W samochodowej „dziupli” znajdowały się części i silniki z 52 samochodów

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 33-letniego pasera, a także zabezpieczyli części i silniki z 52 samochodów skradzionych głównie na terenie Włoch. Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają przedstawienia zarzutów kolejnym osobom.

W wyniku wspólnej akcji funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, kryminalnych z Wieliczki, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie i Zespołu Kryminalnego KP w Gdowie zatrzymano podejrzanego o paserstwo 33-latka.

Jak ustalili śledczy mężczyzna nabył nielegalnie podzespoły samochodowe w postaci silników samochodowych, a następnie pomagał w ich zbyciu. Funkcjonariusze Placówki NOSG w Hrebennem, KPP w Wieliczce oraz KWP w Krakowie, realizując czynności do sprawy kradzieży aut, prowadzili działania w celu ustalenie sprawców tych kradzieży. W ich wyniku ustalili personalia osób mogących mieć związek z przestępczym procederem.

W miejscowości Gdów ujawniono „dziuplę” samochodową w pomieszczeniach gospodarczych. Znajdowały się tam znaczne ilości części i podzespołów samochodowych, w tym 52 silniki pojazdów różnych marek. Już na podstawie pierwszych weryfikacji ustalono, że 38 z nich pochodzi ze skradzionych wcześniej pojazdów głownie na terenie Włoch. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wielickiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. Odpowie on za paserstwo, za które grozi kara pozbawienia do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, nie wykluczają przedstawienia zarzutów kolejnym osobom.

(fot. NOSG)

5 komentarzy

 1. Swawolnik pospolity

  No to teraz, jak zlikwidowano konkurencję na rynku, należy się spodziewać podwyżek cen na części samochodowe

 2. mam_dosc_glupoty

  podwyżka i tak będzie

 3. Podoba mi sie ze znowu jak kiedys na melgiewskiej odbywały sie licytacjie na wszystkie auta z UC i zwozone byly wszystkie do lublina i na jeden lubelski parking tak bedzie mysle z tymi silnikami czekam na licytacje

 4. To może firma tygrysa z kosiniakiem i kamyszem bo ta jego nowa dentystka jest stamtąd, skandal.

 5. Przegląda glina ogłoszenia. Tam70%to dziuple. Czy mają dzielnicowi odsyp i cisza bez interwenci bo na terenie wszyscy się znaja

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS