Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie prac polowych natrafił na spory niewybuch

Wczoraj na jednym z pól mieszkaniec Żmudzi natrafił na niewybuch. O wszystkim poinformował służby. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

W poniedziałek wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w miejscowości Żmudź.

– O fakcie tym powiadomił jeden z mieszkańców, który wykonując prace na swoim polu natknął się na ten niebezpieczny przedmiot. Na miejsce skierowany został policyjny patrol, który zabezpieczał teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

We wtorek rano wojskowi saperzy ustalili, że znalezisko jest pochodzącym z czasów II wojny światowej pociskiem artyleryjskim i zabezpieczyli go w celu neutralizacji.

– Apelujemy o ostrożność w takich sytuacjach. Pamiętajmy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne, a niewłaściwe obchodzenie się z nimi może mieć tragiczne skutki. Pod żadnym pozorem nie podnośmy takich przedmiotów, nie odkopujmy i nie przemieszczajmy ich. O znalezieniu tego typu militariów należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji – dodaje komisarz Ewa Czyż.

PRZECZYTAJ

Naprawiał samochód na drodze, zdenerwował się na widok policjantów (zdjęcia)

10 komentarzy

  1. Niewybuch z łuską??? Co najwyżej niewystrzał.Autor (a najlepiej cała redakcja bo nie wiadomo kto akurat będzie miał dyżur) powinien jak najszybciej odbyć długotrwałe szkolenie wojskowe w celu uzupełnienia fachowej wiedzy.

  2. Dobrze że nie wybuch ten niewybuch, bo jak by wybuch to by oguch.

  3. No tak jakiś ten pocisk iście duży Wystrzelili go z czego ???Bo żadna armata tak długiego zamka nie ma To jest pocisk rakietowy zapewne z rosyjskiej katiuszy

  4. znowu paszczak nic nie powiedział że przyleciała ruska rakieta i już zdążyła zardzewieć

  5. Redakcja błysnęła wiedzą militarna że nawet komentarz zbędny

  6. Pomijając głupkowate komentarze. To nabój do słynnego 8.8 chyba przeciwpancerny

  7. Jkar to nie 88 mm acht koma acht nie ta długość luski a i brak mu spłonki uderzeniowej za to ma głowice bojowa co może świadczyć że to fragment rakiety kal 132

Dodaj komentarz