Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie Lubelskich Dni z Elektromobilnością będzie można przetestować elektryczne pojazdy

Organizatorzy zapraszają w dniach 4 – 5 października, we wtorek i środę, na wydarzenie pod nazwą Renault E-Tech Tour 2022. Będzie można przetestować najnowszą gamę elektrycznych modeli Renault: Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master E-Tech oraz modeli hybrydowych: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Mieszkańcy 10 największych aglomeracji w Polsce we wrześniu i październiku mają możliwość przetestowania w 100% elektrycznych i hybrydowych modeli Renault oraz odkrycia niezwykłej przyjemności z jazdy. Celem spotkań jest promocja elektromobilności.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Lublina i okolic do przetestowania najnowszych modeli elektrycznych Renault w dniach 4 – 5 października, we wtorek i środę, w SKENDE Shopping w Lublinie, al. Spółdzielczości Pracy 88, parking przy wejściu, w godzinach 14.00-20.00.

Na jazdy można zapisać się na miejscu lub na dedykowanej stronie: https://e-techtour.renault.pl/

Największą atrakcją będą jazdy próbne najnowszym, w 100% elektrycznym modelem Renault Megane E-Tech.

– Samochody elektryczne mogą zmienić nasze miasta, gdyż ich użytkowanie nie jest źródłem zanieczyszczeń i nie generuje hałasu. Aby ten efekt był odczuwalny, potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest pionierem i liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego procesu. W ramach Renault E-Tech Tour chcemy pokazać mieszkańcom odwiedzanych miast nasze najnowocześniejsze rozwiązania zelektryfikowanych układów napędowych E-Tech, pokazać, że użytkowanie samochodów Renault E-Tech jest proste i przyjemne – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Do dyspozycji odwiedzających będą również: Renault ZOE, Renault Kangoo Van E-Tech, Master E-Tech. Gamę pojazdów w 100% elektrycznych uzupełnią modele z napędem hybrydowym: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Obecni podczas Renault E-Tech Tour 2022 przedstawiciele lokalnych Koncesjonerów Renault zapoznają też odwiedzających z aspektami codziennego użytkowania samochodów z napędem elektrycznym, ich kosztami eksploatacji i szczegółami dotyczącymi uzyskania dopłat w ramach rządowego programu „Mój elektryk”. Doradzą też, jak zainstalować domową stację ładowania oraz jak korzystać z publicznych stacji podczas dalszych podróży.

(fot. źródło mat. prasowe)

13 komentarzy

 1. Czy z okazji tych dni elektromobilności wrócą trolejbusy na linie czy nadal będą je zastepować diesle?

  • ostatnio ujawniono że cena węgla dla elektrowni wzrosła z 300 na 500zł za tonę a prąd podrożał dla firm 3-5 razy. Owieczki trzeba strzyc przy samej skórze bo zarosną i zbłądzą

 2. --------------------

  w D mam auto elektryczne
  Proszę sobie wyobrazić że takim wynalazkiem nie da rady pojechać z Lublina np nad szumy roztoczańskie i wrócić chyba że po drodze sobie podładujesz auto.
  Znajomy ma dwa elektryki do jazdy w koło domu. Ale teraz mówił że jeździł z córką do Gdańska. To ja pytam czym ? no jak czym dieslem. A teraz jeszcze mamy ceny prądu i wszystko jest już jasne.

 3. Ile wypłat minimalnych trzeba na zakup takiego elektryka tak żeby jeszcze zostało coś na życie

 4. A można po testować tankowanie, ładowanie w dostępnej, rozwiniętej sieci w Lublinie?

 5. Kto to kupi? Panie diesel tańszy

 6. A mają funkcję wykorzystania jako przydomowy magazyn energii dla fotowoltaiki jak autka serii ID od VW ?

 7. Zobaczymy od styczna 2023r. – JAK PRĄD podrożeje o 300-600 % i wtedy z elektryków – to muzeum robić trzeba.

  • Bogaci będą kupować, a Ty będziesz zazdrościć

   • Bogaci ludzie cenią sobię wygodę więc nie wiem po co mieliby kupować problematyczne elektryki jak stać ich na paliwo które się tankuje minutę a nie 2 godziny jak bóg da, że ładowarka będzie dobrze współpracować z samochodem co nie zawsze jest takie oczywiste.

Z kraju