690 680 960

W trakcie gaszenia pożaru natrafili na zwęglone zwłoki. Budynek spłonął doszczętnie

Tragicznie w skutkach zakończył się pożar, jaki minionej nocy wybuchł w jednej z niewielkich miejscowości w powiecie bialskim. Jedna osoba nie żyje, druga odniosła obrażenia ciała.

Pożar w miejscowości Zańķów w gminie Sławatycze w powiecie bialskim zauważony został w piątek około godziny 22:30. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne.

Jak się okazało, płonął parterowy budynek mieszkalny, w momencie przyjazdu strażaków, w całości objęty był on już ogniem. W międzyczasie z płonącego domu zdołała się ewakuować starsza kobieta. Doznała ona jednak obrażeń ciała i zajęli się nią ratownicy medyczni. Następnie poszkodowana trafiła do szpitala.

Po opanowaniu sytuacji strażacy przystąpili do przeszukiwania budynku. Mieli bowiem informację, iż w środku ma się znajdować kolejna osoba. W jednym z pomieszczeń, na pozostałościach łóżka, natrafili na zwęglone zwłoki mężczyzny.

W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej z Białej Podlaskiej, Małaszewicz, Sławatycz, Kodnia, Matiaszówki i Jabłecznej. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe przyczyny pojawienia się ognia.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…