Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę w Lublinie będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego

Zalegający w domach, mieszkaniach czy piwnicach zużyty lub uszkodzony sprzęt elektryczny będzie można oddać w sobotę w sześciu punktach na terenie Lublina. Zbiórka elektrośmieci prowadzona będzie w godzinach od 9:00 do 14:00.

W najbliższą sobotę, 27 lutego, w Lublinie zorganizowana zostanie kolejna zbiórka elektroodpadów. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w sześciu lokalizacjach.

Specjalne punkty odbioru będą zlokalizowane przy hipermarketach E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki, na parkingu przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, przed marketem Bricoman przy al. Kraśnickiej, a także przed siedzibą Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 15C.

Akcja organizowana jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Polską Korporację Recyklingu.

(fot. archiwum)

7 komentarzy

 1. Miecio Pierdzioch

  Ja to jak mam jakiś stary sprzęt czy tam płyty CiDi to rozpalam ognisko na łące czy w polu i palę to dziadostwo. A co sie stanie?! Nic. I po sprawie.

 2. Zamiast naprawić wyrzucacie gratuluje ekologicznego podejścia do sprawy

  • Mam przepaloną mikrofalę… możesz mi wyjaśnić „mózgu” jak ją mam naprawić?

   • Wujek dobra rada

    Wymienić uszkodzone elementy. Ależ to proste. z tym że ni opłacalne. Dla przykładu cena nowego magnetronu z wymianą wynosi 1\2 ceny taniej mikrofali l.

    • A może wujku ch.ujowa rada weź pod uwagę, że obudowa jest przepalona. Zmienia to postać rzeczy?

 3. Mały oddaje się w Biedrze a duży w Media Markt i to bez robienia jakiejś akcji o każdej porze.

 4. A np tonery też można?