W rejonie granicy z Białorusią zostały ujawnione zwłoki trzech osób

W niedzielę po południu Straż Graniczna poinformowała, że w rejonie granicy z Białorusią zostały ujawnione zwłoki trzech osób. Obecnie trwa ustalanie okoliczności ich śmierci.

– Dzisiaj w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura – poinformowała straż graniczna w serwisie Twitter.

Obecnie prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora. Mają one dać odpowiedź w jakich okolicznościach doszło do zgonu.

Co więcej w niedzielę w Gibach w woj. podlaskim natrafiono na trzech obywateli Iraku. Jeden z mężczyzn w wieku około 30 lat już nie żył.  Jak powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl młodsza aspirant Edyta Pacuk z komendy miejskiej policji w Sejnach, policjanci odnaleźli grupę migrantów, jedna z tych osób nie żyła.

W niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie ze strażą pożarną, Lotniczym Pogotowie Ratunkowym oraz policją przez kilka godzin prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy polsko-białoruskiej. Uratowano 8 imigrantów 5 mężczyzn i 3 kobiety. 7 osób trafiło do szpitali, jedna pozostaje pod opieką Straży Granicznej.

(fot. SG)

14 komentarzy

 1. Teraz będą podawać statystyki jak przy covidzie ile nowych zarażeń i ile zgonów tylko będzie ile udaremnionych prób przekroczenia granicy i ile zwłok z tym związanych

 2. Nareszcie w rejonie granicy z Białorusią zostały ujawnione zwłoki trzech osób – czyżby jednak nasi bohaterscy misjonarze z Afganistanu zechcieli użyć swoich możliwości w celu wstrzymania napływu nielegalnych turystów???

 3. Dziadek z piaskownicy

  Były czasy kiedy z Białorusi uciekały co najwyżej martwe (i chore na ASF) dziki, ale czasy się zmieniają i podrzucają nam (być może wcześniej chorych) martwych ludzi !!!

 4. X-X-X-X-X-----X-X-X

  PiS kazał już strzelać do uchodźców?

 5. Jeszcze się zima nie zaczęła, a polskie lasy już okazały się bardziej niebezpieczne niż gorąca pustynia.
  Inwazja irakijskich „turystów” zakończy się z pierwszymi mrozami.

 6. po co do szpitala do bialorusi na leczenie szkoda naszych podatkow

 7. Pewnie COVID-19,Ciekawe czy robią im testy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych