Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę akcja sprzątania Bystrzycy. Podobnych działań zaplanowano więcej

Pierwsze działania w ramach akcji Czysta Wisła odbędą się w sobotę nad Bystrzycą w Lublinie. Przyłączyć się może każdy chętny, worki, rękawice i woda do picia zapewnione.

Dziś startuje ogólnopolska akcja Czysta Wisła. W jej ramach, po raz pierwszy w historii, rzeka ta zostanie uprzątnięta od źródła do samego ujścia. Działania potrwają do września i obejmą również dopływy królowej polskich rzek. Łącznie w całym kraju swój udział zapowiedziało ponad 10 tysięcy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy posprzątają swój kawałek rzeki.

W naszym regionie pierwsze sprzątanie rozpocznie się już w sobotę. Organizuje je grupa Czysty Lublin, która postanowiła przywrócić blask odcinkowi Bystrzycy zaczynając od zaśmieconego pustostanu leśnego nad rzeką na wysokości ul. Turystycznej 44j. Działania rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają trzy godziny. Przyłączyć się może każdy chętny, worki, rękawice i woda do picia zapewnione. Na koniec zaplanowano integrację i poczęstunek.

W piątek porządkowano brzegi Wisły w Kazimierzu Dolnym. Z kolei w niedzielę, o godz. 10:00, akcja odbędzie się w Puławach obok starego mostu nad Wisłą. W czwartek, 31 sierpnia kolejne działania rozpoczną się o godz. 10:00 nad Bystrzycą przy ul. Krężnickiej 6 w Lublinie. W sobotę 2 września zaś w Puławach obok nowego mostu nad Wisłą a w poniedziałek 4 września w Wilkowie nad Wisłą.

9 komentarzy

  1. A co robią Wody Polskie w tym kierunku.. przejeli rzeki -zalew i cisza.!

  2. Wracamy do czasów PRLu, takie inicjatywy zawsze były wykonywane w czynie społecznym, nikt się nie buntował. Tylko z tą różnicą, że w tamtych czasach nie była rozbudowana tak administracja jak to ma miejsce obecnie. Instytucje między innymi jak np. Wody Polskie istnieją, ale zero odpowiedzialności, co pozostaje- czyn społeczny.

  3. Gdzieś mam darmowe sprzątanie świata. Skoro Polsza taka bogata i 3 gospodarka świata to niech sprząta kraj ze śmieci i innych >zanieczyszczeń< społecznych.

  4. Następna akcja sprzątania powinna być po palaczach brudasach. Wszędzie pełno petów. Palacz brudas tam gdzie skończy palić pozostawia po sobie peta. Nie mam na myśli kosza na śmieci tylko chodnik i trawnik. Oczywiście nie każdy palacz to brudas. Chyba, że się nie myje.

  5. Następna akcja powinna być po właścicielach pchlaży.

  6. Koniec takich akcji js nie zgadzam się na zmuszanie do pracy! Mam 13 i 14 emeryturę więcej dla tego kraju nic nie zrobię. Na czystą wystarczy.

Dodaj komentarz