Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie remontu drogi natrafili na ludzkie szczątki (zdjęcia)

W trakcie prac remontowych na jednej z parczewskich ulic natrafiono na ludzkie szczątki. Prawdopodobnie w miejscu prowadzenia prac niegdyś znajdował się cmentarz.

W poniedziałek rano policjanci z Parczewa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Nadwalnej w Parczewie, w trakcie prac ziemnych natrafiono na ludzkie szczątki. Znajdowały się one na głębokości około 50 cm. Na to nietypowe znalezisko natknął się pracownik Zakładu Usług Komunalnych.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili na miejscu oględziny. We wnętrzu wykopanego dołu oraz na kopcu usypanej ziemi ujawniono fragmenty kości prawdopodobnie ludzkiego pochodzenia. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem dla osób postronnych.

– O znalezisku poinformowano Kierownika Nadzoru Archeologicznego, a prace zostały wstrzymane do czasu zakończenia przez niego czynności z zakresu nadzoru archeologicznego oraz podjęcia decyzji przez konserwatora zabytków. Prawdopodobnie w miejscu prac, w okresie XIII – XVIII wieku znajdował się cmentarz przykościelny, na co wskazują wyraźne zarysy grobów – relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

O każdym przypadku znalezienia nietypowego znaleziska lub niebezpiecznego przedmiotu należy powiadomić Policję albo Straż Pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 112.

W trakcie remontu drogi natrafili na ludzkie szczątki (zdjęcia)

fot. nadesłane

 

W trakcie remontu drogi natrafili na ludzkie szczątki (zdjęcia)

fot. nadesłane

4 komentarze

  1. A mieszkańcy nic nie pamiętają z przekazu przodków i legend XIII – XVIII wieku?
    Ach nie bo mieszkańcy żyją tylko cudami, które mają miejsce na ich obszarze: kora drzewa, liść z drzewa – cuda cuda ogłaszają.

  2. Skoro był tam cmentarz, to po co tam kopać, będą szkielety za szkieletami. Ludzie nie doczekają się końca remontu.
    Na dawnym cmentarzu żydowskim w Parczewie chodzą ludzie z pieskami które wiadomo co robią, nikomu nie przeszkadzają szczątki co są pod trawą!!!!

  3. A to nie jest pod tym cudownym drzewem ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo