Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W szpitalu tymczasowym w Lublinie trwa montaż zbiorników na tlen (zdjęcia)

Na terenie Targów Lublin cały czas trwają prace nad uruchomieniem szpitala tymczasowego. Wczoraj rozpoczęły się prace związane z montażem zbiorników na tlen.

Od wczoraj na terenie Targów Lublin trwają prace nad montażem zbiorników na tlen dla tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19. Po zamontowaniu zbiorników rozpoczną się testy instalacji tlenowej. Jeszcze w tym tygodniu do szpitala tymczasowego ma trafić sprzęt wyposażenia medycznego zamówiony w Agencji Rezerw Materiałowych.

Prace przy budowie szpitala tymczasowego w województwie lubelskim postępują i już niedługo szpital będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów chorych na COVID-19. Obecnie trwa wyposażanie szpitala w stosowny sprzęt.

Przyjęcie pierwszych pacjentów planowane jest w okolicach 10 grudnia. Na początek uruchomione zostaną dwa moduły, każdy po 28 łóżek. Następnie rozpoczną się przygotowania do uruchomienia 56 łóżek na oddziale wewnętrznym COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych. W początkowej fazie w użyciu będzie 66 miejsc. Cały czas trwa kompletowanie załogi szpitala tymczasowego.

W szpitalu tymczasowym w Lublinie trwa montaż zbiorników na tlen (zdjęcia)

W szpitalu tymczasowym w Lublinie trwa montaż zbiorników na tlen (zdjęcia)

W szpitalu tymczasowym w Lublinie trwa montaż zbiorników na tlen (zdjęcia)

W szpitalu tymczasowym w Lublinie trwa montaż zbiorników na tlen (zdjęcia)

(fot. Targi Lublin)

15 komentarzy

 1. Rząd mógłby również wydawać fundusze na walkę z solą i cukrem, sprawcami większej ilości zgonów niż covid. Ale big farma nie miałaby tyle pieniędzy z leków na leczenie cukrzycy, chorób naczyniowo-sercowych, otyłości, etc.

  • Z cukrem będą „walczyć” od stycznia, ale tylko w napojach gazowanych. Inne produkty nadal będą słodzone „ku chwale”

 2. Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

  Dla religijnych fundamentalistów na szpitale należałoby może przerobić kilka kościołów – jakby lekarze nie pomogli to może choć „wyższa instancja”…

  • W niedawnych czasach ustrój komunistyczny przerabiał kościoły na spichlerze i magazyny. Może twoj dom przerobimy na chlewik ?

   • no ten skończą po epidemii…już ma 5 tygodni opóźnienia

   • Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

    Żeby mój dom na chlewik przerobić, musiałoby cie na to stać -już sama podróż jest po za zasiegiem twojej płynności finansowej (13 tys. km na skróty tzn. samolotem)

  • a dla nie wierzących w nic, wykopać dół i wszystkie zwłoki razem tam wrzucić i wapnem zasypać.

 3. a ja mam takie pytanie kto za to zapłaci, czy tak jak na narodowym będzie leżało 10 osób? i mam kolejne pytanie, skąd wziąć pieniądze po władzy pisu?? zostały jeszcze jakieś drobne czy już wszystko rozdane? jako że PO( nie jestem ani za jednymi ani za drugimi) kradło najwięcej, to teraz mamy największe zadłużenie sięgające ponad 60 %. służba zdrowia się załamała całkowicie. teraz nie leczą nic poza COVIDEM. protestują już chyba wszyscy, a jarek twierdzi że nic się nie dzieje. kto zapłaci za śmierć ludzi którzy nie dostali pomocy, bo nie zostali wybrani do plemienia COVIDIAN. kto odpowie za śmierć 2 młodych chłopaków którzy po zderzeniu z osobówką nie otrzymali pomocy bo szpitale leczą COVID a nie ludzi po wypadkach. kiedy się cię ciemnogrodzianie obudzicie?? tylko żeby nie było za późno.

  • popieram w 100%

   • Jasny gwint !!!

    Na ten tych miast śpieszę odpowiedzieć na pytanie” „kto za to zapłaci” – zapłacą ci, którzy mimo wysiłków lekarzy przeżyją, będą pracować i płacić coraz to większe podatki

    • Mam dla was podpowiedz jak tego uniknąć, jak kwiczy pewien babochłop *********** z Polski.

    • Ciemnogród żeby się obudzić z tego mentalnego snu musiał by zacząć samodzielnie myśleć… a to już niemożliwe… w TV powiedzą im co mają o tym myśleć i ten spektakl będzie trwał jeszcze długo aż ludzie nie będą mieli co do ust włożyć. Wtedy wyjdą na ulicę… ale im się powie że to wszystko przez Covid… i spowrotem wpełzną pod swoje kamienie… przymierać głodem i cieszyć się z obietnic „tarczy antykryzysowej”…
     A covidowe eldorado wydawania publicznej kasy bez jakiejkolwiek kontroli i jej defraudacja trwa w najlepsze…! I będzie trwać aż kasa się skończy i nikkt nie będzie chciał już pożyczyć państwom bankrutom a bedzie ich na świecie wiele!!!

 4. Zanim ten szpital zacznie działać to skończy się ta cała pandemia, a „kto umrze ten umrze”. Już dzisiaj mamy mniejszą liczbę przypadków, wykonuje się mniej testów, bo ludzi do badań zgłasza się mniej – słowa ministra Niedzielskiego.
  Widocznie ludzie doszli do wniosku, że nie ma co się pchać do szpitali czy do lekarzy, skoro i tak szansa na dostanie się marna, system nie wyrabia, testy dają w 60% prawdziwe wyniki i można wylądować razem z zarażonymi będąc chorym całkiem na coś innego, a na dodatek przez to jeszcze się wykończyć. Dla wielu bezpieczniej w takim razie przechorować w domu. A jak widać po prawie pustych ulicach czy galeriach handlowych i sklepach to i tak ludzie wolą siedzieć w domu i nie wychodzić.
  Po za tym od samego początku ta pandemia jest jedną wielką statystyką, zliczaniem przypadków, sprzętu, jak spis powszechny, podawany na bierząco do informacji publicznej. A tak szczerze to kogo obchodzi obecnie ilu siedzi na kwarantannie, ile jest łóżek zajętych czy wolnych czy nawet ilu wyzdrowiało, wiekszość patrzy jedynie na dzienną liczbę przypadków i liczbę zgonów, a potem ze strachem w oczach nie wiedzą czy dożyją nowego roku.

 5. Monitoring polityczny

  Jeśli ciemnogród ogląda TVP to inteligentni inaczej TVN. Bo oprócz tendencyjnych wiadomości szkalujących rząd o co nie mam pretensji szkalują Polskę i Polaków.

 6. Super. Wyrzucanie pieniędzy publicznych w błoto trwa w najlepsze. Banda oszustów.

Wiadomości z info112