Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę kolejne bieganie nad Zalewem Zemborzyckim. Odbędzie się trzecia edycja CITY TRAIL

Ścieżki nad Zalewem Zemborzyckim po raz kolejny opanują biegacze. Zbliża się bowiem kolejna edycja biegów CITY TRAIL.

Lublin
2018-12-08, 08:30

W sobotę 8 grudnia odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie. Dystans tradycyjnie już wynosi 5 km. Cykl ten opiera się na prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów, każdy na tej samej, 5-kilometrowej trasie. Najważniejsza jest regularność – ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech biegach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki. Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy.

Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km. Biegi CITY TRAIL odbywają się w Lublinie na ścieżkach nad Zalewem Zemborzyckim.

Trasa jest urozmaicona i bardzo malownicza. W listopadowych zawodach – Biegu Niepodległości CITY TRAIL – zwycięstwo odnieśli Paweł Wysocki z czasem 16:57 i Julia Pleskaczyńska,jej wynik to 18:13. Linię mety minęło 432 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco- młodzieżowych – CITY TRAIL Junior uczestniczyło 123 młodych adeptów biegania.

– Z roku na rok biegi CITY TRAIL notują wzrost frekwencji. To pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności zmian swoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych. Kształtowanie oraz utrwalanie takich postaw dotyczy także najmłodszych zawodników, którzy w ramach CITY TRAIL Junior, również mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Biorąc pod uwagę deficyt imprez biegowych w okresie jesienno-zimowym, udział w CITY TRAIL wydaje się być doskonałą okazją do podtrzymania wypracowanej latem kondycji – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Kolejne imprezy są zaplanowane na 12 stycznia, 16 lutego i 23 marca. Zawody w Lublinie są częścią ogólnopolskiego cyklu, w którym uczestniczą także: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

(fot. nadesłane)

Komentarze wyłączone

Z kraju