Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sieć sklepów Stokrotka będzie jeszcze większa. Przejmuje kolejną konkurencyjną spółkę

Kolejne 36 punktów handlowych ma niebawem dołączyć do sieci Stokrotka. Są to sklepy Sano, zlokalizowane głównie w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

Po kilku latach starań, mająca swoją siedzibę w Lublinie sieć handlowa Stokrotka przejęła Sano, inną sieć detaliczną działającą na polskim rynku. Spółka została nabyta od powiązanych udziałowców. Starania o połączenie obu sieci trwały kilka lat.

Już w 2011 roku, do rady nadzorczej spółki Sano dołączył szef lubelskiej sieci handlowej Aldik Nova, która stała się własnością litewskiej spółki Maxima Grupe. Potem Litwini przejęli również sieć sklepów Stokrotka. Połączenie spółek zakończy się na początku 2019 roku.

– W nadchodzących latach będziemy skupiać się na rynku polskim, ponieważ planujemy tu dynamiczną ekspansję. Jednym z priorytetów naszej strategii na rynek polski jest integracja działających tu już biznesów. Przejęcie Sano i połączenie ze Stokrotką pozwala na wzmocnienie naszej pozycji w północnozachodnim regionie Polski. Wykorzystamy także know-how Sano z dziedziny e-commerce, co stworzy nowe okazje do rozwoju biznesu – mówi prezes Maxima Grupė Dalius Misiūnas.

Po przejęciu Sano Maxima Grupė posiada w Polsce 551 sklepów różnych formatów i wielkości. Pracuje w nich ponad 9 000 pracowników. Łączne przychody połączonych w tym roku sieci handlowych w Polsce, czyli sklepów Stokrotka, Aldik i Sano, które należą do Maxima Grupė, wyniosły ponad 720 mln EUR w 2017 roku. Na koniec listopada Maxima Grupė posiadała 1069 sklepów w 5 krajach.

Do końca tego roku spółka zamierza otworzyć w sumie około 40 nowych sklepów na wszystkich rynkach. Decyzje w zakresie integracji brandów zostaną podjęte na początku przyszłego roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że marka zniknie z rynku podobnie jak sklepy Aldik, które zostały zamienione na Stokrotki.

(fot. Stokrotka)

16 komentarzy

 1. O, będą kolejne punkty dystrybucji zgniłych ziemniaków, spleśniałej cebuli i nafaszerowanych chemią bułek…

 2. Wyrazy współczucia dla pracowników Sano…

  • Polak katolik zawsze przed świętami zwalnia, co by zwolniony w Panie ukojenia zaznał na bezrobociu.

 3. Nie kupuję u litwinów.

 4. I kolejne transporty białego proszku z bananami…?

 5. Lepiej niech ich będzie mniej ale z dobrym zaopatrzeniem, asortyment nie umywa się do innych marketów i widzę, że jest coraz gorzej.

 6. Co następne Tesco? Biedronka?

 7. Współczuje tamtym województwom. Aldik tani nie był ale teraz to już lekka przesada, na prawie każdym artykule od kilku do kilkudziesięciu groszy poszło w górę z dnia na dzień .

  • Na Nałkowskich po Aldiku, gdzie można było przebierać w pieczywie (lepiej niż w niejednej piekarni) postawili 2 półki z beznadziejnym chlebem i jakimiś nafaszerowanymi chemią bułkami… MASAKRA

 8. Do widzenia stokrotko nawet kondomów w wielkiej potrzebie już u was nie kupię.

 9. To jest pewne, że znikną z rynku, tak samo zrobili przecież z aldikami, a ludzi na bruk

  • może coś kupię

   No popatrz panie Bercik jaka technika.
   Zmienią nazwę sklepu, ludzi na bruk a towar sam się przyjmie, ułoży na półkach i przyjmie zapłatę w bezobsługowych kasach.
   I w ten sposób unikną ograniczeń w handlu w niedzielę 🙂

  • Tak dla wyjaśnienia właściciel Aldika przeją Stokrotki

 10. w śląskim aldiki ciągle pod swoim szyldem. dziwne, tutaj to one są popularniejsze od stokrotki. stracą klientów

Wiadomości z info112