarządzanej przez kluby. Tworzenie takiej bazy jest konieczne, by nie tylko wspierać młodych sportowców, ale też rozwijać pasje i dbać o formę oraz kondycję fizyczną dzieci i młodzieży – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Wkrótce zakończą się prace budowlane

Wszystkie prace na zewnątrz budynku – termomodernizacyjne, dekarskie i brukarskie już się zakończyły. Aktualnie wewnątrz budynku trwa malowanie ścian oraz montaże sufitów podwieszanych, stolarki drzwiowej, oświetlenia i osprzętu elektrycznego, zaś w łazienkach sanitariatów i armatury. Wykonawcą robót jest JUR-BUD Usługi Budowlane z Lublina, zaś koszt przebudowy to ponad 2,7 mln zł.

Projekt z Budżetu Obywatelskiego

To już kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego realizowany na kompleksie sportowym przy ul. Zemborzyckiej. Trzy lata temu powstało w tym miejscu pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, dokupiono także specjalistyczne urządzenia do pielęgnacji murawy stadionu, a rok później wykonano profesjonalne nawodnienie boiska oraz poprawiono infrastrukturę wokół.

W tym roku zawodnicy klubu sportowego MKS „Sygnał” skorzystają z nowego zaplecza sportowego (zdjęcia)

fot. UM Lublin

(źródło UM Lublin)

Jeden komentarz

  1. za rok Sygnal w 4 lidze,cos tam sie dzieje,natomiast na Wieniawe bede mialy zaszczyt przyjezdzzac takie druzyny jak Hetman Golab,,Sokol Konopnica,czy Lks Stroza,,z calym szacunkiem oczywiscie dla tych druzyn

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas