690 680 960

W Sylwestra sklepy będą krócej czynne. Godziny otwarcia poszczególnych sieci

W ostatni dzień 2021 roku sklepy będą czynne znacznie krócej niż normalnie. Dlatego też nie należy odkładać zakupów na ostatnią chwilę.

Sylwester to jeden z dni, w których w sklepach panuje bardzo duży ruch. Wiele osób stara się bowiem zrobić ostatnie zakupy na imprezę, do tego w Nowy Rok placówki handlowe są nieczynne. W tym roku dodatkowo 2 stycznia wypada w niedzielę. Standardowo niektórzy będą chcieli zaopatrzyć się w potrzebne produkty w ostatniej chwili. Należy jednak pamiętać, że sieci handlowe tego dnia pracują krócej.

Do godziny 18 mają być czynne sklepy Stokrotka, Aldi, Carrefour, Dino, Kaufland oraz Netto. Godzinę dłużej, gdyż do 19, zakupy będzie można robić w Biedronkach, Lidlach oraz Auchanach. Jeżeli chodzi o Żabki, sieć przekazuje, że sklepy powinny być otwarte do godziny 23, jednak tutaj decyzje podejmują właściciele poszczególnych obiektów, dlatego też mogą być różne godziny otwarcia.

Podobna sytuacja dotyczy sklepów ABC, Lewiatan i innych, które działają pod wspólnym szyldem, jednak należą do różnych właścicieli. W przypadku galerii handlowych, czynne będą, w zależności od obiektu, do godz. 16-18.

W dniu 2 stycznia wypada niedziela objęta ograniczeniami handlu, jednak większość sieci handlowych zapowiedziała już, że ich sklepy będą czynne, jak w każdą niedzielę.

(fot. Leszek Mikrut)

3 komentarze

  1. Sylwester powinien być w dyskontach. Tam nie ma omniktrona.

  2. Uważam że sklepy powinny być otwarte max do 17.00. Przecież pracownicy o godzinie zamknięcia nie wychodzą ze sklepu bo mają jeszcze wiele rzeczy do wykonania np zmycie podłóg. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego na Nowy Rok dla wszystkich bez wyjątku.

    • Mam gdzieś twoje życzenia. Ja mam Nowy Rok dwa razy w roku,w maju i listopadzie,więc twoje miarki czasu mnie nie opchodzą.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas