690 680 960

W trakcie prac polowych znalazł amunicję. Interweniowali saperzy (zdjęcia)

Mieszkaniec gminy Komarów Osada w trakcie prac polowych natknął się na amunicję. Mężczyzna przerwał pracę i o znaleziskach powiadomił policjantów. Na miejscu interweniowali saperzy.

Wczoraj zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na polu w miejscowości Antoniówka w gminie Komarów Osada odnaleziono dwa pociski. Na pozostałości po II wojnie światowej natknął się właściciel posesji, który wykonywał prace polowe. 41-latek przerwał prace i zawiadomił mundurowych.

Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzając teren odnaleźli więcej niebezpiecznych przedmiotów. Łącznie na polu odnaleziono 16 sztuk amunicji. Wszystkie niebezpieczne znaleziska saperzy zabrali do zniszczenia.

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów.

(fot. Policja Zamość)

4 komentarze

 1. Cielawe że fopiero po 70-ciu latach odorał amunicję.

 2. O jezuuuu. To mogło pół wsi zmieść z powierzchni ziemi.

  • Eee – to wygląda jak niemieckie, albo polskie naboje 37mm.
   Polskie rzeczywiście nic strasznego by nie zrobiły, ale Niemcy produkowali, poza relatywnie niegroźnymi przeciwpancernymi, też i przeciwlotnicze… a to mogłoby już spore kuku zrobić „nieszczęśliwemu znalazcy”.

 3. wygląda na Radziecki pocisk przeciwpancerny-podkalibrowy BR-350P kal,76,2mm stosowany do armat Zis-3 🙂

Kursy walut

 • USD 4.2934zł -0.25%
 • GBP 5.3107zł -0.13%
 • EUR 4.6755zł -0.1%
 • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas