Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W regionie odbędzie się 65 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Będą utrudnienia w ruchu

W dniach od 3 do 6 sierpnia na terenie powiatu zamojskiego odbędzie się 65 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnienia w ruchu. Nad bezpieczeństwem uczestników wyścigu będą czuwać policjanci.

Już w najbliższy wtorek, 3 sierpnia rozpoczyna się 65 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Impreza sportowa potrwa do piątku 6 sierpnia. Chęć uczestnictwa w kolarskich zmaganiach wyraziło około 140 osób. Wyścig został podzielony na pięć etapów.

Trasa będzie przebiegać przez powiat zamojski. W czasie, kiedy kolarze będą poruszać się wymienionymi poniżej trasami, należy spodziewać się utrudnień w ruchu pojazdów. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będą policjanci.

3 sierpnia

Pierwszego dnia wyścigu, czyli 3 sierpnia 2021 roku utrudnienia w ruchu wystąpią około godziny 14:00 w Zamościu, ulica Szczebrzeska. O tej godzinie rozpocznie się pierwszy etap wyścigu (jazda grupowa). Zawodnicy przejadą przez miejscowości: Zawada, Szczebrzeszyn, Turobin, Frampol, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Obrocz i Żdanów. Około godziny 18:00 kolarze zakończą peleton w Żdanowie (okolice szkoły), jednak utrudnienia dla kierujących mogą potrwać do godziny 19:00.

4 sierpnia

W środę rano odbędzie się jazda indywidualna na czas. Start i meta wyścigu zaplanowana została w Żdanowie. Zawodnicy będą poruszali się odcinkiem drogi wojewódzkiej numer 849 Żdanów – Szewnia Górna – Żdanów. W godzinach 9:30 – 12:00 trasa Żdanow – Szewnia Górna będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbędzie się również jazda grupowa. Peleton wystartuje w Kalinowicach o godzinie 16:00, meta w Żdanowie – około godziny 18:00. W czasie przejazdu peletonu ruch na drodze będzie wstrzymywany. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 19:00.

5 sierpnia

W tym dniu organizator przewidział dla zawodników jazdę grupową. Kolarze wystartują z miejscowości Żdanów. Pojadą do Krasnobrodu, Łaszczowa, Tyszowiec, Horyszowa, miejscowości Łapiguz i do Zamościa, gdzie na ulicy Wyszyńskiego zakończą wyścig. Początek wyścigu – godzina 15:00, zakończenie – 17:30. Na trasie przejazdu peletonu wystąpią utrudnienia w ruchu, natomiast w godzinach 17:30 – 18:30 ulica Wyszyńskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

6 sierpnia

W ostatnim dniu wyścigu 6 sierpnia 2021 roku kolarze peleton rozpoczną ze startu wspólnego o godzinie 10:00 w miejscowości Łapiguz. Będą poruszali się trasą Łapiguz – Skierbieszów – Hrubieszów – Miączyn – Łapiguz – Zamość. Zakończą wyścig na ulicy Wyszyńskiego około godziny 12:45. Na trasie ich przejazdu ruch pojazdów będzie wstrzymywany. Natomiast od godziny 12:00 do 13:30 ulica Wyszyńskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

(fot. pixabay.com)

28 komentarzy

  1. Kto nadał temu wyścigowi tak bzdurną nazwę? Przyjaźni nie da się zadekretować. Już mieliśmy odgórnie ustaloną przyjaźń polsko-radziecką. Bańka prysła.

  2. Sporo w postach racji, bo to rany niezabliźnione. Jeszcze do tego Ukraińcy nie są skorzy do samokrytycznej oceny historii swoich ojców i dziadów. Czemu? Wstyd, wypieranie ze świadomości bo nie wiadomo jak się teraz zachować, obawa przed poniżeniem się bo ucierpi duma narodowa? Oczywiście że były odwety strony polskiej, ale to były wtórne skutki, a nie główna przyczyna ciągu nieszczęść. Zresztą, to jest temat bardziej skomplikowany historycznie.
    Trzeba sobie też zdawać z tego sprawę, że za każdym razem w przeszłości gdy nasze narody brały się za łby, zawsze z tyłu był kroś trzeci, który temu ostro kibicował i jeszcze jak tylko mógł szczuł jednych na drugich. Ktoś, komu zawsze zależało i niestety nadal zależy by między nami pokoju nie było, bo sojusze krajów ościennych uważał za zagrożenie i przeszkodę w swojej imperialistycznej ekspansji na świat. Oczywiście chodzi o Rosję. Nie jest ważne kto w niej rządzi – car, Stalin, czy Putin, Rosja jest i będzie zagrożeniem wolności, bo Rosji od zawsze marzy się panowanie od cieśniny Betinga aż po Portugalię. Np taki J. Piłsudski to rozumiał i zawsze był za utrzymaniem sojuszu z Ukraińcami. Nie musimy się lubić, ale warto zdawać sobie sprawę, że bez wolnej i spokojnej Ukrainy, nie będzie wolnej Polski. Niezrozumienie tego było by bardzo wielką lekkomyślnością.