Drzewo runęło na drogę i uszkodziło ogrodzenie. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo (zdjęcia)

Nasz Czytelnik ma pretensje do władz miasta, że nie robią nic, aby poprawić bezpieczeństwo na ul. Porannej związane z drzewami. Kilka dni temu jedno z nich runęło na drogę i uszkodziło ogrodzenie pobliskiej posesji.

O całej sprawie poinformował nas Czytelnik, który przesłał nam zdjęcia przewróconego na drogę drzewa. Jak uważa, miasto nie robi nic, aby poprawić bezpieczeństwo na ulicy.

– Dzisiaj rano kolejne uschnięte drzewo upadło na ulicę Poranną i zatarasowało przejazd niszcząc przy tym prywatne ogrodzenie. To już kolejne w ostatnim czasie. Władze Miasta nie mają sobie nic do zarzucenia, poza całkowicie rozbieżnymi odpowiedziami w sprawie pielęgnacji drzew, które znajdują się wzdłuż pasa drogowego. Na pismo mieszkańców Architekt Zieleni Miejskiej odpowiada, że nie posiada kompetencji do wystąpienia z wnioskiem w celu uzyskania zgody na usunięcie drzew. Czy zatem nie należy ustalić właściciela działki i zmobilizować go do pielęgnacji własnego lasu, który biegnie wzdłuż ulicy? – pyta mieszkaniec.

Nietrudno sobie wyobrazić rozmiar tragedii w momencie, kiedy takie drzewo upadłoby na jadący pojazd lub idącego pieszego. W tym przypadku zakończyło się na uszkodzonym ogrodzeniu i zatarasowanej drodze.

– Przeprowadzona w terenie wizja lokalna stwierdziła, że drzewo rosnące poza pasem drogowym, na prywatnej posesji przy ul. Porannej, w ostatnich dniach wywróciło się, skutkiem czego uszkodziło ogrodzenie posesji przy tej ulicy. Pień drzewa został pocięty, aby udrożnić przejazd tą ulicą. Pocięte kawałki pnia zostały złożone w miejscu niekolidującym z przejazdem drogą. Drzewo nie stanowiło własności miasta, dlatego pocięte elementy nie mogą być zabrane przez miasto. Wszelkie sprawy odszkodowawcze tytułem zwrotu kosztów naprawy ogrodzenia mogą być rozstrzygane na drodze cywilno-prawnej między właścicielami terenu – wyjaśnia Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Mieszkaniec ulicy Porannej zaznacza, że być może musi się komuś coś stać, aby na poważnie ktoś zajął się tym problemem.

– A może do trzech razy sztuka, bo jak słyszymy od służb mundurowych dopóki nikomu nic się nie stanie to władze Miasta nic nie zrobią. Jeżeli chodzi o gałęzie i zarastanie ulicy okazuje się, że w zakresie działalności Biura Miejskiego Architekta Zieleni pozostaje niewielka liczba drzew, które rosną wzdłuż ul. Porannej – pisze Czytelnik.

Miasto tłumaczy, że faktycznie wzdłuż wspomnianej ulicy niewielka liczba drzew jest w zakresie działalności Biura Miejskiego Architekta Zieleni i są one objęte opieką.

– W zakresie działalności Biura Miejskiego Architekta Zieleni pozostaje niewielka liczba drzew, które rosną wzdłuż ul. Porannej i są one objęte opieką. Niemniej jednak Biuro Miejskiego Architekta Zieleni oraz firmy opiekujące się zielenią w tym rejonie stale monitorują zieleń miejską znajdującą się na tej ulicy, ale tylko w przypadku zagrożeń z jej strony mogą interweniować. W takich sytuacja można również zawiadomić Straż Miejską, która nawiąże kontakt z właścicielem posesji w celu usunięcia zalegającego drzewa na części wspólnej terenu, z której korzystają też inni użytkownicy ruchu – dodaje Justyna Góźdź.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Po jesiennej burzy na ul,Abramowickiej przed Powojową leżał konar zajmując prawy pas przez 3 tygodnie, to ul Poranną będą się przejmować? Jak śmieci komuś wysypią na opuszczoną działkę ,to wiedzą jak obciążyć właściciela za wywiezienie przez służby komunalne więc w czym problem?

 2. Problem w tym że maisto nie wysłał geodety i samo nie wie które drzewa są w pasie drogowym a które na prywatnych działkach

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą